Rīgas “Dinamo” ar barankām un pacietīgo treneri

27/09/2019 10:27

Pašmāju labākā hokeja komanda Rīgas “Dinamo” nebūt nerāda labāko rezultātu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). No pēdējo spēļu rezultātiem mazliet sagriežas vēders, bet heiteriem šis ir pļaujas laiks. Tomēr, ja mūsu domāšana vēl atrodas uz zemes, tad skaidrs, ka nekāda liela traģēdija nav notikusi.

Pēc desmit aizvadītām spēlēm dinamieši ir trešajā vietā no beigām visā līgā, bet seši punkti turnīra tabulā dod noslēdzošo pozīciju Rietumos. Kopskats nav simpātisks, bet sezonā atlikušas 52 regulārās sezonas spēles, tāpēc saglābt izsēto būs pietiekami daudz laika. Pēdējās mājas spēles viesa cerīgu skatu pirmajā izbraukumā, bet beigās nekas produktīvs no tā nesanāca.

Pirmajā mājas spēlē pret līgas pastarīti iesākums no komandas puses bija pasīvs, kas vispār neviesa cerības par iespējamu pozitīvu iznākumu. Neskatoties uz neizteiksmīgo sākumu, mājinieki pamazām sāka ieskrieties un spēles beigās šo maču varēja atzīt par labāko šosezon. Spēles gaitā arvien labāku sniegumu rādīja Kristers Gudļevskis, kurš kopā atvairīja 31 metienu. Otrā perioda vidū, kad spēles temps bija mazliet nosēdies, to uzkurināja Rihards Marenis, kurš bezbailīgi izvicināja dūres ar Tomašu Zahornu. Skaistu punktu emocionālai spēlei pielika Uvja Balinska šķēliens spēles papildlaikā.

Zaudējuma “atslēgas” atrašana

Likstas sāka veidoties ar otro mājas spēli, kad pamatlaikā ar 2:3 tika piedzīvots zaudējums “Lokomotiv” vienībai. Šajā spēlē nepiedalījās zviedru uzbrucējs Jakobs Berglunds, kuram, kā beigās atzina Ankipāns, tika dota atpūta pēc izbraukuma, jo fiziskā kondīcija neesot bijusi labā līmenī. Divas dienas iepriekš Berglunds laukumā pavadīja tikai mazliet vairāk nekās četras minūtes.

Pozitīvais pēdējā mājas spēlē bija Ričards Grīnbergs, kuru iespēlēja vienā virknējumā ar Brendonu Makmilanu un Kārteru Eštonu. Pēcspēles preses konferencē Ankipāns atzina, ka Grīnbergs bija labākais spēlētājs komandā. Visā izbraukuma sērijā Grīnbergs ar komandu nedevās, bet domājams, ka pievienosies dinamiešiem mājas spēlēs.

Savukārt mājas spēlē pret “Lokomotiv” bija vairākas diskutablas epizodes, viena no tām otrā perioda beigu daļā, kad Kristaps Sotnieks saņēma 2+2 noraidījumu. Tiesneši traktēja, ka papildus soda minūtes piešķirtas par nesportisku rīcību, bet šādos gadījumos tiek dots 2+10 noraidījums. Četru minūšu mazākuma laikā noraidījumu nopelnīja arī Vitālijs Pavlovs, kas ļāva viesiem rezultatīvi izmantot lielo vairākumu. Pēdējā spēles pusotrā minūtē Ankipāns laukumā laida Grīnbergs – Pavlovs – Džeriņš uzbrucēju virknējumu, kas riesa neizpratni. Beigās dinamieši piedzīvo minimālu zaudējumu.

Pirmā izbraukuma spēle Maskavā pie vārdu brāļiem bija pierādījums, ka komandai ir problēmas. Spēlētāji rādīja mīkstu sniegumu, uz vārtiem necentās rauties un pieļāva daudz kļūdu. Spēles rezultāts izšķīrās pirmajā periodā, kad viesi nespēja realizēt lielo vairākumu mazāk nekā četru minūšu laikā. Otrā perioda izskaņā 50 sekunžu laikā mājinieki guva divus vārtus ģērbtuvē, vēl vairāk nospiežot rīdzinieku pārliecību. Spēles izskaņā vārtus ar gaļu iedzina Daniels Bērziņš, kuram palīdzēja Grīnberga aktīva spēle vārtu priekšā. Vārtus šajā mačā sargāja Maksims Tretjaks, kurš dažkārt rādīja labu hokeju, bet gala rezultātā arī nebija glābējs.

Nedisciplinētība atnesa zaudējumu otrajā izbraukuma spēlē pret Čerepovecas “Severstal”, kad mājinieki guva četrus vārtus vairākumā no septiņām iespējām. Pirms tam “Severstal” bija piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas, kas iedeva papildu dzinuli tikt galā ar novājināto “Dinamo”.

Punkts treneru pacietības mēram bija pielikts jau pirmspēdējā spēlē, bet beidzamais mačs pret “Lokomotiv” vēl vairāk apstiprināja nianses, kas jāmaina. Lai gan mājinieki nule, kā bija palikuši bez sava galvenā trenera, viņi bija vairāk motivēti uzvarēt nekā “Dinamo”. Viesi spēlēja pietiekami disciplinēti, bet tāpat nespēja gūt kaut vienus vārtus motivētajai “Lokomotiv”.

Nu tik sāksies sijāšana

Jā, komandu noteikti pametīs kādi spēlētāji, tiek runāts, ka vainīgie jeb liekēži jau atrasti. Amerikāņu aizsargs Bens Māršals, pirmspēdējā spēlē laukumā pavadīja mazliet vairāk nekā septiņas minūtes, lai gan pirms tam vidējais spēles laiks bija virs 19 minūtēm. Pēdējā spēlē Māršals nemaz nebija pieteikumā, kas norāda uz treneru neuzticību. Tomēr laukumā parādītais sniegums ne vienmēr liecina par galveno faktoru sliktam spēlētājam, arī ģērbtuvē šim spēlētājam jābūt komandas biedru tīkamam.

Otrs hokejists, kurš visdrīzāk pametīs sastāvu ir Jakobs Berglunds, kurš uz Rīgu tika ņemts kā līderis, bet pēdējā spēlē arī nebija iekļauts spēles pieteikumā. Lai gan Ankipāns Rīgā slavēja uzbrucēju, kā lielu darba zirgu, punkti nekrājās līdera cienīgā apjomā. Astoņās spēlēs uzbrucējs atzīmējies ar četriem (3+1) punktiem.

Treneri noteikti atradīs vainīgos, bet jāatzīmē arī vārtsargu līnija, kas šosezon šaubas radīja jau pirmssezonas turnīros. Sagatavošanās posmu rīdzinieki noslēdza gandrīz kā čempioni, bet vārtsargu duets neraisīja pārliecību, ko pierāda spēļu rezultāti. “Dinamo” ir vajadzīgs vārtsargs, kurš var izglābt komandu, iedot kaut nelielu drošības staru, citādāk spēle savā aizsardzības zona un augušais ielaisto vārtu skaits tikai nospiež. Runā, ka Ankipāns jau izsverot iespējamos variantus jaunu vārtu vīru piesaistē.

Ūdens vēl nav izliets

Sezona ir tikai pašā sākumā un tagad sekos divas mājas spēles, kas nebūs pastaiga Rīgas botāniskajā dārzā. Reabilitēties dinamieši varēs jau pirmdien, kad uzņems ērto Sanktpēterburgas SKA vienību, bet trešdien Rīgā viesosies Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” komanda. Treneru korpuss veiks attiecīgos pasākumus komandas sastāvā un nomainīs attiecīgās detaļas mašīnas uzlabošanā. Vēl nenoraksim šo komandu.