Rīgas “Dinamo” no KHL saņem iespaidīgu naudas summu

Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Ģirts Ankipāns | Foto: Rīgas Dinamo

Kontinentālā hokeja līga () paziņojusi, ka kopumā komandām izmaksājusi 491 miljonu Krievijas rubļu jeb 6,7 miljonus eiro. Nauda izmaksāta no līgas gūtajiem ieņēmumiem par pagājušo sezonu.

Galvenokārt līgas ienākumi veidojas no TV tiesību pārdošanas. KHL vadība izstrādājusi sistēmu, lai noteiktu, cik katra komanda ir tiesīga no šīs naudas saņemt. Izdalīti trīs galvenie principi: sportiskais princips, TV pārraižu pieprasījuma princips un piedalīšanās princips.

No piedalīšanās principa katra līgas komanda saņem robežās no 4,5 – 5,5 miljoniem rubļu (62 – 76 tūkstoši eiro), bet sportiskais princips attiecas tikai uz komandām, kuras piedalās Gagarina kausa izcīņā. Sportiskā principa ietvaros papildus naudu saņem regulārās sezonas uzvarētāja, fināliste un Gagarina kausa uzvarētājs. Par piedalīšanos “play off” katra komanda saņem vienādi: 4,2 miljonus rubļu (57 tūkstoši).

Lielākus ieņēmumus no līgas saņēmuši tie klubi, kuru TV tiesības tiek pārdotas par augstāku cenu. Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku “Jokerit” no līgas saņēmusi 31 miljonu rubļu jeb 426 tūkstošus eiro par TV tiesību pardošanu, bet kopēja summa, kuru līga izmaksājusi Somijas klubam ir 39 miljoni jeb 536 tūkstoši eiro.

Tiesības uz “Jokerit” mačiem pārdotas ne tikai Krievijā, bet arī Somijas un Skandināvijas valstu tirgos.

Otro vietu TV pārraižu ienākumos ieņēma Rīgas “Dinamo”, kas par TV tiesību pārdošanu saņēma 16,5 miljonus rubļu, par piedalīšanas principu iekasēja 4,5 miljonus rubļu, bet par sportisko principu nesaņēma neko. No kopējas kases komanda saņēmusi 21 miljonu rubļu, kas ir 288 tūkstoši eiro.

Kopējā ieskaitē ar 72 miljoniem rubļu pirmajā vietā ir Maskavas CSKA, kurai lauvas tiesu no ienākumiem nodrošina uzvara gan līgas pamatturnīrā, gan Gagarina kausa izcīņā – 55 miljoni rubļu, bet, piemēram, par TV parraižu pārdošanu čempione saņēmusi divas reizes mazāk nekā Rīgas “Dinamo” – astoņus miljonus rubļu jeb 110 tūkstošus eiro.

Otrajā vietā ar 39 miljoniem ir “Jokerit”, kam seko Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” ar 31 miljonu rubļiem jeb 426 000 tūkstošiem eiro, bet ceturto vietu kopējā ieskaitē ieņem Rīgas “Dinamo”, kurai ar 20 miljonu rubļu ienākumiem seko Sanktpēterburgas SKA.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par