“Rīgas” 3×3 basketbolisti zaudē bijušajiem komandas biedriem un neiekļūst 1/4 finālā

13/05/2023 12:35
Rīga 3x3

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga” ar Edgaru Krūmiņu, Agni Čavaru, serbu Miroslavu Pašajliču un ķīnieti Vu Sjiņgruju sastāvā sestdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Šeņdžeņas “Challenger” turnīra pirmajā mačā zaudēja “Beijing” vienībai ar Nauri Miezi un Kārli Lasmani ierindā, vēlāk pēc otrā zaudējuma atvadoties no izredzēm spēlēt ceturtdaļfinālā.

“Rīga”, kas izsēta ar otro numuru, B apakšgrupas pirmajā spēlē ar 19:21 zaudēja “Beijing” (10.). Lielu daļu spēles “Rīga” bija vadībā un nonāca viena tālmetiena attālumā no uzvaras (19:15), taču pretinieki atspēlējās un Pens Jaņs ar tālmetienu pārņēma vadību, bet Miezis guva uzvaras grozu – 21:19.

Krūmiņš Latvijas komandai guva septiņus punktus, Pašajličs – sešus, Vu – četrus, bet Čavaram bija divi punkti un sešas atlēkušās bumbas. Pretiniekiem abi latvieši katrs izcēlās ar sešiem “highlights”, Lasmanis guva desmit punktus, Miezis – četrus, Pens – piecus, bet Juaņbo Džu – divus.

B apakšgrupas otrajā spēlē “Rīga” ar rezultātu 8:21 kapitulēja arī internacionālā sastāvā spēlējošajai Serbijas komandai “Liman” (7.). Pašajličs “Rīgas” komandai sarūpēja piecus punktus, Vu guva divus, bet Čavars – vienu. Pretiniekiem ar 13 punktiem rezultatīvākais bija Stefans Kojičs.

Vēlāk cīņā par pirmo vietu apakšgrupā “Beijing” ar 21:13 pārliecinoši pārspēja “Liman” vienību. Miezis un Lasmanis bija rezultatīvākie Ķīnas komandā, gūstot attiecīgi deviņus un astoņus punktus, bet vēl četrus pievienoja Juaņbo.

Ceturtdaļfinālā iekļūs apakšgrupas divas labākās komandas. Šī turnīra finālistes iegūs ceļazīmes uz jūlijā sākumā gaidāmo Makao “Masters” turnīru.