Rīgas “Dinamo” iztur “magņitkas” spiedienu un izcīna pirmo uzvaru šosezon (VIDEO)

04/09/2018 19:26
Rīgas ''Dinamo'', Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) cīņā pie pirmās uzvaras sezonā tikusi Rīgas “Dinamo”, kas izbraukumā ar 2:1 pārspēja divkārtējo līgas čempionvienību Magņitogorskas “Metallurg”. Uzvarētāju rindās ar rezultatīviem metieniem atzīmējās Brendons Makmilans un Kristaps Sotnieks.

Pirmais periods

Pirmās četras spēles minūtes sākās visai miegaini, tomēr gan “Metallurg”, gan “Dinamo” centās rādīt aktīvu hokeju. Pirmo bīstamo momentu rīdzinieki izveidoja piektās minūtes vidū, kad Mitinens izdarīja metienu pa Magņitogorskas cietoksni, taču Košečkins darbojās precīzi. Pusotru minūti vēlāk rīdzinieki noorganizēja veiklu saspēli divkārtējās KHL čempiones zonā, un Lipsbergs no šaura leņķa centās pārspēt Košečkinu, tomēr tas neizdevās.

Astotajā minūtē Brendons Makmilans apzaga “Metallurg” aizsargu un izlauzās starp diviem Magņitogorskas hokejistiem, raidot ripu Košečkina sargāto vārtu kreisajā apakšējā stūrī un izvirzot “Dinamo” vadībā – 1:0.

Perioda vidū mājinieki tika pie skaitliskā vairākuma, tomēr “Dinamo” ar Kristeru Gudļevski priekšgalā prata spiedienu izturēt. Uzreiz pēc iznākšanas no noraidītā soliņa Linuss Videls izrāvās aci pret aci ar Košečkinu, tomēr metiens starp vārtsarga kājsargiem tika atvairīts.

Perioda otrajā pusē dueļa iniciatīvu pārņēma mājinieki, taču “Dinamo” aizsardzībā darbojās gana organizēti, turklāt palīdzēja Gudļevska sekmīgā spēle. Pirmspēdējā perioda minūtē Makmilans mazākumā izrāvās viens pret viens, tomēr Košečkins izgājienā palika nepārspēts. Pirmās 20 minūtes tā arī noslēdzās – minimāls pārsvars uz tablo rīdziniekiem.

Otrais periods

Perioda ceturtajā minūtē Rīgas “Dinamo” bija teicama iespēja dubultot pārsvaru, taču Košečkins lieliski glāba mājiniekus. Vispirms Mitinens no tuvas distances trāpīja pa vārtu pārliktni, bet pēc tam augumā raženais vārtu vīrs neļāva Klārkam pārspēt sevi. Pēc tam “Metallurg” devās uz priekšu, un ilggadējais vienības snaiperis Sergejs Mozjakins norībināja rīdzinieku vārtu pārliktni.

Devītās minūtes ievadā Klārks meta pa “Metallurg” vārtiem, Košečkins to atvairīja, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Makmilans. Uzbrucējs palika pie pustukšiem Magņitogorskas vārtiem, tomēr raidījums no nūjas neērtās puses lidoja pāri vārtiem. Mirkli vēlāk izcila iespēja bija Miķelim Rēdliham, taču arī šo iespēju liedza realizēt krievu vārtsargs. Otrā perioda otrajā pusē komandas nedaudz “nosēdās”, tomēr pārsvars piederēja “Metallurg” hokejistiem.

Spēles labākie momenti

Perioda pēdējā minūtē Mārtiņš Dzierkals skaisti ielauzās “Metallurg” zonā un apspēlēja aizsargus, tomēr Košečkins talantīgā latviešu uzbrucēja metienu prata atvairīt. Otrais periods noslēdzās ar 1:0 “Dinamo” pārsvaru.

Trešais periods

Kā jau sagaidāms, trešais periods sākās ar “Metallurg” pārsvaru, tomēr pārliecinoši rīdzinieku cietoksnī darbojās bijušais Tampabejas “Lightning” vārtsargs Gudļevskis. Trešdaļas devītajā minūtē Kristaps Sotnieks “Metallurg” zonā palika neviena nepiesegts un ar plaukstas metienu pārspēja Košečkinu, raidot ripu kreisajā apakšējā stūrī – 2:0. Teju minūti vēlāk “Metallurg” uzlauza rīdzinieku cietoksni, un Verešagins pēc Gudļevska atsistās ripas to meta tukšos “Dinamo” vārtos – 2:1. Divas minūtes vēlāk Sergejs Mozjakins nokļuva izcilā metiena pozīcijā, tomēr Kristers demonstrēja lielisku reakciju, tverot krievu “bombardiera” metienu.

Noslēdzošajās perioda minūtēs “Metallurg” piederēja liels pārsvars, un pēdējais salmiņš uz atspēlēšanos bija vārtsarga maiņa pret sesto laukuma spēlētāju. Divkārtējā KHL čempione turpināja spiedienu un pēdējās piecās sekundēs norībināja ”Dinamo” vārtu pārliktni, taču, par spīti lielajam spiedienam, punktus pret rīdziniekiem nespēja izcīnīt.

Nākamo KHL spēli Rīgas ”Dinamo” aizvadīs sestdien, 8. septembrī, sezonas pirmajā mājas spēlē, spēkojoties ar Novosibirskas ”Sibir” hokejistiem.

Magņitogorskas “Metallurg” – Rīgas ”Dinamo” 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Vārti: 07:48 Makmilans (Mitinens) 1:0, 48:18 Sotnieks (Balinskis) 2:0, 49:32 Verešagins (Kaļetņiks, Matuškins) 2:1
Soda minūtes: 6:12
Metieni pa vārtiem: 34:27
Vārtsargi: Košečkins  Gudļevskis