“Rīgas” 3×3 basketbolistiem neveiksme Pasaules tūres finālposma otrajā mačā

10/12/2022 19:35
Nauris Miezis

“Rīgas” 3×3 basketbola komanda, kuras sastāvā ir olimpiskie čempioni Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Agnis Čavars, sestdien Abū Dabī piedzīvoja zaudējumu Pasaules tūres finālposma otrajā spēlē, taču ar to bija pietiekoši, lai sasniegtu ceturtdaļfinālu

Jau ziņots, ka pirms tam “Rīga”, kas izsēta ar ceturto numuru, D apakšgrupas pirmajā mačā ar rezultātu 21:16 uzvarēja Nīderlandes vienību “Utrecht” (12.). Otrajā mačā latvieši tikās ar “Amsterdam” (5.) 3×3 basketbolistiem un piedzīvoja zaudējumu ar 16:22. Astoņus punktus guva Lasmanis, piecus punktus un desmit atlēkušās bumbas pievienoja Čavars, bet trīs punkti bija Miezim.

Noslēdzošajā apakšgrupas spēlē “Amsterdam” ar rezultātu 16:13 uzvarēja “Utrecht”. Līdz ar to pirmo vietu grupā ieņēma Amsterdamas vienība, kas uzvarēja abos mačos, un “Rīga” ar bilanci 1-1 ierindojās otrajā pozīcijā, abām vienībām sasniedzot ceturtdaļfinālu. Rīdzinieki svētdien ceturtdaļfinālā stāsies pretī “Vienna” (7.) no Austrijas.

Ar Amsterdamas komandu latviešiem izvērtās spraiga cīņa oktobra sākumā notikušā Sebu “Masters” turnīra pusfinālā, kurā “Rīga” bija pārākā ar 21:18. Savukārt Utrehtas komanda pirms mēneša ar 21:6 tika sagrauta Rijādas “Masters” sacensību apakšgrupā. Novembra nogalē Latvijas kvartets piedzīvoja zaudējumu Honkongas “Masters” turnīra ceturtdaļfinālā, neturpinot sēriju, kurā tas izcīnīja 27 uzvaras pēc kārtas.

Apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvēji iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas norisināsies svētdien. Uzvarētāji saņems 60 000 ASV dolāru lielu naudas prēmiju. Iepriekšējā sezonā Džidā notikušajā finālposmā “Rīga” apstājās ceturtdaļfinālā, bet par čempioniem kļuva “Liman” 3×3 basketbolisti. Gadu iepriekš latvieši turpat Džidā kļuva par Pasaules tūres finālposma uzvarētājiem.

“Rīga”, spēlējot ar visiem četriem olimpiskajiem čempioniem sastāvā, rudenī uzvarēja “Masters” turnīros Monreālā, Sebu un Rijādā, kā ari “Challenger” sacensībās Dienvidāfrikas Republikā un “Super Quest” turnīrā Saūda Arābijā. Vasarā, kad Lasmanis spēlēja ASV profesionālajā strītbola līgā “Big3” un Krūmiņš ārstēja traumu, komanda spēlēja dažādos sastāvos.