“Riga” virslīgas mačā nospēlē bezvārtu neizšķirtu ar “Ventspili”

18/03/2017 17:27
fkventspils-fcriga-sportazinas

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas ambiciozā komanda “Riga” sestdien Rīgas Tehniskās universitātes stadionā nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar seškārtējo valsts čempioni “Ventspili”.

Līdz ar to virslīgas pirmajās divās kārtās neviena no komandām nebūs iekrājusi maksimāli iespējamos sešus punktus.

Šajā mačā vistuvāk uzvarai bija “Ventspils”, kuras rindās pērnās sezonas labākais snaiperis Ģirts Karlsons pirmajā puslaikā trāpīja pa vārtu pārliktni. Savukārt “Riga” komandā vislabākā iespēja bija Artūram Zjuzinam, taču viņš 13 minūtes pirms pamatlaika beigām no tuvas distances aizsita garām vārtiem.

Rīgas komandas sastāvā šajā mačā pirmo šīs sezonas virslīgas spēli aizvadīja valstsvienības futbolisti Valērijs Šabala un Artūrs Zjuzins.

Kamēr nav gatavs “Skonto” stadiona dabīgais segums, galvaspilsētas klubs “Riga” savas mājas spēles līdz maija sākumam aizvadīs Rīgas Tehniskās universitātes stadionā.

Rīdzinieki sezonu iesāka ar 1:0 uzvaru pār “Liepāju”, vārtus gūstot Latvijas izlases kapteinim Kasparam Gorkšam. Tikmēr “Ventspils” ar 2:0 pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu, ar precīziem sitieniem izceļoties pērnās sezonas labākajam snaiperim Ģirtam Karlsonam un Eduardam Tīdenbergam.

“Riga” rindas papildinājuši tādi valstsvienības futbolisti kā Kaspars Gorkšs, Šabala, Zjuzins un Antons Kurakins. Gorkšs, Zjuzins, Kurakins un patreizējais “Riga” kapteinis Oļegs Laizāns savā karjerā pārstāvējuši arī “Ventspils” krāsas.

Starpsezonā ventspilnieki sastāvu papildinājuši ar četriem futbolistiem, bet jau iepriekšējās sezonas nogalē tika pagarināti līgumi ar pieredzējušajiem komandas futbolistiem, tajā skaitā Karslonu.

Virslīgas otrās kārtas noslēdzošajā spēlē “Metta”/LU Rīgas Hanzas vidusskolas sporta laukumā uzņem pērnās sezonas čempioni Jūrmalas “Spartaku”.

LETA jau vēstīja, ka virslīgas debitante “Babīte”/”Dinamo” sestdien savā laukumā nospēlēja 0:0 (0:0) ar ambiciozo RFS komandu.

Otrā kārta sākās piektdien, kad 2015. gada valsts čempione “Liepāja”/”Mogo” piektdien emocionālā un asumiem bagātā mačā Olainē ar 2:1 pārspēja pēdējo trīs sezonu Latvijas kausa ieguvēju “Jelgavu”.

Līdz ar to virslīgas vadībā ar divās spēlēs iegūtiem četriem punktiem tagad ir RFS, “Ventspils” un “Riga”. Trīs punktus divās cīņās tikmēr ieguvušas “Jelgava” un “Liepāja”, kamēr sestā ar vienu punktu ir “Babīte”/”Dinamo”. Tikmēr bez punktiem vienīgajās spēlēs pašlaik cīnās “Spartaks” un “Metta”/LU.

Pēc otrās kārtas izspēles komandas dosies izlašu pārtraukumā, vairākiem virslīgas futbolistiem papildinot arī Latvijas valstsvienības rindas. Virslīga atsāksies aprīļa sākumā ar trešās kārtas spēlēm.

Aizvadītajā sezonā virslīgā negaidīti triumfēja “Spartaks”, kam sekoja “Jelgava” un “Ventspils”.