Rīgas derbijā Pērnavā triumfē RFS

29/05/2020 18:07
Fragments no spēles starp RFS un Riga FC

Divu Latvijas klubu draudzības spēlē piektdien Pērnavā vicečempione RFS pārspēja čempioni “Riga”, vēstīts “Riga” vienības tīmekļa vietnē.

Šodien Igaunijas pilsētā Pērnavā “Riga” pēc neizšķirta 23.maijā ar “Spartaku” pēc smagas treniņu nedēļas aizvadīja vēl vienu pārbaudes spēli un piedzīvoja zaudējumu pret RFS ar rezultātu 0:2 (0:0), vēsta “Riga”.

Mača sākumā nevienai no komandām iniciatīva nepiederēja. Jau pirmajās desmit minūtēs katra no vienībām bija pa brīdinājumam, un arī kopumā galvenajam tiesnesim Andrim Treimanim spēlē bija jāiesaistās regulāri.

Puslaika beigās neliela iniciatīva piederēja RFS, taču vārtos droši darbojās Roberts Ozols, pēc 45 minūtēm ļaujot uz tablo saglabāties 0:0.

Otrā puslaika sākumā pēc piespēles no laukuma dziļuma vienatnē pret vārtsargu izskrēja Tomāšs Šimkovičs. Līnijtiesnesis signalizēja aizmugures stāvokli, bet galvenā tiesneša svilpe neatskanēja, un Šimkovičs raidīja bumbu vārtos – 1:0 RFS labā.

Pēc zaudētajiem vārtiem pārsvars bija “Riga” futbolistiem, un 63.minūtē pēc centrējuma no kreisās malas bumbu vārtos raidīja Steniu Žuniors, taču tiesnesis fiksēja pārkāpumu pret vārtsargu.

Spiediens uz RFS vārtiem kļuva aizvien lielāks. Puslaika vidū bumba nedaudz garām vārtiem lidoja pēc “Riga” pārstāvja Felipes Brisolas sitiena, laba iespēja bija arī Romānam Debelko, kura sitiens no pašaura leņķa lidoja garām.

82. minūtē RFS sastāvā ar lielisku saspēli izcēlās Jēkabs Lagūns un Marko Regža, Regžam raidot bumbu vārtu tālajā stūrī – 2:0. Līdz mača beigām rezultāts vairs nemainījās.

“Riga” komanda gatavošanos sezonai turpinās Rīgā, bet jau sestdien nākamo spēli Igaunijā aizvadīs “Spartaks” un “Valmiera”.

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāstartē 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas stāvokli. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Pēc valdības 21.maija lēmuma, kas paredz, ka ar 1.jūniju dažādās jomās, tostarp sportā, tiks mīkstināti ierobežojumi, kas iepriekš noteikti koronavīrusa izplatības dēļ, futbola virslīgas sezonas atsākšanās tiek plānota jūnijā. Lai kvalitatīvi aizvadītu trīs apļus, meistarsacīkstēm jāsākas ne vēlāk par jūnija pirmo pusi.

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, bet par divām vairāk nekā aizpērn. Laukumos šogad dosies “Riga”, RFS, “Ventspils”, “Valmiera”, Jūrmalas “Spartaks”, “Liepāja”, “Jelgava”, “Daugavpils”, “Metta” un “Tukums 2000/TSS”.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.