Rīgas “Dinamo” jaunie hokejisti izcīna ceturto vietu “Gazprom Ņeft” turnīra Rietumu apakšgrupā

24/04/2017 18:18
Rīgas Dinamo jaunieši - Sportazinas.com

Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” jaunie spēlētāji pirmdien izcīnīja ceturto vietu prestižā bērnu hokeja turnīra “Gazprom Ņeft” Rietumu apakšgrupā.

Ja pēdējos gados allaž rīdzinieki bija starp turnīra pastarīšiem, šoreiz apakšgrupu turnīrā Sočos viņi vispirms ar 2:0 pārspēja Minskas “Dinamo” komandu, tiesa, pēc tam ar 0:3 zaudēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo”.

Tas gan neliedza iekļūt izslēgšanas turnīrā, ceturtdaļfinālā jaunajiem latviešiem ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā apspēlējot Sanktpēterburgas SKA vienību. Šajā mačā vispirms pamatlaikā rīdzinieku labā izcēlās Maksims Haritoncevs, bet bullīšu sērijā izšķirošos vārtus guva Sergejs Avotiņš.

Līdz ar to pirmdien Eduarda Diļevkas trenētā Rīgas “Dinamo” jaunā maiņa sacentās pusfinālā, kurā ar 1:3 zaudēja Jaroslavļas “Lokomotiv” spēlētājiem. Vēlāk rīdzinieki mačā par trešo vietu ar 2:3 vēlreiz zaudēja “Torpedo” jaunajai maiņai.

Sacensības U-11 vecuma grupas spēlētājiem risinās jau vienpadsmito reizi un noslēgsies trešdien ar Omskā gaidāmo tradicionālo superfinālu starp labāko Rietumu un Austrumu komandu. Šogad turnīrā piedalās 27 komandas no piecām valstīm.

Pirmajos septiņos gados sacensības risinājās tikai Omskā, taču 2014.gadā pirmoreiz dalībnieku skaits tika palielināts līdz 24 vienībām un Rietumu grupas vienības sacentās Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Pērn Rietumu vienības spēkus samēroja Sanktpēterburgā, bet šogad otro reizi vienības tiekas Sočos.

Kā iepriekšējos gados pārliecinājās aģentūra LETA, turnīra organizatori, lai piepildītu mērķi padarīt turnīru par prestižāko Eiropā, naudas līdzekļus nežēlo un jaunie hokejisti var justies kā visaugstākā līmeņa pieaugušo sacensībās. Turnīrā pieaugušo un bērnu hokeju atšķir tikai spēlētāju vecums. Viss pārējais ir tikpat augstā līmenī – organizācija, ledus arēnas, profesionāli tiesneši, izklaides šovs, kā arī atklāšanas un fināla spēļu translēšana televīzijas tiešraidēs.

Pērn turnīrā triumfēja “Lokomotiv” jaunie hokejisti, bet Rīgas “Dinamo” komanda palika Rietumu grupas devītajā vietā.

Turnīrs pirmo reizi tika sarīkots 2007.gadā, bet kopš 2010.gada tas risinās Kontinentālās hokeja līgas pārraudzībā un ir iekļauts līgas oficiālajā kalendārā.