“Riga” rezultatīvākajā spēlē šosezon sarauj gabalos “Spartaku”

03/04/2021 18:11
Armands Pētersons

Valsts čempione “Riga” sestdien “Optibet” Virslīgas čempionāta trešās kārtas spēlē savā laukumā svinēja trešo panākumu pēc kārtas, trīs vārtus gūstot Stefanam Miloševičam, kamēr “Daugavpils” savā laukumā svinēja uzvaru un ieņem otro vietu turnīra tabulā.

“Riga” ar 6:1 (2:0) pieveica Jūrmalas “Spartaku”. Trīs vārtus mājiniekiem guva Stefans Miloševičs, bet pa vieniem – Veslijs Natā, Daņila Janovs un Žans Batists Leo. Viesu labā vārtu guvums Ričarda Fraideja kontā. Pēc stūra sitiena izpildes sitiena laikā pret Natā tika pārkāpti noteikumi. Tiesnesis pārtrauca spēli un neieskaitīja pēc svilpes gūtos vārtus Aksela Oskara Andresona izpildījumā. 11 metru soda sitienu ar spēcīgu bumbas triecienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī mača 14.minūtē realizēja Miloševičs – 1:0. 2:0 tapa 28.minūtē, kad viesu vārtsargs Dāvis Ošs pēc centrējuma kļūdījās, skrienot pretī bumbai, un ar galvu bumbu vārtos raidīja Miloševičs. 33.minūtē bīstamu Abioduna Oguniji izgājienu uz vārtiem un sitienu ar plecu atvairīja mājinieku vārtsargs Roberts Ozols.

55.minūtē par spīti tam, ka vairāk uzbruka rīdzinieki, vārtus guva Jūrmalas futbolisti. Pēc Raivja Skrebela centrējuma no labās puses pie tālā vārtu staba “iznira” Ričards Fraidejs, stiepdamies ar galvu raidot bumbu vārtos – 1:2. 3:1 mājinieki panāca pēc izcili nospēlētas Miloševiča epizodes 73.minūtē. Pēc otrā puslaika sākumā uz maiņu laukumā nākušā Vladislava Fjodorova piespēles pa zemi no labās uzbrukuma malas Miloševičs uz vārtsarga laukuma robežas palaida bumbu garām, apmānot pretinieku aizsardzību. Veslijam Natā atlika tikai raidīt bumbu pustukšos vārtos – 3:1. 81.minūtē mājinieki noformēja graujošu uzvaru, kad pēc tehniskas Leo piespēles garām aizsargiem ar vienu pieskārienu bumbu vārtos garām Ošam raidīja Janovs. Savukārt četras minūtes vēlāk jau pats Leo bija ātrāks par pretinieka aizsargiem, pēc skrējiena gandrīz pa puslaukumu ar kreiso kāju garām vārtsargam raidīdams bumbu tālajā vārtu stūrī – 5:1. 6:1 tapa 89.minūtē pēc Antona Kurakina piespēles soda laukumā Miloševičam, kurš ar vienu kājas kustību apmānīja aizsargu, nokļuva vienatnē pret Ošu un pārspēja viņu.

“Riga” sezonu iesāka ar divām uzvarām Kurzemē – 3:0 pār “Ventspili” un 2:0 pār “Liepāju”. Savukārt “Spartaks” vispirms pēc pašu kļūdas ar 1:2 zaudēja “Daugavpilij”, bet pēc tam ar 1:0 uzvarēja “Metta” komandu. “Riga” starpsezonā atvadījās no aizsargiem Elvja Stugļa un Herdi Prengas, kuru vietā piesaistīt islandietis Aksels Andersons un Milošs Vranjanins. Pussargu pozīcijās klāt nākuši armēnis Edgars Babajans, serbs Nedeļko Piščevičs, brazīlietis Gabriels Ramuss, bosnietis Adnans Šečerovičs, soms Mikels Soisalo, brazīlietis Luiss Santuss un kamerūnietis Martēns Loiks Asomo, toties komandā vairs nav iepriekšējo sezonu kapteiņa Stefana Paniča, kā arī Kulē Mbombo un Maikla Žordana. Uzbrukumā cerības tiek saistītas ar francūzi Žanu Batistu Leo.

Rīdzinieki treniņnometnē Apvienotajos Arābu Emirātos sākumā saskārās ar lielām problēmām uzbrukumā, taču sastāvs pakāpeniski iespēlējās un demonstrēja atzīstamu sniegumu. “Spartaka” komandā vietu saglabājuši abi vārtsargi Jevgeņijs Nerugals un Dāvis Ošs. Aizsardzībā arī šosezon var redzēt Ņikitu Bērenfelu, bet no pussargiem sevi par jūrmalnieku var saukt Kvadvo Asamoā, kamēr uzbrukuma līniju papildinājis bijušais liepājnieks Emeka Fraidejs. Pārbaudes spēlēs jūrmalniekiem palīdzēja arī iepriekšējo sezonu līderis Nemanja Belakovičs un rezultatīvs bija Okosi Edhere, taču pirmais no viņiem pagaidām nav atrodams kūrortpilsētas komandas pieteikumā. Prom devušies Nauris Bulvītis un Lakijs Opara, bet atgriezies – Ingus Šlampe. Pērn pirmajā aplī ar 2:1 pārāki bija jūrmalnieki, bet nākamajās divās cīņās ar 4:2 un 2:1 uzvarēja rīdzinieki.

Otrā sestdienas spēlē “Daugavpils” savā laukumā ar 3:2 (2:1) pieveica “Metta” komandu. Vārtus daugavpiliešiem guva Juki Ogaki, Dāvis Cucurs un Aizeks Nortijs, bet viesiem abus vārtus iesita Junusa Ovolabi Muritala. Vadībā mājinieki varēja izvirzīties jau otrajā minūtē, taču Valerijs Afanasjevs nerealizēja 11 metru soda sitienu.

1:0 daugavpilieši panāca 30.minūtē, kad pēc centrējuma no kreisās puses vārtu priekšā pareizajā vietā tieši vārtiem pa vidu izrādījās Ogaki, ar galvu atklājot rezultātu. Viesi pēc septiņām minūtēm rezultātu izlīdzināja, kad bumbu cīņā uz soda laukuma robežas pēc Kristera Čudara piespēles spēja apstrādāt Muritala, pēc brīža raidot to vārtu tālajā stūrī – 1:1. 2:1 mājinieki panāca ar teicamu Dāvja Cucura reidu gar viesu soda laukumu, tiekot galā ar diviem aizsargiem un kritienā ar kreiso kāju tieši gar vārtu stabu raidot bumbu tālajā kreisajā vārtu stūrī.

56.minūtē rezultāts atkal kļuva neizšķirts. Mājinieki Muritalam savā soda laukumā ļāva uz krūtīm pieņem bumbu, apstrādāt un raidīt vārtu labajā stūrī. Ar šo vārtu guvumu Muritala līgas vārtu guvēju sarakstā panāca Valmieras kluba spēlētāju Raimondu Krolli un Miloševiču, visiem iesitot pa trim vārtiem. Tiesa, Krollim vēl ir spēle rezervē. 64.minūtē mājinieki izvirzījās vadībā trešo reizi. Ar neatvairāmu kreisās kājas sitienu ārpus soda laukuma izcēlās Aizeks Nortijs. Bumba atsitās arī pret pārliktni, vēlāk šķērsojot vārtu līniju – 3:2. Līdz spēles beigām rezultāts vairs nemainījās, ļaujot “Daugavpilij” pakāpties uz neierasti augsto otro vietu.

Turnīra līdere ar deviņiem punktiem trīs mačos ir “Riga”, septiņi punkti trīs spēlēs ir “Daugavpils” futbolistiem, bet četri punkti divās cīņās – “Valmierai”. “Liepāja” divās un “Spartaks” trijās cīņās seko ar trim punktiem, bet nākamās divas pozīcijas aizņem RFS un “Ventspils”, kurām ir pa vienam punktam. Bez punktiem pagaidām ir “Metta”, kas zaudējusi trīsreiz. Daugavpilieši pirmajā kārtā ar 2:1 uzvarēja “Spartaku” un tuvu tādam pašam rezultātam bija arī otrajā mačā, taču pēdējā minūtē izlaida uzvaru un cīnījās neizšķirti 2:2 ar “Valmieru”. “Mettiešiem” pagaidām tikai zaudējumi – 1:4 pret “Liepāju” un 0:1 pret “Spartaku”.

“Daugavpils” rindās arī šosezon var redzēt tādus pazīstamus pašmāju spēlētājus kā Valeriju Afanasjevu, Raivi Ķiršu, Dāvi Cucuru un Andreju Kovaļovu. Komandu pastiprinājis vārtsargs Valentīns Raļkevičs, kā arī savā dzimtajā pilsētā atgriezies uzbrucējs Kaspars Kokins. Virkni spēlētāju Latgales klubs īrēs no citām komandām. Savukārt “Metta” zaudēja savu uzbrukuma līderi Raimondu Krolli, kurš karjeru turpina “Valmierā”, un aizsargu Rendiju Šibasu, toties sastāvu papildinājuši citi spēlētāji, piemēram, pussargi Kristers Čudars, Jānis Grīnbergs, Kristers Lūsiņš, Raens Tālbergs un uzbrucējs Dmitrijs Zelenkovs.

Pērnsezon visās trīs savstarpējās spēlēs uzvarēja daugavpilieši. Trešās kārtas noslēgumā svētdien RFS Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā cīnīsies ar “Liepāju”, bet “Valmiera” Vidzemes Olimpiskā centra stadionā uzņems “Ventspili”. 2021.gada sezonā Latvijas futbola virslīgā spēlē pērnā gada čempione “Riga”, otrās vietas ieguvēja RFS, bronzas medaļniece “Valmiera”, kā arī “Ventspils”, “Liepāja”, Jūrmalas “Spartaks”, “Metta” un “Daugavpils”. Čempionāta priekšvakarā Latvijas Futbola federācija (LFF) atsauca Latvijas futbola virslīgas potenciālā jaunpienācēja Jūrmalas “Noah” komandas licenci dalībai turnīrā. Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Šīs sezonas virslīgas čempionāta pēdējās vietas ieguvēja par tiesībām piedalīties 2022.gada virslīgas sacensībās pārspēlēs tikies ar “Optibet” Nākotnes līgas gaidāmās sezonas trešo spēcīgāko komandu. Latvijas pēc spēka otrās līgas divas spēcīgākās komandas iegūs tiesības spēlēt 2022.gada virslīgas čempionātā, kur nākamsezon iecerēts atgriezties pie desmit vienībām.