Rīgas “Dinamo” atgriežas Arēnā – noslēgs mājas spēļu sēriju

22/01/2018 08:25
Rīgas

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, noslēdzot septiņu mājas spēļu sēriju, šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā tiekas ar Hantimansijskas “Jugra”.

Mačs “Arēnā Rīga” sāksies plkst.19.30, un tiešraidē to varēs vērot kanālā TV6.

“Dinamo”, izcīnot uzvaru pamatlaikā, pametīs līgas pēdējo pozīciju. Abām komandām turnīra tabulā būs pa 46 punktiem, bet rīdziniekiem būs par vienu uzvaru pamatlaikā vairāk.

Šajā kalendārajā gadā Rīgas “Dinamo” līdz šim aizvadījusi spēles tikai savā laukumā. Gada pirmajā mačā tika izcīnīta uzvara pret Ņižņekamskas “Ņeftehimik” (2:1), bet pēc tam ciesti zaudējumi piecās cīņās pēc kārtas – pret Ufas “Salavat Julajev” (3:4), “Soči” (3:4), Kazaņas “Ak Bars” (1:4), Habarovskas “Amur” (3:4), kā arī sestdien Purvciemā zem atklātas debess pret Minskas “Dinamo” (2:3).

[post_bet]

Šī bija tikai otrā spēle KHL desmit gadu ilgajā vēsturē, kur notiek laukumā bez jumta. Maču klātienē vēroja apmēram 8500 skatītāju.

Savukārt “Jugra” komanda cietusi četrus zaudējumus pēc kārtas, turklāt divos no tiem Hantimansijskas hokejisti neguva vārtus.

Līdz regulārā turnīra beigām Latvijas klubam atlicis aizvadīt vairs tikai sešas spēles, turklāt jau krietnu laiku tam nebija reālu izredžu iekļūt izslēgšanas turnīrā, bet janvāra sākumā zuda arī teorētiskas cerības uz Gagarina kausa sasniegšanu.

Nākamos divus mačus “Dinamo” aizvadīs viesos, trešdien spēkojoties ar Maskavas “Spartak”, bet divas dienas vēlāk – ar Helsinku “Jokerit”.

Savu pēdējo maču pirms Phjončhanas olimpisko spēļu pārtraukuma Rīgas “Dinamo” aizvadīs svētdien, savā laukumā uzņemot “Jokerit”, bet pēc tam KHL spēļu tai nebūs līdz pat 27.februārim. Tiesa, pa to laiku klubs iecerējis piedalīties pārbaudes turnīrā Šveices pilsētā Davosā, bet pēc pārtraukuma rīdziniekiem līdz sezonas beigām būs atlikušas vien divas spēles.

Rīgas “Dinamo” ar 43 punktiem 50 spēlēs ieņem stabilu pēdējo vietu starp 13 Rietumu konferences komandām. Priekšpēdējā pozīcijā esošā Bratislavas “Slovan” rīdziniekus apsteidz par 12 punktiem.

Savukārt “Jugra” ar 46 punktiem 53 spēlēs ir pēdējā starp 14 Austrumu konferences komandām, bet uzvaras gadījumā izdosies apsteigt Arta Ābola un Viktora Ignatjeva trenēto Toljati “Lada”, kuru pārstāv latviešu aizsargs Kristaps Sotnieks.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar februārī gaidāmajām Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.