Rīgas ”Dinamo” Gubernatora kausa turpinājumā tiksies ar sagrāvi piedzīvojušo Minskas ”Dinamo”

06/08/2018 07:00
Rīgas Dinamo, Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas ”Dinamo” šodien Ņižņijnovgorodā turpinās dalību Gubernatora kausa izcīņā, pulksten 19:00 uzsākot cīņu pret savu principiālo sāncensi Minskas ”Dinamo” un aizvadot otro spēli divās dienās.

[post_bet]

Turnīra pirmajā mačā Kristaps Zīle otrās trešdaļas ievadā izdarīja lielisku metienu un izvirzīja rīdziniekus vadībā pret Mika Indraša pārstāvēto Maskavas ”Dynamo”, taču Ģirta Ankipāna vadītā komanda nenosargāja pārsvaru.

Rīgas ”Dinamo” turpinājumā ielaida četrus bezatbildes vārtus un piedzīvoja zaudējumu ar 1:4. Vadims Šipačovs panāca izlīdzinājumu vienu sekundi līdz otrā perioda beigām, bet pēdējā trešdaļā ar precīziem metieniem mazāk nekā piecu minūšu intervālā maskaviešu labā izcēlās Jevgēņijs Mozers, Dmitrijs Kagarļickis un Dmitrijs Sidļarovs.

”Mums ir jauna komanda, tāpēc ir nepieciešams iziet cauri šādiem mačiem,” pēc vakardien piedzīvotās neveiksmes atzina Ankipāns. ”Mums bija spēcīgs pretinieks, kurš izlika savu kaujas sastāvu. Mēs par to esam ļoti priecīgi. Mūsu komanda šobrīd ir pēc pamatīgām slodzēm, tāpat kā visas komandas. Līdz ideālai komandas spēlei un sadarbībām, protams, vēl tālu, taču mēs pie tā strādājam. Šī turnīra uzdevums ir izveidot komandas spēli.”

Šodien rīdzinieki turpinās dalību Gubernatora kausa izcīņā, aizvadot otro maču divās dienās un tiekoties ar savu principiālo sāncensi Minskas ”Dinamo”, kas vakar piedzīvoja pamatīgu šoku pret turnīra mājinieci Ņižņijnovgorodas ”Torpedo”. Baltkrievijas galvaspilsētas klubs otrajā trešdaļā ielaida piecus vārtus nepilnu desmit minūšu laikā un cieta sagrāvi ar 1:6.

Rīgas ”Dinamo” gan tik un tā šovakar cīņā pret Minskas ”Dinamo” netiek uzskatīta par favorīti, jo pretinieki šovasar piesaistījuši savam sastāvam vairākus ļoti pazīstamus spēlētājus. Minskiešu rindas papildinājis vairāk nekā 260 spēles NHL aizvadījušais kanādiešu aizsargs Patriks Virkāšs, kā arī NHL uzspēlējušais somu uzbrucējs Tēmu Pulkinens un Stenlija kausu kopā ar Pitsburgas ”Penguins” pirms dažām sezonām izcīnījušais amerikāņu uzbrucējs Bo Benets. Turklāt mājās atgriezušies Sergejs un Andrejs Kosticini.

Ankipāna rīcībā Ņižņijnovgorodā ir 32 hokejisti, kuru vidū ir trīs vārtsargi (Kristers Gudļevskis, Timurs Biļalovs un Maksims Tretjaks), kā arī desmit aizsargi (Uvis Balinskis, Keids Feirčailds, Roberts Kaļķis, Metjū Majone, Kristaps Sotnieks, Dmitrijs Šuļeņins, Marks Zaneti, Kristaps Zīle, Nerijus Ališausks un Roberts Mamčics) un 19 uzbrucēji (Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Kevins Klārks, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Brendons Makmilens, Gints Meija, Matiass Mitinens, Frenks Razgals, Miķelis Rēdlihs, Linuss Videls, Egīls Kalns, Kaspars Saulietis, Gunārs Skvorcovs, Roberts Lipsbergs, Vitālijs Pavlovs, Rihards Marenis un Lauris Rancevs).

Pēc spēkošanās pret Minskas ”Dinamo” rīdzinieki Gubernatora kausa izcīņas turpinājumā aizvadīs vēl trīs spēles, kurās tiksies ar turnīra mājinieci ”Torpedo”, Jekaterinburgas ”Avtomobilist” un Maskavas ”Spartak”, ko nākamajā sezonā pārstāvēs Latvijas izlases uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums.