“Riga” sakauj “Tukums 2000″/TSS futbolistus un iesoļo Latvijas kausa pusfinālā

01/09/2019 20:20

Pērnā gada turnīra uzvarētāja “Riga” svētdien kā pēdējā nodrošināja vietu “Viensviens” Latvijas kausa pusfinālā.

Virslīgas līdere “Riga” savā laukumā ar 4:0 (2:0) sagrāva pirmās līgas vadošo vienību “Tukums 2000″/TSS.

Iepriekš pusfinālu sasniedza RFS, “Jelgava” un otrās līgas komanda Liepājas “Karosta”. Pusfināla pāru izloze notiks 5.septembrī.

Rīdziniekiem ar “hat-trick” izcēlās ukraiņu uzbrucējs Miroslavs Slavovs.

Tukumnieki pirmajā puslaikā izrādīja cienījamo pretestību neapšaubāmajai mača favorītei. Tiesa, 42.minūtē pašiem negūstot vārtus, “Riga” aizskrēja pretuzbrukumā un Slavovs panāca 1:0. Puslaika pēdējā minūtē ukrainis vēlreiz ieraidīja bumbu viesu vārtos un dubultoja Latvijas čempiones pārsvaru.

Arī otrā puslaika pirmajā pusē Rīgas komandai neizdevās salauzt Tukuma futbolistu pretestību līdz 67.minūtē Slavovs ar galvu raidīja bumbu vārtos un nokārtoja sev “hat-trick”. Desmit minūtes vēlāk viesus no Tukuma pārspēja arī Kamsils Bilinskis, kurš panāca 4:0.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Riga” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra “play off” kārtas atbildes spēlē izrādīja sīvu pretestību un uzvarēja Dānijas čempioni “Kobehavn”, tomēr ar to nebija gana, lai debitētu sacensību pamatturnīrā.

Latvijas kausa futbolā fināls šogad notiks 26.oktobrī Jelgavā. Titula cīņa notiks Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Iepriekšējo un vienīgo reizi Latvijas kausa fināls tur notika 2014.gadā, kad mājiniece “Jelgava” pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Skonto”.

Pērn par Latvijas kausa čempioni pirmo reizi vēsturē kļuva “Riga” vienība, kas finālspēlē tikai pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Ventspili”.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 37 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 11 dažādas vienības.

Turnīra titulētākā komanda ir vairs neeksistējošā “Skonto”, kas no 1992. līdz 2012.gadam turnīrā triumfēja astoņas reizes.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./10.gada tas tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.