“Riga” uzvarējusī “Maccabi” iekļūst UEFA ČL “play-off” kārtā

17/09/2020 15:02
Telavivas Maccabi

Latvijas čempioni “Riga” UEFA Čempionu līgas futbolā kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē uzvarējusī Telavivas “Maccabi” komanda trešdien iekļuvusi UEFA Čempionu līgas “play-off” kārtā.

“Maccabi” savā laukumā ar 1:0 (0:0) pieveica Brestas “Dinamo”.

Vienīgos vārtus mača 50.minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Dans Bitons.

Arī “Riga” Telavivā 0:2 zaudējumu cieta pēc divām mājinieku iesistām “pendelēm”.

Otrajā kārtā izraēlieši ar 3:0 pārspēja Valērija Šabalas un Gļeba Kļuškina pārstāvēto Lietuvas klubu “Sūduva”.

“Play-off” kārtā 22. un 30.septembrī izraēliešiem jātiekas ar Zalcburgas “Red Bull”.

Telavivas komanda ir titulētākā futbola vienība Izraēlā. Tā par valsts čempioni kronēta 24 reizes, tāpat 23 reizes izdevies izcīnīt Izraēlas kausu, kā arī piecas reizes svinēta uzvara līgas kausā.

“Maccabi” ir tikai viena no trim Izraēlas komandām, kas jelkad spējusi sasniegt UEFA Čempionu līgas grupu turnīru. Pēdējo reizi to izdevās panākt 2015./2016.gada sezonā, kad vietējā čempionātā tika izcīnīta sudraba godalga.

Citā spēlē Kiprā Nikosijas “Omonia” pēcspēles sitienos ar 2:1 (1:1, 0:0, 4:2) pieveica Belgradas  “Crvena Zvezda” vienību. Precīzi bija visi četri mājinieku izpildītie pēcspēles sitieni, kamēr viesi realizēja tikai pirmos divus.

Budapeštā “Ferencvaros” ar 2:1 (1:1) apspēlēja Zagrebas “Dinamo”, gūstot visus trīs vārtus – divreiz bumba tika raidīta pretinieku, reizi – savos vārtos.

Pēcspēles sitieni bija vajadzīgi arī Kipras pilsētā Larnakā, kur Azerbaidžānas klubs “Qarabag” pēc “sausā” neizšķirta 120 spēles minūtēs ar 5:6 piekāpās Norvēģijas “Molde”.

Norvēģiem bija iespēja uzvarēt jau pagarinājumā. 102.minūtē 11 metru soda sitienu nerealizēja Etzazs Husains. Pēcspēles sitienos izšķirošā izrādījās sestā sērija, kad pēc pieciem trāpīgiem Azerbaidžānas kluba spēlētāju sitieniem bumbu vārtos nedabūja Badavi Huseinovs.

Vēl vienā cīņā Herningā Dānijas klubs “Midtjylland” ar 3:0 (0:0) apspēlēja Bernes “Young Boys”. Šveicieši sniedza palīdzīgu roku mājiniekiem, 51.minūtē rezultātu atklājot ar Žordana Leforta bumbas raidījumu savos vārtos.

Lai iekļūtu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, komandām jāpārvar kopumā četras kvalifikācijas kārtas.

“Valmieras” futbola komandas uzvarētāji Poznaņas “Lech” futbolisti trešdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā Stokmolmā pieveica turienes “Hammarby” un iekļuva trešajā kārtā.

Poznaņas “Lech” 3:0 (0:0) uzvaru viesos pār “Hammarby” sekmēja Jepes Andersena 63.minūtē nopelnītā otrā dzeltenā kartīte, atstājot komandu mazākumā.

“Lech” vārtus guva 55.minūtē, kad izcēlās Pedru Tiba, bet vēl divreiz iesita bumbu mājinieku vārtos spēles beigās. 89.minūtē to izdarīja Jakubs Kaminskis, bet mača kompensācijas laika trešajā minūtē – Filips Marhvinskis.

Nākamajā kārtā Polijas klubs tiksies ar Heraklionas OFI no Grieķijas un Limasolas “Apollon” no Kipras dueļa uzvarētāju.

Jau ziņots, ka “Valmiera” viesos piekāpās Poznaņas klubam ar 0:3.

Polijas vienība Latvijas publikai ir labi zināma, jo savulaik tās rindās spēlēja uzbrucēji Deniss Rakels un Artjoms Rudņevs. “Lech” bija pēdējā pieturvieta Polijā vienam no šobrīd pasaules labākajiem futbolistiem Robertam Levandovskim.

“Lech” labākie panākumi Eiropas kausos bijuši 2008./2009.gada sezonā, kad komanda iekļuva UEFA kausa grupu turnīrā, paliekot trešā piecu komandu konkurencē un trešajā kārtā divu maču summā piekāpjoties “Udinese” no Itālijas.

Pagājušajā sezonā Polijā klubs izcīnīja ceturto vietu.

Divās citās trešdienas spēlēs Tilburgas “Willem II” no Nīderlandes Diferdanžā ar 5:0 (3:0) sagrāva Luksemburgas klubu “Niedercorn”, bet vēl vienā mačā bija vajadzīgi pēcspēles sitieni.

Fēru salu komanda “Torshavn” savā laukumā ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 5:4) pieveica Osvestrijas TNS no Velsas. Piektajā sērijā viesi varēja uzvarēt ar precīzu Dīna Ebes sitienu, taču ne viņa, ne nākamajā mēģinājumā Deniela Redmonda raidījumi mērķi nesasniedza, un mājinieki uzvarēja pēc Sebastiana Pingela precīza raidījuma.

Lai iekļūtu Eiropas līgas grupu turnīrā, komandām jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.