Rīgas “Dinamo” ar “sauso” uzvaru sāk “Latvijas Dzelzceļa” kausu

20/08/2019 21:48

Rīgas “Dinamo” hokejisti pirmajā “Latvijas Dzelzceļa” kausa spēlē ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pieveica Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Arī otrā turnīra spēle otrdien beidzās ar rezultātu 3:0, rīdzinieku rindās savus vārtus neskartus nosargājot Kristeram Gudļevskim.

Pirmajā periodā abas komandas spēlēja piesardzīgi, un vārtu gūšanas momentu nebija daudz. Bīstamākie radās perioda beigās rīdziniekiem. Ja Nerija Ališauska metienu vārtsargs Vladislavs Gross ķēra, tad “Dinamo” leģionāru maiņa skaitliskajā vairākumā minūti un četras sekundes pirms perioda beigām atklāja rezultātu, no Bena Māršala un Dāvida Ulstrēma piespēlēm 1:0 panāca Kārters Eštons.

Otrajā periodā bija vairāk vārtu gūšanas momentu, lielākā daļa no tiem – mājiniekiem. Un nepilnas piecas minūtes pirms trešdaļas beigām Eštons pēc Jākoba Berglunda un Kristofera Berglunda piespēlēm no vārtu priekšas guva savus otros vārtus mačā – 2:0.

Pēdējā periodā rīdziniekiem izdevās gūt vēl vienus vārtus vairākumā, nedaudz vairāk nekā trīs minūtes līdz mača beigām pēc Māršala un Miķeļa Rēdliha piespēlēm tukšā vārtu stūrī trāpīja Lauris Dārziņš – 3:0.

Par mača labāko spēlētāju “Dinamo” komandā tika atzīts divu vārtu guvējs Eštons, bet “Avtomobilist” rindās – uzbrucējs Andrejs Obidins.

Trešdien, plkst.19:30, rīdzinieku pretiniece būs Jaroslavļas “Lokomotiv”, sestdien – Minskas “Dinamo” un svētdien – Kazaņas “Ak Bars”.

Otrdienas pirmajā mačā “Ak Bars” ar 3:0 pieveica Minskas “Dinamo”.

Jau ziņots, ka Jekaterinburgas “Avtomobilist” vienības sastāvā nav ilggadējais NHL hokejists Pāvels Dacjuks. Spēlētājs patlaban Jekaterinburgā aizvada individuālos treniņus pirms gaidāmās sezonas.

Cīņa par “Latvijas Dzelzceļa” kausu norisinās jau 11.reizi. Pērn Rīgas komanda triumfēja turnīrā, pie trofejas tiekot trešo reizi vēsturē.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Turnīra debijas reizē 2009.gadā uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja “Lokomotiv” komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja tieši Jaroslavļas klubs. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa “Lokomotiv” cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto “Lokomotiv” komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, 2013.gadā turnīrā pirmoreiz uzvarēja Sanktpēterburgas SKA, finālā pieveicot Rīgas “Dinamo”, bet nākamās trīs reizes sacensībās triumfēja “Ak Bars” hokejisti.

Aizpērn Rīgas “Dinamo” “Latvijas Dzelzceļa” kausā palika otrajā vietā, finālmačā ar 0:3 piekāpjoties “Lokomotiv” vienībai. Savukārt pērn kausa ieguvēja tika noskaidrota viena apļa turnīrā.

Pagājušajā sezonā Kazaņas “Ak Bars” KHL regulārajā sezonā finišēja piektajā vietā, bet izslēgšanas spēlēs apstājās austrumu konferences ceturtdaļfinālā, kamēr Minskas “Dinamo” neiekļuva izslēgšanas spēlēs, paliekot pirmspēdējā, 24.vietā visā līgā.