“Riga” zaudē RFS un atvadās no cerībām izcīnīt virslīgas zeltu

22/10/2017 18:15

Ambiciozā “Riga” vienība svētdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā ar 0:1 (0:0) piekāpās citai galvaspilsētas vienībai RFS, atvadoties no izredzēm pacīnīties par valsts čempiontitulu.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Eduards Višņakovs.

Mačs iesākās ar asu cīņu, kas vairākos noteikumu pārkāpumos. Tā rezultātā “Riga” jau 18.minūtē palika mazākumā, kad otro dzelteno kartīti saņēma Ēriks Punculs. Tiesa, kopumā vārtu gūšanas iespēju šajā mačā nebija.

Šī dueļa vienīgos vārtus guva kādreiz izlasē spēlējušais Višņakovs, kurš izcēlās 62.minūtē, bet noslēgumā “Riga” mēģināja izveidot uzbrukumus, lai varētu atspēlēties. Tiesa, panākt neizšķirtu nominālajiem mājiniekiem tā arī neizdevās.

Pēc šī zaudējuma “Riga” oficiāli zaudējusi cerības pacīnīties par Latvijas čempiontitulu, jo to no līderes Jūrmalas “Spartaka” šķir četri punkti, tomēr rīdziniekiem vēl atlikusi tikai viena spēle. Tikmēr RFS tagad pacēlusies uz trešo vietu un no jūrmalniekiem atpaliek piecus punktus, bet šai vienībai atlicis aizvadīt vēl divas cīņas, tāpēc tā saglabā teorētiskas izredzes uz zeltu.

Pirms tam svētdien citā virslīgas spēlē “Metta”/”Latvijas Universitāte” savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:0) ar “Jelgavu”, kas līdz ar to oficiāli zaudējusi pat teorētiskas izredzes pacīnīties par vietu nākamās sezonas Eirokausos.

Rīdzinieku labā vārtus šajā mačā guva Ņikita Ivanovs, kamēr jelgavniekiem izcēlās Gļebs Kļuškins.

Abi šī mača vārti tika gūti otrajā puslaikā, lai gan vienības pie vārtiem spēja saasināt situāciju. Kopumā laukumā starp abām vienībām aizritēja līdzvērtīga cīņa, turklāt 55.minūtē otro dzelteno kartīti vien piecu minūšu laikā un līdz ar to noraidījumu no laukuma saņēma rīdzinieku spēlētājs Vladislavs Fjodorovs. Tomēr tieši “Metta”/LU komanda 72.minūtē izvirzījās vadībā, kad Ivanovs izmantoja pieredzējušā Ģirta Kalniņa piespēli.

Tiesa, “Jelgavai” bija nepieciešamas tikai trīs minūtes, lai izlīdzinātu rezultātu, jo precīzs bija Kļuškins. Mača izskaņā tikmēr laukumā bija vērojams atklāts futbols, bet rezultāts palika nemainīgs.

Savukārt plkst.18 pirms pāris dienām Latvijas kausu ieguvusī “Liepāja”/”Mogo” komanda spēkosies ar “Ventspils” futbolistiem.

Pēc sestdienas spēlēm turnīrā būs atlikušas vēl divas spēļu kārtas.

Kopvērtējuma līderpozīcijā ar 40 punktiem 22 mačos ir Jūrmalas “Spartaks”, kam ar 36 punktiem 23 mačos seko seko “Riga”. Trešā ar 35 punktiem 22 cīņās ir RFS, kam ar 33 punktiem 21 spēlē seko “Liepāja”/”Mogo”. Pirmo piecinieku ar 31 punktu tikmēr noslēdz “Ventspils”.

Vēl “Jelgavai” ir 25 punkti, turklāt šī vienība agri izstājās no Latvijas kausa izcīņas un līdz ar to nākamgad nepiedalīsies Eirokausos, jo arī priekšā esošās komandas vairs nevar panākt, bet “Metta”/LU guvusi 15 punktus.

Virslīgas čempionāts noslēgsies 4.novembrī, kad tiks aizvadītas 28.kārtas cīņas. Katrai vienībai sezonā jāizspēlē pa 24 mačiem. Gadījumā, ja diviem vai vairāk klubiem ir vienāds punktu skaits, augstāku vietu turnīra tabulā ieņem tas klubs, kuram ir vairāk punktu savstarpējās spēlēs.

Iepriekšējā kārtā “Spartaks” varēja jau garantēt otro titulu pēc kārtas, tomēr ar 0:1 negaidīti piekāpās “Jelgavai”, bet augšgala vienību mačā “Liepāja”/”Mogo” ar 2:1 apspēlēja RFS komandu. Šobrīd liepājnieki ir uz viļņa, jo pēc tam trešdien Latvijas kausa finālā ar 2:0 apspēlēja “Riga” komandu.

Kopumā katra no titula pretendentēm pēdējās divās savās virslīgas spēlēs piedzīvojusi vienu zaudējumu.

Kurzemes komandas šosezon virslīgas ietvaros divreiz savā starpā spēlējušas neizšķirti, bet vēl reizi triumfējuši liepājnieki, savukārt abu vadošo Rīgas vienību dueļos šosezon divreiz triumfējusi “Riga”, bet vēl viens mačs noslēdzies neizšķirti, līdz ar to svētdienas cīņas mājinieki jau garantējuši priekšrocības, ja sezonas noslēgumā vienībām būs vienāds punktu skaits.

Jau tagad ir zināms, ka “Metta”/LU komandai pēc sezonas kārtējo reizi būs jāaizvada pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā, kamēr nākamajā sezonā virslīgā spēlēs “komanda.lv” pirmās līgas čempione “Valmiera Glass VIA”.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka virslīgas astotā komanda “Babīte”/”Dinamo” pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem par aizdomīgām spēlēm ir izslēgta no virslīgas un kausa izcīņas, turklāt visu maču rezultātu ar šīs komandas līdzdalību tika anulēti.