Rīgā un Tamperē notiks 2023. gada PČ hokejā

27/05/2022 13:38
Nokopēts
Latvijas hokeja izlase

Rīga un Tampere rīkos 2023.gada pasaules hokeja čempionātu, piektdien tika apstiprināts Starptautiskās Hokeja federācijas (LHF) kongresā Somijā. Paredzams, ka čempionāts Rīgā un Tamperē noritēs no 2023.gada 12. līdz 28.maijam. 2026.gada vīriešu čempionāts pieaugušajiem notiks Šveicē, bet 2024.gada junioru čempionāts vīriešiem – Zviedrijā.

“Esam ļoti priecīgi uzņemt pasaules čempionātu kopā ar mūsu hokeja draugiem un kolēģiem no Somijas,” sacīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. “Esam uzkrājuši neatsveramu čempionāta rīkošanas pieredzi, ir saprotams process un skaidrs sagaidāmais rezultāts. Taču svarīgākais ir tas, ka mums būs iespēja revanšēties skatītājiem par to, ka aizritējušais čempionāts notika gandrīz pie tukšām tribīnēm.” Jaunuzceltā “Nokia Arena” Tamperē, kuras ietilpība ir 13 445 sēdvietu, būs galvenā turnīra arēna. Savukārt “Arēna Rīga” (9 550 sēdvietu) būs čempionāta otrā mājvieta.

I divīzijas A grupas spēles, kurās piedalīsies arī Lietuva, notiks Lielbritānijā, kas saņēma 54% balsu. 46% balsu saņēma Itālija. I divīzijas A grupas spēļu rīkošanai vienīgā kandidāte sacensību rīkošanai bija Igaunija, saņemot šīs tiesības bez balsojuma. II divīzijas A grupas turnīru rīkos Spānija, B grupas turnīru – Turcija, par kuru nobalsoja 63% kongresa dalībnieku. 21% atbalstīja Bulgāriju un 17% – Meksiku. Pasaules junioru čempionātu, kurā piedalīsies arī Latvija, no 26.decembra līdz 5.janvārim rīkos Kanāda.

U18 čempionāts ar Latvijas dalību pavasarī notiks Šveicē, kas bija vienīgā pretendente uz sacensību rīkošanu. Pasaules čempionāts sievietēm notiks Kanādas pilsētā Halifaksā, bet Latvijas izlase II divīzijas A grupā marta beigās un aprīļa sākumā sacentīsies Meksikā, par kuru nobalsoja 61% kongresa dalībnieku, Islandei atvēlot 39% balsu.  Jau ziņots, ka ceturtdien Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā Tamperē Rīga un Tampere prezentēja savu pieteikumu.

Rīgas un Tamperes pieteikumu prezentēja šī gada čempionāta orgkomitejas prezidents un Somijas Hokeja asociācijas vadītājs Harri Nummela, LHF prezidents Aigars Kalvītis un IIHF Padomes locekļi – Heiki Hietanens un Viesturs Koziols. Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ aprīlī IIHF Padome atņēma Krievijai tiesības rīkot 2023.gada pasaules hokeja čempionātu Sanktpēterburgā.

IIHF otrdien ziņoja, ka Ungārija un Slovēnija savu kopējo kandidatūru ir atsaukušas, tādējādi Rīgai un Tamperei vairs nebija konkurentu uz čempionāta rīkošanu. Tomēr trešdien Ungārija centās atkārtoti iesniegt pieteikumu, jo cerēja pēdējā brīdī saņemt valdības garantijas. Lai gan sākotnēji bija plānots, ka Ungārija un Slovēnija ceturtdien varēs prezentēt savu kandidatūru, pieteikums ir noraidīts un netika atjaunots.

Plānots, ka Rīgā norisināsies vienas apakšgrupas spēles un divas ceturtdaļfināla cīņas, bet Tampere uzņems otro apakšgrupu un pārējās izslēgšanas turnīra spēles. Rīgā pasaules čempionāts elites divīzijā norisinājās arī 2006. un 2021.gadā.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām