Rīgas “Dinamo” pēc otrās trešdaļas uzvar bez Bārtuļa spēlējošo “Admiral” komandu

14/09/2015 14:03

Vladivostoka (Krievija), 14.sept., LETA. Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas tālākā izbraukuma noslēdzošajā cīņā pēc otrās trešdaļas ar 2:1 uzvar Vladivostokas “Admiral” komandu, kas spēlē bez latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa.

Vārtus Rīgas “Dinamo” komandas labā guvuši Roberts Bukarts un Miķelis Rēdlihs.

Kaut rīdzinieki maču sāka pārliecinoši, trešajā minūtē “Admiral” metiens pretuzbrukumā trāpīja pa vārtu pārliktni. “Admiral” uzbrukumi pirmajās minūtēs bija bīstamāki, bet rezultātu septītajā minūtē atklāja Rīgas “Dinamo”, izceļoties Robertam Bukartam. Pēc gūtajiem vārtiem dažas minūtes rīdziniekiem bija ļoti izteikts pārsvars, bet turpinājumā spēle izlīdzinājās un pēc ļoti bīstamas epizodes pie viesu vārtiem 12.minūtē Rīgas “Dinamo” pirmoreiz palika mazākumā, laukumu atstājot Armandam Bērziņam.

Mazākumu rīdzinieki izturēja, un arī atlikušajās minūtēs rezultāts vairs nemainījās, kaut “Admiral” uzbruka bīstamāk un daļu pēdējās minūtes atkal pavadīja vairākumā. Tas Rīgas “Dinamo” hokejistiem pēc pirmās trešdaļas deva vadību ar 1:0.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē “Admiral” izdevās izlīdzināt rezultātu – pēc Dmitrija Lugina raidījuma ripa atsitās pret “Dinamo” vārtsargu Jūakimu Ēriksonu un ielidoja vārtos. Drīz vien samērā nevajadzīgā epizodē noraidījumu līdz spēles beigām nopelnīja Guntis Galviņš – līdz ar to Rīgas “Dinamo” nākamās piecas minūtes bija jāaizvada mazākumā, turklāt vienība palika vien ar pieciem aizsargiem.

Šīs piecas minūtes tika izturētas, bet pēc tam komandas apmainījās ar vēl pa vienam pārkāpumam. Tomēr otrās trešdaļas 12.minūtē Rīgas “Dinamo” izdevās atgūt vadību, kad pretuzbrukumā Miķelis Rēdlihs pamanījās atrast šauru spraugu starp vārtsargu un vārtu stabu, panākot rezultātu 2:1. Turpinājumā Rīgas “Dinamo” izturēja vēl vienu mazākumu un noturēja maču vadību arī pirms pēdējām 20 minūtēm, kaut iespējas atzīmēties bija abām vienībām.

Šajā mačā Rīgas “Dinamo” vārtus sargā Jūakims Ēriksons, kā arī atkal samainīti visi uzbrucēju trijnieki, vairākos no tiem atgriežoties pie sezonas sākuma varianta.

Savukārt “Admiral” komanda pēc smagajām sakāvēm iepriekšējās divās cīņās arī veikusi lielas izmaiņas un ārpus sastāva palicis Bārtulis.

Maču tiešraidē iespējams vērot televīzijas kanālā “Viasat Sport Baltic” (VSB).

Kā zināms, šī izbraukuma pirmajā spēlē “Dinamo” ar 4:1 pieveica Novokuzņeckas “Metallurg” komandu. Savukārt otrajā mačā rīdzinieki ar 1:4 piekāpās Novosibirskas “Sibirj”, bet trešajā cīņā agrā sestdienas rītā ar 2:3 zaudēja vienai no līgas pastarītēm Habarovskas “Amur”.

Tā kā septembra sākumā “Arēnā Rīga” norisinājās Eiropas čempionāts basketbolā, “Dinamo” pēc pirmā sezonas izbraukuma neaizvada mājas spēles, bet gan devās otrajā izbraukumā.

Kā zināms, Rīgas “Dinamo” ar uzvaru sāka astoto KHL sezonu, savā laukumā ar 3:1 pieveicot pagājušās sezonas finālisti Kazaņas “Ak Bars”, kamēr otrajā spēlē rīdzinieki papildlaikā ar 2:3 piekāpās Čerepovecas “Severstaļ” vienībai. Savukārt pirmajā izbraukumā Rīgas klubs trijās spēlēs izcēlās ar vienu uzvaru.

Turpinājumā Rīgas “Dinamo” ceturtdien uzņems Podoļskas “Vitjaz” komandu, bet nākamajā pirmdienā viesos spēkosies ar Slovākijas vienību Bratislavas “Slovan”.

Tikmēr “Admiral” pēc salīdzinoši sekmīga sezonas sākuma iepriekšējās divās spēlēs cieta divus smagus zaudējumus ar kopējo vārtu attiecību 1:11.

Bārtulis šosezon astoņos mačos guvis vienus vārtus, izpildījis vienu rezultatīvu piespēli un ticis pie pozitīva lietderības koeficienta +3. Viņš laukumā pavada vidēji 24 minūtes un 17 sekundes, kas vēl nesen šajā rādītājā ļāva atrasties visas līgas labāko pieciniekā.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 11 punktiem astoņos mačos atkāpusies uz desmito vietu, bet līdere ar 20 punktiem deviņos dueļos ir Maskavas CSKA.

Savukārt “Admiral” ar 12 punktiem astoņās cīņās atrodas Austrumu konferences devītajā vietā, bet līdere ar 21 punktu deviņos mačos ir Omskas “Avangard”.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču “Atlant”, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas “Spartak”, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles – pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām – Minskas “Dinamo”, Zagrebas “Medveščak” un Bratislavas “Slovan” – rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču – komandām starp 1.-2. un 3.-4. spēli būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas “Dinamo” otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.