Rīgas “Dinamo” ielaiž sešu vārtus un piekāpjas Novosibirskas “Sibir”

07/10/2018 16:04

Ļoti vājas otrās trešdaļas dēļ Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” svētdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar 3:6 (0:1, 0:4, 3:1) zaudēja turnīra vājākajai komandai Novosibirskas “Sibir”, piedzīvojot ceturto neveiksmi pēc kārtas.

Rīgas “Dinamo” sastāvā divus vārtus iemeta Kevins Klārks, kamēr vienu reizi izcēlās Metjū Majone.

Tikmēr “Sibir” komandā ar trim vārtiem jeb “hat-trick” atzīmējās Daniils Romancevs, kamēr pa reizei izcēlās Vladimirs Pešehonovs, Ņikita Mihailovs un Jegors Dugins.

Spēli aktīvāk uzsāka Rīgas “Dinamo” hokejisti, kas jau otrajā minūtē ļāva tikt pie vairākuma. Viena hokejista pārsvaru Latvijas vienība gan neizmantoja, turklāt neko ievērības cienīgu izveidot tā arī neizdevās. Sākumā komandām nebija daudz vārtu gūšanas iespēju, divcīņām vairāk notiekot laukuma vidusdaļā. Cīņas astotajā minūtē noraidījumu saņēma rīdzinieku uzbrucējs Matiass Mitinens – “Sibir” vairākums gan izskatījās haotisks, viņiem to neizmantojot. Tiesa, tikai dažas sekundes pēc mazākuma izturēšanas Rīgas komanda zaudēja vārtus – pēc piespēles uz vārtu priekšu Latvijas kluba vārtsargu Timuru Biļalovu desmitajā minūtē pārspēja Pešehonovs gūdams savus pirmos vārtus sezonā.

Dažas minūtes vēlā noraidījumu saņēma Lauris Dārziņš, kurš pretiniekam iesita pa nūju. Uzbrucējs gan pats bija ļoti neapmierināts par šādu tiesnešu lēmumu, tomēr atkal “Sibir” vairākums izskatījās ļoti vājš, bet tā otrajā minūtē paši mājinieki saņēma divu minūšu sodu. Tas rīdziniekiem pusotru minūti ļāva spēlēt skaitliskajā vairākumā – viesiem izdevās vairākkārt apdraudēt Novosibirskas kluba vārtus, bet vārti netika gūti. Pirmajā periodā rezultāts tā arī vairs nemainījās, tam noslēdzoties ar 1:0 par labu “Sibir”.

Latvijas komandai otrā trešdaļa bija ļoti neveiksmīga, lai arī tā iesākās ar diezgan līdzīgu cīņu, turklāt “Sibir” neizmantoja divus vairākumus, ko nopelnīja Vitālijs Pavlovs un Kristaps Zīle. Spēles 32.minūtē nepieskatīts rīdzinieku vārtu priekšā palika Romancevs, kurš, saņēmis lielisku partnera piespēli, panāca 2:0. Tikai 24 sekundes vēlāk šis pats hokejists guva mājinieku trešos vārtus.

Šāds notikumu pavērsiens lika Rīgas “Dinamo” galvenajam trenerim Ģirtam Ankipānam vārtsargu Biļalovu nomainīt pret Maksimu Tretjaku, kurš līdz ar to piedzīvoja debiju Latvijas kluba rindās. Ātri vien gan viņš bija spiests zaudēt vārtus, jo pretuzbrukumā izcēlās Mihailovs. Vienas minūtes un 39 sekunžu laikā rīdzinieki bija zaudējuši trīs vārtus, un viņu spēle bija pilnībā pajukusi.

Vēl otrā perioda beigās noraidījumu saņēma Kristaps Sotnieks, bet vairākuma laikā “Sibir” sarīkoja pamatīgu karuseli pie pretinieku vārtiem. Vairākas iespējas mājinieki neizmantoja, bet tas tika paveikts 40.minūtē, kad 5:0 panāca Dugins. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās otrā trešdaļa.

Lai arī noslēdzošās 20 minūtes sākās ar 0:5 par sliktu Rīgas “Dinamo”, rīdzinieki nepadevās un apņēmīgi sāka noslēdzošo periodu. Pūles atmaksājās, un 43.minūtē vienus vārtus pēc nelielas cīņas vārtu priekšā atspēlēja Klārks. Nelielu brīdi vēlāk “Sibir” nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Lai arī vairākuma laikā Latvijas klubam piederēja iniciatīva, tam vārtus neizdevās gūt, bet 47.minūtē par sitienu Zīlem 5+20 minūšu noraidījumu saņēma Jevgeņijs Bodirovs. Līdz ar to rīdzinieki piecas minūtes varēja spēlēt vairākumā, turklāt Tretjaks tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju – tas vainagojās panākumiem, jo teicamu Līnusa Videla piespēli izmantoja Klārks, kurš guva savus otros vārtus mačā, panākdams 2:5.

“Sibir” sniegumā bija parādījies kritums, turklāt 49.minūtē Majone ar spēcīgu metienu atguva vēl vienus vārtus. Latvijas kluba hokejisti bija pilnībā mainījuši savu spēli, ja salīdzina ar otro periodu, bet tikpat aktīvs turpinājums pēc trešajiem vārtiem viņiem vairs neizdevās. Noslēdzošajās pamatlaika minūtēs Rīgas “Dinamo” radīja pamatīgu spiedienu uz Novosibirskas kluba vārtiem, bet mainīt spēles likteni tā arī neizdevās, turklāt priekšpēdējā minūtē Romancevs ar precīzu metienu tukšos vārtos nodrošināja sev “hat-trick”.

Pēcāk rezultāts vairs nemainījās, rīdziniekiem piedzīvojot zaudējumu ar 3:6.

Pirms svētdienas mača kļuva zināms, ka piektdien pret Boba Hārtlija trenēto Omskas “Avangard” kājas traumu guvušais rīdzinieku aizsargs Marks Entonijs Zaneti jau atgriezies Latvijā, kur pie mediķiem izies padziļinātas pārbaudes.

Latvijas komanda šo izbraukuma sēriju sāka piektdien, kad ar 2:5 piekāpās “Avangard”. Kopumā pēdējos astoņos mačos Rīgas “Dinamo” vienība guvusi vien divus panākumus.

Izbraukums tiks noslēgts otrdien Kazahstānā pret Astanas “Baris” hokejistiem.

Rīdzinieki pagājušajā nedēļā noslēdza četru mājas spēļu sēriju, jo pirms tam Latvijas galvaspilsētā viesojās Latvijas hokeja uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Spartak”, kas šajā cīņā guva uzvaru ar 3:1, bet tad sekoja Latvijas kluba uzvara papildlaikā ar 2:1 pret vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto somu vienību Helsinku “Jokerit”. Savukārt nākamajā mačā “Dinamo” ar 1:4 zaudēja “Sochi” vienībai, bet pēdējā mājas spēlē ar 3:7 piekāpās Astanas “Baris”.

Tikmēr “Sibir” šosezon pamanījusies zaudēt 13 no 14 spēlēm, turklāt visas neveiksmes ciestas pamatlaikā. Novosibirskas vienība vienīgo uzvaru guva septembra pēdējā dienā, kad ar 4:3 tika pārspēta Maskavas apgabala “Vitjaz” komanda.

Abas komandas aizvadījušas kopumā 24 savstarpējās spēles, no kurām astoņās uzvarējusi “Dinamo”. Rīdzinieki guvuši sešas uzvaras pamatlaikā un divas pēcspēles metienu sērijā.

“Dinamo” šīs sezonas trešajā izbraukumā devās bez trīs vienības hokejistiem, jo savainojumus guvuši Uvis Balinskis, Miķelis Rēdlihs un Brendons Makmilens.

Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā šajā izbraukumā tagad palikuši 25 hokejisti – trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 15 uzbrucēji. Izbraukumā devās vārtsargi Kristers Gudļevskis, Timurs Biļalovs un Maksims Tretjaks; aizsargi Nerijus Ališausks, Kristaps Sotnieks, Sergejs Gimajevs, Metjū Majone, Roberts Mamčics, Dmitrijs Šuļenins un Kristaps Zīle, kā arī uzbrucēji Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Kevins Klārks, Lauris Dārziņš, Mārtiņš Dzierkals, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Egils Kalns, Roberts Lipsbergs, Gints Meija, Matiass Mitinens, Vitālijs Pavlovs, Frenks Razgals, Gunārs Skvorcovs un Līnuss Videls.

Rīgas “Dinamo” šosezon KHL čempionātā 14 spēlēs ir izcīnījusi sešas uzvaras, ar 13 punktiem ieņemot astoto vietu Rietumu konferencē, bet “Sibir” ar četriem punktiem ir Austrumu konferences un visas līgas vājākā komanda.

Jau ziņots, ka Rīgas “Dinamo” pirmdien paziņoja par līguma laušanu ar amerikāņu aizsargu Keidu Feirčaildu, kurš šosezon piedalījās sešās spēlēs, kuru laikā guva vienus vārtus un izpelnījās negatīvu lietderības koeficientu -3. Vidēji laukumā amerikānis pavadīja 11 minūtes un 21 sekundi.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kas rīdziniekiem bija neveiksmīgākā kluba vēsturē, sastāvā notikušas ļoti būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vienības vēsturē sezonas sākumā bija 12 leģionāri, kuru skaits pēc Feirčailda aiziešanas par vienu ir sarucis. Pilnībā nomainījusies vārtsargu līnija, kā arī ierindā palikuši vien trīs aizsargi no iepriekšējās sezonas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.

Rīdzinieki regulārajā turnīrā pa četrām reizēm tiksies ar Helsinku “Jokerit”, Sanktpēterburgas SKA, Maskavas “Dinamo”, Maskavas “Spartak” un Čerepovecas “Severstal” komandām, kuras tāpat kā Latvijas klubs spēlēs Bobrova divīzijā. Četras spēles tiks aizvadītas arī pret principiālo sāncensi Minskas “Dinamo”, kā arī Bratislavas “Slovan”, bet ar pārējiem klubiem nāksies mēroties pa divām reizēm.

Rīgas “Dinamo” aizvadītajā sezonā ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, paliekot pirmspēdējā vietā visā līgā.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad četrus gadus “Dinamo” palikusi bez izslēgšanas turnīra.