Rīgas “Dinamo” aizsargs Majone par Itālijas pasi, izglītību un Rīgas izzināšanu

Majone Somijas kluba "KalPa" rindās.
Foto: Matti Raivio/All Over Press

Rīgas “Dinamo” gatavošanos sezonai uzsāks jaunnedēļ, kad plānota komandas kopsapulce un treniņš. Starpsezonā komandas komplektēšana tika uzsākta laicīgāk nekā iepriekšējos gadus, viens no jaunajiem papildinājumiem ir pagājušās sezonas Somijas līgas rezultatīvākais aizsargs Metjū Majone. Aizsargs, kuram jau bijis līgums ar KHL komandu, bet debiju līgā kanādietis piedzīvos tikai šosezon. Sportazinas.com sazinājās ar aizsargu un aprunājāmies par Itālijas pasi, Eiropas pieredzi un nonākšanu Rīgas “Dinamo” komandā.

-Vasara ir periods, kad hokejistam jāieliek pamats jaunajai sezonai. Kā tu pavadi starpsezonu?

-Trenējos gan uz ledus, gan ārpus tā. Ļoti patīkami pavadīt vasaru mājās kopā ar ģimeni un draugiem, jo esmu prom no mājām desmit mēnešus. Tāpat ir svarīgi trenēties un veiksmīgi sagatavoties jaunajai sezonai.

-Kurā vietā tu trenējies?

-Vienas stundas braucienā no Toronto un ziemeļiem Gerija Roberta fiziskās uzlabošanas centrā.

 -Kas ietilpst nometnē?

-Tā ir diezgan liela nometne, bet jūlija sākumā jau došos uz Rīgu. Pirms komandas nometnes man ir ļoti īss periods pašam sagatavoties.

-Cik saprotu, tad tavas dzimtās saknes ir no divām valstīm – Kanādas un Itālijas. Vecāki nāk no atšķirīgiem apgabaliem?

-Esmu dzimis Kanādā, mans tēvs ir itālis, bet mamma no Grieķijas. Savukārt man pašam ir Itālijas pase, jo tā Eiropā ir vieglāk ceļot.

-Tev patīk ne tikai hokejs, bet esi arī liels futbola piekritējs. Kāpēc izvēlējies spēlēt tieši hokeju?

-Ar hokeju es sāku nodarboties, kad man bija pieci gadi un uzreiz iemīlēju spēli.

-Kāpēc hokeju izvēlējies labāk par futbolu?

-Es iemīlēju hokeju, un tas kļuva par manu kaislību. Kopš bērnības tā ir mana aizraušanās, tāpēc galva nebija jālauza par izvēli.

-Protams, hokejs patīk daudziem spēlētājiem, un ne visi ar to spēj pelnīt naudu. Kurā brīdī nāca apziņa, ka spēlēsi profesionāli?

-Tas vienmēr ir bijis mans sapnis, un četrus gadus atpakaļ sapratu, ka, spēlējot hokeju, varu pelnīt naudu. Vienmēr esmu vēlējies būt profesionāls hokejists, bet svarīgi arī būt izglītotam. Izmācījos augstskolā četrus gadus, un tas man arī palīdzēja kļūt labākam hokejistam. Vajadzēja plānot laiku studijām un ieraudzīju, cik laimīgs esmu darot to, kas patīk.

Majone skatās uz tikko uztīto nūjas lāpstiņu.
Foto: KalPa

-Hokejistam izglītība ir svarīga?

-Izglītība ir svarīga visiem, tā ir viena no manas ģimenes vērtībām, tāpēc papildus izmācījos.

-Kādā jomā tu ieguvi diplomu?

-Bioloģijā un psiholoģijā, tās ir jomas, kuras mani ieinteresēja. Zinot vairāk par cilvēka ķermeni un domāšanu, palīdz man vairāk saprast sevi.

-Ļoti noderīga sfēra it īpaši sportistam, uzzināji arī ko jaunu par savu ķermeni?

-Uzskatu, ka profesionāli sportisti ir ļoti zinoši par savu ķermeni un kā tas strādā. Tu izmanto savu ķermeni katru dienu un jūti, kā tas darbojas. Sajūtas ar zināšanām apvienojot, palīdz labāk atkopties no traumām vai palīdz uzlabot savu veiktspēju. Zinot savas iespējas, tu saproti, kā uzlabot savu meistarību.

-Pēc spēka trešajā labākajā Ziemeļamerikas hokeja līgā ECHL tu aizvadīji trīs sezonas. Pēdējā gadā tiki atzīts par līgas labāko aizsargu, kāpēc ceļi pēcāk veda uz Eiropu?

-Protams, man patīk Ziemeļamerika, bet tad nāca piedāvājums no Slovākijas, gribēju iegūt jaunu pieredzi, tāpēc izmantoju izdevību. Esmu ļoti pateicīgs par tur pavadīto laiku, jo ieguvu čempiona titulu un biju rezultatīvākais aizsargs. Pagājušajā sezonā uzkrāju pieredzi Somijā, bet tagad esmu priecīgs spēlēt Latvijā.

-2016. gadā noslēdzi divvirziena līgumu ar KHL klubu Bratislavas “Slovan”, bet iespēja uzspēlēt lielajā komandā tev nebija.

-Tas bija viens no faktoriem, jo KHL ir otra spēcīgākā hokeja līga pasaulē. Es neesmu spēlējis KHL, bet, pēc visa spriežot, līmenis ir tuvu NHL. Vēlējos spēlēt, cik augstu vien varu, tāpēc esmu pateicīgs par iespēju spēlēt Rīgā.

-Kāpēc “Slovan” tev nedeva iespēju spēlēt KHL, ja biji Slovākijas līgas rezultatīvākais aizsargs?

-Es nezinu, tāds ir hokejs, bet uztveru to pozitīvi un gadu vēlāk esmu pie KHL sliekšņa.

-Pagājušajā sezonā ar 45 punktiem tu biji Somijas līgas rezultatīvākais aizsargs, kā arī saņēmi izklaidējošākā spēlētāja balvu. Tu pilnveidojies gadu pēc gada?

-Mums bija saliedēta komanda, kad spēlējam veiksmīgi, tad visi vāca daudz punktus.

-Neskatoties uz saliedēto komandu, jau pirmajā kārtā izstājāties no izslēgšanas spēlēm.

-Hokejā tev nākas sadzīvot ar zaudējumiem un jācenšas būt vēl labākam gaidāmajā sezonā.

-Kādas ir tavas spēcīgākās īpašības uz ledus un ārpus tā?

-Slidošana ir diezgan spēcīga, patīk veidot uzbrukumus pretinieku zonā. Komandai varu palīdzēt ar savu spēles stilu.

-Kurš no spēles stiliem tev patīk vairāk – Ziemeļamerikas vai Eiropas?

-Atklāti sakot, es varu pielāgoties visiem trenera norādītajiem spēles stiliem. Kamēr es rādu savu uzbrūkošo hokeju, nav būtiski kādā laukumā, vai vietā spēlēju. Es varu palīdzēt komandai, ja man ļauj spēlēt savu spēli. Tu nevari sagaidīt no manis punktus, ja mani ieliek rāmjos. Man paveicies, ka pēdējās sezonās spēlēju vairākumā un veidoju uzbrukumus. Esmu spēlējis ar labiem komandas biedriem, kuriem atdodot ripu, viņi gūst vārtus.

-Mūsdienās aizsargam ir jābūt radošam un jāpieslēdzas uzbrukumiem, nevis tikai jāsēž aizsardzībā. Piekritīsi?

-Domāju, ka ir labi sabalansēt starp uzbrukumu un aizsardzību. Eiropā dzimušie spēlētāji, kuri visu laiku spēlē uz lielajiem laukumiem, ir labāki slidotāji, aizsargiem tas ir svarīgs komponents.

-Nonākot Eiropas hokeja laukumus, tevi kaut kas pārsteidza?

-Braucot uz Eiropu, tu nezini, ko sagaidīt. Eiropā ir atšķirīgs dzīves stils, valsts, valoda, kultūra… Man ir paveicies, ka visur spēlējot ir bijis apbrīnojami labi. Treneri un komandas labi attiekušies pret mani, es varu teikt tikai labākos vārdus par Eiropas hokeju.

-Profesionālajā hokejā, tu atstāj līgas kā rezultatīvākais aizsargs, labākais savā ampluā un saņem citus apbalvojumus. Tavs spēks slēpjas bārdā un matos?

-Ja tu paskaties komandās, kurās esmu spēlējis, visas ir bijušas labas un tikušas izslēgšanas spēlēs. Jābūt labai komandai, lai individuāli varētu ieguldīt vēl lielāku darbu.

-Tu seko Brenta Bērnsa stilam?

-Viņš ir lielisks aizsargs, viņa stils sniedzas līdz debesīm. Es nedomāju, ka varētu uzaudzēt tik garu bārdu.

-Kā krustojās tavi un Rīgas “Dinamo” ceļi?

-Viņi bija ieinteresēti un sazinājās ar manu aģentu. Mans mērķis bija spēlēt KHL, tāpēc biju priecīgs parakstīt līgumu ar “Dinamo”.

-Tu ātri apstiprināji piedāvājumu, vai nācās padomāt?

-Tev vienmēr ir jāizvērtē savas iespējas, kā arī jāpameklē papildus informācija par konkrēto vietu. Esmu dzirdējis tikai labas lietas par Rīgu, faniem, komandu, līgu un visu pārējo. Es domāju, ka padziļināti papētot, ātri var nonākt pie pareizā lēmuma.

-No kā tu ievāci informāciju par Rīgu?

-Es runāju ar dažādiem spēlētājiem, bijušajiem komandas biedriem un treneriem. Hokeja pasaule ir maza, tāpēc visi viens otru zina, it īpaši Eiropā. Uzkrāju informāciju un nonācu pie slēdziena, ka gribu spēlēt Rīgā.

-Rīgas “Dinamo” vadība jau izteica kādus mērķus?

-Pagaidām nav izvirzīti nekādi mērķi, vadība komplektē sastāvu un nekoncentrējas uz vienu hokejistu.

-Vai tu esi kādreiz bijis Latvijā?

-Latvijā nē, bet esmu bijis Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un Slovākijā. Neesmu arī bijis nevienā Baltijas valstī, bet ar lielāko prieku tur aizbrauktu. Google ierakstīju “Riga” un apskatīju, ka pilsēta ir skaista.

-Tu zini kādu latviešu hokejistu?

-Personīgi es nevienu nepazīstu, bet noteikti esmu spēlējis pret kādu. Tas ir amizanti, kā var savākt komandu ar spēlētājiem no visas pasaules un kā izveidojas savstarpējā komunikācija.

-Kā norit tava gatavošanās jaunajai sezonai?

-Cenšos uzturēt sevi formā, daru konkrētus vingrinājumus.

-Ģimene brauks ar tevi uz Rīgu?

-Līdzi brauks mana draudzene, bet bērnu man nav.

-Kādi ir tavi hobiji bez hokeja?

-Es spēlēju ģitāru, mīlu mūziku un lasu daudz grāmatas.

Tavs viedoklis

1 Komentāri rakstam "Rīgas “Dinamo” aizsargs Majone par Itālijas pasi, izglītību un Rīgas izzināšanu"

Paziņot par
avatar
Šķirot pēc:   jaunākie | vecākie | vērtētākais
Oskars
Viesis

Tā turpināt! Ienāku šeit ļoti reti, bet saturs ir spēcīgāks par sportacentra, vienīgais tur par vairāk kategorijām var reizē redzēt rakstus.
Bet tā turpināt, veiksmi iekarot sporta ziņu portāla nr.1 vietu tuvākajos gados Latvijā!