“Riga” vēršas pie LFF saistībā ar “Liepājas” un RFS pārtraukto spēli

26/10/2020 13:24

Jau vēstīts, ka “Optibet” futbola Virslīgas čempionāta 22. kārtas spēle 17. oktobrī stap FK “Liepāja” un RFS tika pārtraukta priekšlaicīgi spēles 67. minūtē, jo stadionā pārstāja darboties divi gaismas torņi, kā rezultātā stadionā radās ar nepietiekams apgaismojums.

Noskaidrojot apstākļus, “Liepāja” pārstāvji informēja spēles galveno tiesnesi, ka novērst problēmas ar apgaismojumu tuvākajā laikā nebūs iespējams, līdz ar to spēle netika turpināta. “Liepāja” uzstāja, ka spēli būtu jāturpina nākamajā dienā, taču RFS no šāda piedāvājuma atteicās un devās uz Rīgu.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Virslīgas orgkomiteja 2020. gada 19. oktobra sēdē nolēma noteikt jaunu spēles datumu un laiku, pārceļot to uz 25. novembri plkst. 13:00.

Saskaņā ar iepriekš izsludināto spēļu kalendāru, Virslīgas 26. un 27. kārtas spēles paredzēts aizvadīt attiecīgi 22. novembrī plkst. 13:00 un 29. novembrī plkst. 12:30. Šīs kārtas ir divas pēdējās Virslīgas spēļu kārtas.

“Riga FC”, kas šobrīd ir turnīra līdervienība, bet tās galvenā sekotāja ir RFS, ir vērsusies LFF ar lūgumu.

Turpinājumā piedāvājam “Riga FC” oficiālo vēstuli LFF.

“Saskaņā ar 2020.gada Latvijas Virslīgas futbola čempionāta reglamenta (turpmāk – Reglaments) 8.3. punktu, pēdējo divu kārtu spēles sākas vienā laikā. Šo spēļu sākuma laiks var tikt mainīts tikai Reglamenta 4.6. punktā noteiktajā kārtībā.

“Riga Football Club” uzskata, ka 22. kārtas spēles norisei jānotiek līdz brīdim, kad tiek uzsāktas divas pēdējās Virslīgas spēļu kārtas.

Kā zināms, divās pēdējās spēļu kārtās tiek galīgi noteikts galīgais vietu sadalījums Virslīgas turnīra tabulā. Šo kārtu spēļu norise vienā laikā noteikta tādēļ, lai komandas nebūtu informētas par citu spēļu iznākumiem, un lai šo spēļu iznākums nevarētu ietekmēt komandu sniegumu. Šādā veidā tiek nodrošināta godīgas spēles principa ievērošana. Šādu praksi FIFA ir ieviesusi pēc 1982. gada Pasaules kausa izcīņas spēles starp Rietumvācijas un Austrijas izlasēm. Šajā spēlē komandas, zinot iepriekšējo spēļu rezultātu, acīmredzami apzināti demonstrēja nesportisku sniegumu, lai panāktu Alžīrijas komandas nenokļūšanu nākamajā raundā, kas bija izdevīgi gan Rietumvācijas, gan Austrijas izlasei. Futbola pasaulē šis gadījums pazīstams kā “Disgrace of Gijon”.

Acīmredzami, ka šī principa realizācijai ir arī nepieciešams, lai pilnīgi visu iepriekšējo kārtu spēļu rezultāti būtu zināmi līdz brīdim, kad tiek uzsākta priekšpēdējā Virslīgas spēļu kārta. Tikai tā var nodrošināt Virslīgas čempionāta norisi atbilstoši godīgas spēles principam, kura ievērošanu visas ar sportu saistītajās jomās nosaka Sporta likuma 3. panta 2. punkts.

Ja visas iepriekšējo kārtu spēles netiek izspēlētas līdz brīdim, kad tiek uzsākta priekšpēdējās kārtas spēļu izspēle, tad komandām var rasties faktiskas priekšrocības vai, gluži otrādi, tās var tikt nostādītas neizdevīgā pozīcijā. Konkrētajā gadījumā, 22. kārtas spēles izspēle pēc 26. kārtas spēļu izspēles ir pretrunā ar tiem būtiskajiem apsvērumiem, kuru dēļ Virslīgas reglamentā pastāv noteikums, ka divu pēdējo Virslīgas spēļu kārtas notiek vienlaicīgi.

Turklāt, ja kādas kārtas izspēle nav pabeigta līdz priekšpēdējās kārtas spēļu sākumam, tad šī priekšpēdējā kārta nevar tikt uzskatīta par priekšpēdējo. Līdz ar to, nosakot 22. kārtas spēli pēc 26. kārtas spēļu norises, 26. kārtas spēles nevar uzskatīt par priekšpēdējās kārtas spēlēm. Līdz ar to šāds spēļu norises plāns arī formāli neatbilst Reglamenta 8.3. punkta noteikumiem.

RFS komanda pretendē uz 1.vietu 2020. gada Latvijas Virslīgas čempionātā, savukārt FK “Liepāja”  pretendē uz vietu, kura nodrošinātu dalību Eiropas līgā nākamajā sezonā. Ņemot vērā šīs likmes, ir īpaši svarīgi nodrošināt, lai Virslīgas spēles ar šo komandu līdzdalību tiktu izspēlētas tādā kārtībā, par kuras atbilstību Virslīgas reglamentam un godīgas spēles principiem nav ne mazāko šaubu.

Pieļaujot iespēju, ka iepriekšējā kārtā neizspēlēta spēle tiek izspēlēta starp divu pēdējo virslīgas kārtu spēlēm, tiek radīts precedents, uz kuru komandas varēs atsaukties nākamajās Virslīgas spēļu sezonās, pieprasot spēļu pārcelšanu uz laiku starp priekšpēdējo un pēdējo spēļu kārtu.

Turklāt ar rīcību, kas ir apšaubāma no godīgas spēles principa viedokļa, un neatbilst Virslīgas reglamenta noteikumiem un to garam, var tikt nodarīts kaitējums Virslīgas un tās organizācijas komitejas reputācijai, kā arī LFF reputācijai.

Saskaņā ar 8.3., Virslīgas pēdējās spēļu kārtas var mainīt tikai Reglamenta 4.6. punktā noteiktajā kārtībā. Reglamenta 4.6. punktā nav paredzēta iespēja, ka šo kārtu spēļu laiks varētu tikt mainīts tādēļ, ka nav izspēlētas kādas iepriekšējās kārtas spēles. Tādēļ par labāko situācijas risinājumu “Riga Football Club” uzskata pārceļamo 22. kārtas spēli starp FK “Liepāja” un RFS komandām izspēlēt pirms 2020. gada 22. novembra.

Ja Virslīgas organizācijas komiteja uzskata, ka sakarā ar neizspēlēto spēli ir iespējams pārcelt Virslīgas priekšpēdējās un pēdējās kārtas spēles, tad “Riga Football Club” neiebilst arī pret šo kārtu pārcelšanu, ja vien tiek nodrošināts, ka visas iepriekšējo kārtu spēles tiek izspēlētas pirms priekšpēdējās kārtas spēļu sākuma.

“Riga Football Club” aicina kompetentās Latvijas Futbola federācijas institūcijas un amatpersonas atcelt LFF Virslīgas organizācijas komitejas 19. oktobrī pieņemto lēmumu par FK “Liepāja” un RFS komandu spēles datuma noteikšanu 2020. gada 25. novembrī.

Ja nav nevienas LFF institūcijas, kura varētu atcelt šo lēmumu, “Riga FC” aicina LFF Virslīgas orgkomiteju grozīt tās 19. oktobrī pieņemto lēmumu tādējādi, lai visas Virslīgas spēles, izņemot 26. un 27. kārtas spēles, būtu izspēlētas līdz  22. novembrim.”

Ar cieņu,

Aleksandrs Proņins, “Riga Football Club” valdes loceklis.

Turnīra kopvērtējumā “Riga” šobrīd ar 23 mačos iegūtiem 63 punktiem ir līdere, RFS atpaliekot par deviņu punktu tiesu. RFS gan ir viens mačs rezervē. Savukārt “Liepāja” 22 spēlēs ar iegūtiem 32 punktiem ir piektā, no kārotā četrinieka atpaliekot par divu punktu tiesu, taču ar spēli rezervē.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…