Dārziņš turpina rezultatīvi, “Dinamo” piedzīvo zaudējumu

21/11/2017 22:14
dinamo, sportazinas

Rīgas “Dinamo” komanda šī mēneša savā pēdējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mājas spēlē otrdien, spēlējot bez apslimušā vārtsarga Jāņa Kalniņa, kārtējo reizi šosezon nespēja nosargāt vadību un ar rezultātu 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) zaudēja Čeļabinskas “Traktor” hokejistiem.

Spēles rezultātu cīņas 32.minūtē atklāja laukuma saimnieku kapteinis Miks Indrašis, kurš pēc Laura Dārziņa un Gunta Galviņa piespēlēm realizēja skaitlisko vairākumu, tomēr otrā perioda pēdējā minūtē, kad atlika spēlēt vien 47 sekundes, viesu spēlētājs Aleksandrs Ribakovs atjaunoja neizšķirtu.

Savukārt noslēdzošajā spēles daļā viesiem izcēlās Pols Šehura, kurš savulaik spēlēja Rīgas klubā, kā arī Rihards Ginge, kurš pēdējā minūtē raidīja ripu jau tukšos laukuma saimnieku vārtos.

Rīgas “Dinamo” aizvadīja ne pārāk veiksmīgu spēli, kārtējo reizi neizmantojot daudz labu iespēju gūt vārtus.

Kalniņš, kurš ir rīdzinieku pirmais vārtuvīrs, sargāja komandas vārtus iepriekšējās desmit spēlēs, demonstrējot ļoti labu sniegumu. Savukārt otrdien viņš slimības dēļ cīņai nemaz nebija pieteikts, bet vārtos devās lietuvietis Mants Armalis, kuram šis bija trešais mačs “Dinamo” kreklā, kurā gan neizdevās tikt pie pirmās uzvaras. Tikmēr par otro vārtsargu bija pieteikts jaunais Antons Naumovs – bijušā Latvijas izlases vārtsarga Sergeja Naumova dēls.

Pirmajā periodā rīdzinieki divas reizes spēlēja skaitliskajā mazākumā. Vispirms divu minūšu sodu nopelnīja Brendons Makmilens, kurš tika arī pie desmit minūšu disciplinārsoda par diskutēšanu ar tiesnešiem, savukārt pēc tam mājiniekus mazākumā atstāja Māris Bičevskis. Pirmajā mazākumā viesi neko bīstamu neizveidoja, bet otrajā reizē komandu pāris reizes glāba Armalis.

Laukuma saimniekiem līdz īsteni bīstamiem momentiem tikt neizdevās, savukārt tuvojoties perioda beigām, kādreizējais Rīgas “Dinamo” hokejists Pols Šehura , kurš tagad spēlē “Traktor” rindās, centās pārmācīt Miķeli Rēdlihu. Uz sodīto soliņa devās abi hokejisti, bet rīdziniekiem tika vairākums, jo Šehura saņēma četras, bet Rēdlihs divas soda minūtes, tomēr arī atlikušajā laikā rezultāts nemainījās.

Pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka “Traktor” hokejisti, savukārt spēles otrajā daļā vismaz sākumā aktīvāki jau bija “Dinamo” vīri, kuri perioda vidū ieguva vairākumu. Šoreiz tas tika izmantots, jo pēc Galviņa un Dārziņa saspēles, metiena pozīcijā nokļuva Indrašis, kurš neapstādinot ripu to no iemetiena apļa trieca pretinieku tuvējā vārtu stūrī.

Nokļūstot iedzinējos, pārsvars atkal piederēja viesiem, kuri 47 sekundes līdz sirēnai spēja panākt neizšķirtu. Armalis vienu metienu atvairīja, taču ripa atlēca pa metienam Ribakovam, kurš iespēju garām nelaida. Rīgas “Dinamo” treneri tiesnešiem pieprasīja šīs epizodes videoatkārtojuma pētīšanu, jo uzskatīja, ka pirms tam Armalis ir traucēts vārtsarga laukumā, tomēr pēc ilgas pauzes soģi lēma, ka vārti gūti noteikumu ietvaros.

Arī trešā perioda sākumā “Dinamo” spēlēja vairākumā, tomēr ar izšķirošo metienu nesekmējās, savukārt 51.minūtē “Traktor” rindās teicams bija Šehura, kurš vispirms uzvarēja iemetienā, bet pēc tam vārtu priekšā pielaboja partnera no zilās līnijas mesto ripu, izvirzot “Traktor” vadībā ar 2:1.

Pēdējās minūtēs “Dinamo” centās atspēlēties, vēl vienā vairākumā nomainot Armali pret sesto laukuma spēlētāju, taču jau pēdējā minūtē Ginge pēc cita bijušā Rīgas “Dinamo” spēlētāja Līnusa Videla metiena panāca 3:1.

Kaut Rīgas “Dinamo” komanda joprojām ir pēdējā vietā visā līgā, tā vismaz punktu guvusi astoņās no pēdējām 11 spēlēm, līdz šim mačam pamatlaikā zaudējot vien pagājušās sezonas turnīra finālistēm Sanktpēterburgas SKA un Magņitogorskas “Metallurg”. Tiesa, uzvara pamatlaikā šajā laikā gūta tikai viena un tradīcija ar pagarinājumiem vienībai turpinājās arī iepriekšējā duelī, kad svētdien pēcspēles metienos ar 3:2 tika pārspēta Jekaterinburgas “Avtomobilist” vienība. Tiesa, rīdzinieki šosezon joprojām svinējuši tikai divas uzvaras pamatlaikā un arī pret “Avtomobilist” šādu uzvaru izlaida pēdējā minūtē.

Duelis ar “Avtomobilist” ļoti spilgts izvērtās uzbrucējam Laurim Dārziņam, kurš maijā izlases rindās guva smagu ceļgala traumu un svētdien aizvadīja savu atgriešanās maču. Šajā duelī Dārziņš jau ceturtajā minūtē atklāja rezultātu, vēlāk realizējot arī pēcspēles metienu.

Tāpat tika ziņots, ka Rīgas “Dinamo” komanda lauzusi līgumu ar krievu uzbrucēju Nikolaju Žerdevu, tomēr tagad ir zināms, ka spēlētājs atvainojies par sportiskā režīma pārkāpumu, tāpēc viņam dota vēl viena iespēja, hokejistam paliekot komandā. Tiesa, otrdien Žerdevs nebija “Dinamo” pieteikumā.

Pēc šī dueļa Rīgas “Dinamo” dosies četru izbraukuma spēļu sērijā, tiekoties ar tām pašām komandām, kurām pašreizējā mājas sērijā – “Avtomobilist”, “Metallurg”, “Traktor” un Arta Ābola trenēto, kā arī Kristapa Sotnieka pārstāvēto Toljati “Lada”. Nākamā mājas spēle būs 3.decembrī ar Bratislavas “Slovan”, turklāt pēc otrdienas cīņas rīdziniekiem šogad atliks vien trīs dueļi savā laukumā.

Rīgas “Dinamo” komanda ar “Traktor” KHL tikusies 18 reizes, svinot vien piecus panākumus. Savā laukumā pret šo komandu rīdzinieki astoņos mačos spējuši uzvarēt trīs reizes.

Zīmīgi, ka “Traktor” komandas šīs sezonas rezultatīvākais spēlētājs ir Šehura, kurš guvis 12 vārtus un atdevis tikpat rezultatīvas piespēles. Čeļabinskas vienība otrdien noslēdza četru izbraukuma spēļu sēriju, iepriekšējos trijos dueļos izcīnot vienu panākumu.

Rīgas komanda ar 22 punktiem 33 spēlēs joprojām ieņem pēdējo vietu starp 13 Rietumu konferences komandām, no priekšpēdējā vietā esošās Bratislavas “Slovan” atpalikdama deviņus punktus. Savukārt visas līgas kopvērtējumā priekšpēdējā vietā esošā Hantimansijskas “Jugra” apsteidz Latvijas vienību par pieciem punktiem.

Tikmēr “Traktor” ar 48 punktiem 33 spēlēs ir astotajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Septembra beigās pēc abpusējas vienošanās Rīgas “Dinamo” galvenā trenera amatu atstāja Sandis Ozoliņš, viņa vietu ieņemot komandas ģenerālmenedžerim Ģirtam Ankipānam, kurš šobrīd ir galvenā trenera pienākumu izpildītājs.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Rīgas “Dinamo” šī gada nogalē plāno arī startēt tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā, kur grupā tiksies ar Šveices izlasi un Somijas augstākās līgas klubu Hāmēnlinnas HPK.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.