“Riga” un RFS pirms “Optibet Virslīgas” derbija svin drošas uzvaras

23/05/2022 22:08

RFS pirmdien Salaspilī svinēja uzvaru “Optibet Virslīgas” 15.kārtas spēlē, izvirzoties turnīra tabulas pirmajā vietā.RFS pieveica virslīgas debitanti “Super Nova” ar 3:0 (1:0).

Rezultātu ar komandas 40. šogad čempionātā gūtajiem vārtiem 21.minūtē atklāja Elvis Stuglis, kurš pēc stūra sitiena izspēles ar patālu sitienu ar galvu bumbu raidīja gar pašu vārtu kreiso stabu. 2:0 pēc vēl viena centrējuma no labās puses 52.minūtē panāca Ismaels Diomonds, ar galvu no tuvējā vārtsarga laukuma stūra bumbu raidot vārtu tālajā stūrī.

63.minūtē pārliktnis pēc Denisa Rakela sitiena glāba mājiniekus no trešo vārtu zaudējuma. 76.minūtē bumba gan pabija “Super Nova” vārtos, taču vārti netika ieskaitīti, kaut gan aizmugures stāvokļa nebija. Trešie ieskaitītie vārti tika gūti 89.minūtē, kad pēc stūra sitiena no kreisās puses Vladislavs Sorokins ar galvu nometa bumbu pa sitienam Artūram Zjuzinam, kurš to raidīja tukšā vārtu labajā stūrī – 3:0. “Super Nova” virslīgas debijas sezonas 15 mačos joprojām ir bez uzvarām, vienīgos četrus punktus gūstot ar neizšķirtiem. RFS turpretī uzvarējusi astoņos mačos pēc kārtas.

RFS uzbrucējs Andrejs Iličs šosezon guvis 11 vārtus un ir virslīgas labākais bombardieris. Rīdziniekiem šajā mačā nevarēja palīdzēt aizsargi Petrs Marešs un Žiga Lipuščeks, kuram ir divu spēļu diskvalifikācija, kas viņam liegs piektdien “Skonto” stadionā piedalīties Rīgas derbijā pret “Riga” komandu. Abu komandu savstarpējā cīņā pirmajā aplī ar 2:0 uzvarēja RFS.

Tāpat pirmdien “Riga” “Daugavas” stadionā Rīgā izbraukuma mačā ar 4:1 (3:1) apspēlēja “Metta” futbolistus. 17.minūtē pēc centrējuma no soda laukuma kreisās puses vārtus ar galvu guva Antons Kurakins. Savukārt desmit minūtes vēlāk tieši viņu “Riga” soda laukumā pēc Bruno Meļņa piespēles pa gaisu pārlēca Ingars Pūlis, bumbai pēc viņa sitiena ar galvu pārlidojot pāri vārtsargam Nilam Puriņam un piezemējoties vārtu labajā stūrī – 1:1.

Arī otro reizi bumba mājinieku vārtos nokļuva pēc “Riga” uzbrukuma pa kreiso flangu. Vladimirs Kamešs bumbu pa zemi piespēlēja vārtu priekšā, kur acīgākais bija Mikael Soisalo, raidot bumbu vārtos – 2:1. 3:1 pēc brīvsitiena izpildes no kreisās puses no soda laukuma vārtus kritienā guva Gabriels Ramoss. Savus otros vārtus spēlē Soisalo guva 59.minūtē, panākot 4:1. Turpinājumā “Riga” veica piecu uzbrukuma spēlētāju nomaiņu, rezultātam iestrēgstot uz 4:1.

“Riga” bija uzvarējusi trīs spēlēs pēc kārtas, turpretī “Metta” komandai bija triju zaudējumu sērija. “Riga” iepriekšējā nedēļā pameta komandas galvenais treneris Torstens Finks, kura pienākumus ceturtdienas spēlē pildīja Kristaps Blanks. “Riga” rindās pa pieciem vārtiem bija guvušii Žozelfo Bārnīss un Gabriels Ramuss. Bārnīss četrus no saviem pieciem vārtiem bija guvis pēdējās trīs spēlēs. “Metta” rindās labākais ar četriem precīziem sitieniem bija Bruno Melnis.

Sakrāto brīdinājumu dēļ “Metta” komandai nevarēja palīdzēt aizsargs Kārlis Vilnis. Pirmajā aplī “Riga” uzvarēja ar 4:0. Kārtas ievadā Jūrmalas “Spartaks” svētdien mājās ar 2:0 uzvarēja “Daugavpili”. Otrdien “Auda” tiksies ar “Liepāju” un “Tukums 2000″/”Telms” – ar “Valmieru”.

Turnīra tabulas galvgalī ar 38 punktiem 15 mačos izvirzījusies RFS. Trīs punkti un spēle rezervē ir “Valmierai”, bet 32 punktus 14 dueļos sakrājusi “Liepāja”. Tūlīt aiz pirmā trijnieka ir “Riga” ar 31  punktu 15 cīņās. Piektajā vietā ar 18 punktiem 13 cīņās ir “Auda”, bet aiz tās ar 15 punktiem 14 mačos ierindojas “Daugavpils”. 12 punkti 15 dueļos ir “Metta”, astoņus punktus 13 un 14 cīņās sakrājušas “Tukums 2000″/”Telms” un “Spartaks” komandas, bet četri punkti 15 mačos ir “Super Nova” vienībai.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu. “Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem. Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.