Rīgas “Dinamo” lūkos noturēt spēles garu arī mājās

31/08/2017 12:10

Sanda Ozoliņa vadītā Rīgas “Dinamo” no pirmā izbraukuma mājās pārveda 5 no 12 iespējamajiem punktiem. Ņemot vērā, ka pirmās četras spēles tika aizvadītas viesos, tad pieci punkti ir ļoti solīds rādītājs. Komanda rāda saturīgu sniegumu uz ledus un izbraukums jau iezīmēja spēles vadlīnijas.

Komandas spēle ir manāmi uzlabojusies, to jau varēja novērtēt pēc pārbaudes spēļu cikla. Treneru brigāde ir pārliecināta par savu spēles zīmējumu, pārliecināti ir arī hokejisti, jo vasarā ir ielikts pietiekami smags darbs, lai komanda būtu fiziski gatava izpildīt ātro un agresīvo hokeju. Spēlētāji izprot treneru kolektīva piedāvāto rasējumu, un treneri prasmīgi izmanto katra hokejista labākās īpašības laukumā.

Pirmajā spēlē Omskā rīdzinieki sevi labi apliecināja, bet ne bez veiksmes, trīs punkti tomēr palika mājiniekiem. Spēles pats sākums nebija tas veiksmīgākais, dažkārt ar nelielu paniku savā aizsardzības zonā. Spēlei ritot, dinamiešu spēle sāka atmaigt. Otrajā periodā ar pirmo vārtu guvumu izcēlās Miks Indrašis, kurš pagājušajā sezonā pirmos vārtus guva vien 34. spēlē. Trešajā periodā divu minūšu laikā sabruka viesu veidotais kāršu namiņš. Pēc ielaistajiem vārtiem vairākumā, trešā perioda ievadā sekoja vēl divas neveiksmīgas epizodes. Zibenīgi izdarītais metiens vārtos pēc iemetiena un lēnā spēlētāju nomaiņa maksāja divus ielaistus vārtus.

Otrajā spēlē, tiekoties ar Novosibirskas “Sibir” hokejistiem, pirmās divdesmit minūtes pagāja dinamiešu zīmē. Rīga spēlēja divos vairākumos un metienu skaits bija graujošs par labu viesiem: 28-7. Tomēr ripa tik viegli negāja vārtos. Otrajā periodā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. Lielāko triecienu “Dinamo” saņēma vienu minūti un deviņas sekundes pirms trešā perioda beigām. Pirmie punkti turnīra tabulā bija rokas stiepiena attālumā, tomēr mājinieki guva vārtus un “Sibir” tika pie trim punktiem.

Spēle pret Kazahstānas galvaspilsētas komandu “Barys” bija kārtīgi rudens ražas svētki. Pēc pirmā perioda rīdzinieki bija guvuši divus vārtus vairākumā un vienus vienādos sastāvos. Ja pareizi atminamies, tad pagājušajā sezonā tik ražīgu periodu piedzīvojām reti. Otrajā periodā jau ceturtais vārtu guvums, bet tikai viens ielaists. Trešā perioda sākumā noraidījumu nopelnīja jaunais uzbrucējs Emīls Ģēģeris, tad sākās mājinieku atspēlēšanās sacensība. Kazahi ņēma nost vārtsargu un spēlēja sešratā pret četriem, kas atnesa vienus vārtus. Pēcāk divas soda minūtes atkal nopelnīja Ģēģeris, uz noraidīto soliņa hokejists bija manāmi neapmierināts par izdarīto. Tādi spēles momenti sniedz iespēju jaunajam hokejistam mācīties, lai sezonas turpinājumā nepieļautu tādas pašas kļūdas svarīgākās spēlēs. Mazākums izrādījās veiksmīgs, Gunārs Skvorcovs ripu raidīja tukšos “Barys” komandas vārtos. Spēles izskaņā kazahi vienus vārtus atspēlēja. Spēles beigu signāls vēstīja dinamiešu uzvaru ar 5:3, un pirmo uzvaru Sandim Ozoliņam galvenā trenera amatā.

Izbraukumu dinamieši noslēdza ar nervozu spēli Hantimansijskā. Noslēdzoties otrajam periodam, viesi bija iedzinējos ar diviem vārtiem. Pirmajās 40 minūtēs dinamiešiem bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, pat ļoti labas, bet ripa spītīgi negāja “Jugra” vārtos. Septiņas minūtes pirms trešā perioda beigām mājinieki palika trijatā. Šādu iespēju būtu grēks neizmantot. Lielā vairākuma laikā “Dinamo” pieprasīja arī 30 sekunžu pārtraukumu, uzbrukuma speciālists Aleksandrs Ņiživijs uz tāfeles deva norādījumus vairākuma speciālistiem: Indrašis – Makmilans – Kristo. Un izdevās! Vieni vārti tika atgūti. 47 sekundes pirms perioda beigām, kad Pīterss jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, spēlē atkal bija Makmilana trijnieks. Pirms došanās laukumā, trijniekam Ņiživijs atkal atsvaidzināja spēles zīmējumu uz tāfeles. Izlīdzinošais vārtu guvums pēc iemetiena precīzāks nevarēja būt. Indraša mestā ripa izlidoja caur aizsarga kājām un ielidoja vārtu devītniekā. Skaisti. Ar emocionālu pacēlumu noslēdzās arī pati spēle, kad papildlaikā Lukas Lessio nodemonstrēja savas ātrās kājas. Divi punkti tabulā. Patiess prieks bija ne tikai spēlētājiem, bet arī treneru korpusam.

Pieci punkti tabulā nebūt nenāca viegli, pirmajā izbraukumā treneru korpuss piedzīvoja kārtīgas ugunskristības. Traumās iedzīvojās vairāki vadošie spēlētāji, Omskā bloķējot metienu, žokli salauza Miķelis Rēdlihs, pēc spēles Novosibirskā lazaretei pievienojās arī Koltons Gilīss un Tīdžejs Galjardi, bet pie kazahiem kāju salauza Guntis Galviņš. Kā izteicās komandas galvenais treneris raidījumā “900 sekundes”, tad nav laika žēloties, visi hokejisti zina spēles uzdevumu, tāpēc nav problēmu aizvietot traumētos spēlētājus.

Miks Indrašis četrās spēlēs ir guvis sešus [4+2] punktus

Ļoti labi izskatās virknējums ar Indraši un Kristo pa malām. Pirmajās divās spēlēs starp uzbrucējiem bija Galjardi, atlikušajās divās traumēto hokejistu aizvietoja Brendons Makmilans. Interesanti būs pavērot, cik punktus sezonas laikā savāks divu tehnisko uzbrucēju duo. Jāatzīmē arī čekeri, kuri prasmīgi darbojas mazākumos un cīnās netīrajos laukuma stūros – Māris Bičevskis, Gunārs Skvorcovs un Gints Meija. Zvērīgi vārtu priekšā darbojas Lukas Lessio, par kura spēka īpašībām varēja pārliecināties arī pārbaudes spēlēs.

Uzbrukuma brigāde ir savos uzdevuma augstumos. Traumētos hokejistus citi spēlētāji prasmīgi aizvieto. Vai Pavlovs bija nepieciešams komandai? Zinot uzbrucēja rakstura īpašības, viņam varētu sagādāt problēmas iejušanās komandas kolektīvā. Iespējams, ka kanādietis Gilīss ir izkritis no ierindas uz ilgāku laiku, tāpēc tiek meklēts aizvietotājs.

Izbraukumā  savu spēles laiku dabūja arī Jānis Kalniņš. Pirmajā spēlē pret Omskas “Avangard” Kalniņš bija spiests doties vārtos, jo Pītersam nācās doties uz ģērbtuvēm sakārtot ekipējumu. Divu minūšu un 12 sekunžu laikā Kalniņš atvairīja vienu metienu, precīzāk sakot, izvilka komandu no ielaistajiem vārtiem. Spēlē pret “Jugra” latviešu vārtsargs nomainīja Pītersu, lai komandas līderi atvilktu elpu pirms trešā perioda beidzamajām sekundēm.

Tagad sekos piecu mājas spēļu sērija, kurā dinamiešiem būs vēl lielāka pacilātība cīnīties savu skatītāju priekšā. Deviņi punkti no 15 iespējamajiem jau būtu labs rādītājs. Formula pavisam vienkārša, ja būs uzvaras, tad būs skatītāji tribīnēs.