Rīgas ”Dinamo” pirmie gūst vārtus, bet izbraukumā piekāpjas ”Amur” (VIDEO)

17/09/2018 14:45
Rīgas ''Dinamo'', Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā zaudējumu ar 1:2 piedzīvojusi Rīgas “Dinamo”, kas izbraukumā piekāpās Habarovskas “Amur” vienībai.

Pirmais periods

Jau dueļa trešajā minūtē Rīgas “Dinamo” izmantoja skaitlisko vairākumu. Rīdzinieku amerikāņu aizsargs Keids Fērčailds ar metienu no zilās līnijas pārspēja “Amur” vārtu vīru Jevgēņiju Aļikinu – 1:0.  ASV leģionāram palīdzēja lielā burzma pretinieku vārtu priekšā, kas neļāvā Aļikinam redzēt metiena brīdi. Vārtu guvumā rezultatīva piespēle Mārtiņam Dzierkalam, kuram tas otrais punkts KHL.

Sestajā minūtē “Amur” panāca izlīdzinājumu. Marks Zaneti kļūdījās piespēlē savā aizsardzības zonā, bet ripa nokļuva pie Vjačeslava Ušeņina, kurš ar spēcīgu metienu raidīja ripu Kristera Gudļevska sargātajā cietoksnī – 1:1.

Turpinājumā rīdzinieki rāda ļoti aktīvi un momentiem bagātu spēli. Lai gan Aļikinu pārspēt neizdevās, tomēr krievu vārtsargam bija daudz darba. Kopumā pirmajā periodā  “Dinamo” pa pretinieku vārtiem izdarīja 12 metienus.

Otrais periods

Lai gan periodu aktīvāk uzsāka viesi no Rīgas, tomēr trešajā minūtē ar fantastisku metienu izcēlās Bogdans Poteikins, kurš teju no nulles leņķa ripu raidīja zem Rīgas “Dinamo” vārtu pārliktņa – 1:2.  Perioda otrajā pusē Brendonam Makmilanam bija teicama izdevība panākt 2:2, tomēr, izraujoties viens pret viens, metiens neizdevās. Kopumā otrajā periodā mača gaita izlīdzinājās, un rīdzinieki izdarīja tikai piecus metienus vārtu rāmī.

Trešais periods

Trešo periodu krietni aktīvāk uzsāka Rīgas “Dinamo”, dodoties uz priekšu. Latvijas galvaspilsētas klubam izdevās savērpt vairākus draudīgus uzbrukumus, tomēr veiksmīgi “Amur” cietoksnī darbojās Aļikins. Piektajā minūtē divi teicami metieni izdevās Mitinenam un Klārkam, taču atkal modrs bija 23 gadus vecais Habarovskas vārtsargs.

Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Ankipāns pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, bet Kristers Gudļevskis nomainījās pret sesto laukuma spēlētāju. Kopumā rīdziniekiem pēdējās 20 minūtēs bija ļoti liels pārsvars, tomēr izveidotos momentus realizēt neizdevās, piedzīvojot sāpīgu neveiksmi.

Nākamo spēli, noslēdzot tālo izbrauma tūri, rīdzinieki aizvadīs trešdien, Vladivostokā tiekoties ar “Admiral” hokejistiem.

Habarovskas “Amur” – Rīgas “Dinamo” 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Vārti: 2:52 Fērčailds (Dzierkals, vair.) 0:1, 6:15 Ušeņins (Poteikins) 1:1, 22:51 Poteikins (Jordans) 1:2
Soda minūtes: 10:6
Vārtsargi: Jevgeņijs Aļikins – Kristers Gudļevskis
Metieni: 24:33