Video. Rīgas “Dinamo” cieš “sauso” zaudējumu Artūra Kuldas pārstāvētajai “Jokerit”

26/12/2016 21:18

Helsinki, 26.dec., LETA. Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē ar 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) piekāpās Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Helsinku “Jokerit” komandu, ar kuru spēkosies arī otrdien.

Vārtus “Jokerit” labā guva Sakari Salminens, Braiens O’Nīls un Tommi Huhtala.

Mača sākumā aktīvāki bija laukuma saimnieki, taču savus momentus viņi nerealizēja. Turpinājumā Roberts Lipsbergs ar savu aktivitāti nopelnīja viesiem vairākumu, bet tas palika neizmantots. Izturējuši mazākumu, “Jokerit” metās uzbrukt “Dinamo” vārtiem un perioda astotajā minūtē atklāja spēles rezultātu. Vispirms Jānis Kalniņš atvairīja rīdzinieku vārtu virzienā raidīto metienu, taču pirmais pie atlēkušās ripas bija Salminens, kurš pārspēja latvieti.

Piecas minūtes pirms trešdaļas beigām rīdzinieki bija tuvu tam, lai panāktu neizšķirtu, tomēr Laura Dārziņa mestā ripa atsitās pret vārtu stabiņu. Tāpat ar bīstamu metienu izcēlās Miks Indrašis, bet arī viņa raidījums nebija precīzs. Kad līdz trešdaļas beigām bija palikusi pusotra minūtē, “Jokerit” ātri ieslidoja “Dinamo” aizsardzības zonā un O’Nīls dubultoja mājinieku pārsvaru. Savukārt perioda pēdējā minūtē Lipsbergs Rīgas komandai atnesa vēl vienu vairākumu, taču arī tas palika neizmantots.

Pēc vairākumā labu momentu izveidoja Pjotrs Ščastļivijs, taču arī viņam neizdevās pārspēt “Jokerit” vārtsargu Raienu Zapolski. Turpinājumā komandas apmainījās ar uzbrukumiem, taču hokejistu centieni ar rezultatīviem uzbrukumiem nenoslēdzās. Sešas minūtes pirms trešdaļa beigām Dārziņš un Indrašis izslidoja divatā pret vienu “Jokerit” aizsargu, taču savu iespēju neizmantoja.

Turpretī “Jokerit” trīs minūtes pirms trešdaļas beigām guva savus trešo vārtus. Pretuzbrukumā no Huhtalas slidas ripa ielidoja vārtos, taču tiesneši lēma, ka noteikumi netika pārkāpti, līdz ar to Helsinku vienībā panāca jau 3:0. Turpinājumā “Jokerit” saimniekoja “Dinamo” aizsardzības zonā, tādējādi viesi netika pie iespējām uzbrukt.

Trešā periodā sākumā Māris Bičevskis aizmeta garām tukšiem vārtiem, bet turpmākajās minūtēs viesiem piederēja pārsvars, kas gan netika izmantots. Tikmēr “Jokerit” izdevās nobremzēt cīņas gaitu, izdarot pāris metienus arī pa Kalniņa sargāto cietoksni.

Dažas minūtes pirms pamatlaika beigām savu iespēju izcelties neizmantoja arī Miķelis Rēdlihs, kurš nerealizēja pretinieku kļūdu savā vārtu priekšā. Mača noslēdzošās minūtes ritēja ar vienmuļiem uzbrukumiem un “Dinamo” cieta zaudējumu ar 0:3.

“Sauso” uzvaru “Jokerit” rindās izcīnīja Zapolskis, kurš atvairīja visas 15 rīdzinieku mestās ripas.

Artūrs Kulda šajā spēlē laukumā bija 16 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu metienu pa “Dinamo” vārtiem.

Abas komandas vēl vienu reizi savā starpā turpat Helsinkos tiksies arī otrdien.

Normunda Sējēja vadītā “Dinamo” iepriekšējā KHL mačā pagājušajā piektdienā ar 6:0 sagrāva Novokuzņeckas “Metallurg” komandu, svinot pārliecinošāko uzvaru šajā sezonā. Tiesa, vēl pirms tam rīdzinieki viesos ar 3:9 cieta sagrāvi pret Omskas “Avangard” spēlētājiem, pirmo reizi KHL čempionāta mačos ielaižot tik daudz vārtus.

Trīs spēļu izbraukuma sēriju Austrumos “Dinamo” sāka ar zaudējumu 1:3 pret Novosibirskas “Sibirj” komandu. Arī “Jokerit” viesojās Austrumos, tāpat kā rīdzinieki izcīnot vienu uzvaru trīs mačos. Somu klubs vispirms ar 1:2 pagarinājumā zaudēja “Avangard”, tad ar 4:3 uzveica Novokuzņeckas komandu, bet piektdien ar 0:3 piekāpās “Sibirj” spēlētājiem.

“Dinamo” svētdien paziņoja par līguma parakstīšanu ar 22 gadus veco aizsargu Imantu Ļeščovu, kurš šosezon spēlēja rīdzinieku fārmklubā “Liepāja”. Aizsargu “Dinamo” nācās pieteikt, jo traumu dēļ komandai nevar palīdzēt Georgijs Pujacs un Guntis Galviņš.

Ļeščovs svētdien bija viens no 25 hokejistiem, kurš devās uz Helsinkiem. Tikmēr mājās bez Pujaca un Galviņa palika arī uzbrucējs Koltons Gilīss, kurš arī guvis traumu. Tiesa, Ļeščovs kā arī Kaspars Saulietis pirmdien palika uz rezervistu soliņa.

Šosezon abas komandas jau divas reizes bija tikušās, abus mačus aizvadot Rīgā, un abās reizēs uzvarot somiem. Septembrī “Jokerit” bija labāka ar 3:1, bet novembrī viņi uzvarēja ar 2:1.

Līdz šim KHL čempionātā abas komandas ir tikušās desmit reizes, no kurām “Dinamo” ir guvusi tikai divus panākumus.

A.Kulda “Jokerit” rindās spēlē otro sezonu, kamēr viņa jaunākais brālis Edgars otro sezonu aizvada Rīgas klubā.

Rīgas “Dinamo” ar 37 punktiem 43 mačos ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, no pirmā astotnieka atpaliekot par 29 punktiem. Tikmēr “Jokerit” ar 69 punktiem ir šīs konferences septītajā pozīcijā.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.