“Riga” uzvar “Metta” un atgūst “Optibet” Virslīgas līdera pozīciju

25/07/2021 21:59
Riga FC

“Optibet” Virslīgā svētdien “Riga” pārspēja pastarīti “Metta”, atgūstot turnīra līdera pozīciju. Spēle “Skonto” stadionā beidzās ar rezultātu 1:0 (0:0) “Riga” labā. Pirmajā puslaikā spēle ritēja līdzīgi, “Mettai” veidojot aktīvus uzbrukumus. Spēlētāju maiņas pirmajā puslaikā nenotika, bet spēles 18.minūtē dzelteno kartīti saņēma “Riga” aizsargs Antons Kurakins.

Spēles 53.minūtē bumba pēc “Riga” uzbrukuma atradās “Metta” vārtos. Lai gan sākotnēji izskatījās, ka savus pirmo vārtus “Riga” sastāvā guvis Besars Halimi, spēles protokolā norādīts, ka “Metta” aizsargs Emīls Birka bumbu trāpījis savos vārtos. 61.minūtē dzelteno kartīti nopelnīja “Metta” uzbrucējs Artjoms Puzirevskis, kuru pēc 11 minūtēm nomainīja Bruno Melnis. “Riga” rindās dzelteno kartīti 68.minūtē saņēma Marko Džurišičs, kuru pēc desmit minūtēm nomainīja Veslijs Natā.

Bumbas kontrolē abas komandas bija līdzīgas, bet vārtu gūšanas iespējas “Metta” radīja desmit, bet “Riga” – astoņas. Šī bija abu komandu trešā tikšanās šajā Latvijas futbola virslīgas sezonā. Iepriekšējā abu komandu spēlē ar 3:0 pārāka bija “Riga”, bet pirms tam abu komandu duelis beidzās neizšķirti 1:1. Abās iepriekšējās sezonas spēlēs “Metta” galvenais treneris bija “Riga” pašreizējais treneris Andris Riherts.

Virslīgas kopvērtējuma tabulā pirmo vietu ar 38 punktiem 16 dueļos ir atguvusi “Riga. 37 punkti 15 spēlēs ir RFS, bet “Valmierai” ir 35 punkti 16 mačos. Aiz pirmā trijnieka ar 22 punktiem 14 mačos ir “Liepāja”, kam seko “Daugavpils” ar 21 punktu 16 cīņās un “Spartaks” ar 18 punktiem 17 spēlēs. 12 punkti 17 mačos ir “Metta”, bet “Noah Jurmala” ar trim punktiem 14 mačos ir pēdējā vietā.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām “Ventspils”. Savukārt šonedēļ par izstāšanos no turnīra paziņoja arī skandāliem apvītā Daugavpils “Noah Jurmala”. Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā. Sākotnēji tika ziņots, ka kalendārs tiks veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Tāpat tika solīts, ka spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās. Turnīra tiešraides pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.