Rīgas “Dinamo” saule aust Liepājā

Rīgas "Dinamo" noskaņojas pie Gudļevska.
Foto: dinamoriga.lv

Pagājušās nedēļas izskaņā Kontinentālās hokeja līgas () klubs Rīgas “Dinamo” noslēdza treniņnometni vēja pilsētā. Nometnes ietvaros rīdzinieki aizvadīja divas vasarīgas spēles, kuru nopietnība var pielīdzināt sestdienas volejbola spēlei pludmalē. Drīz dinamiešiem sāksies nopietnas pārbaudes spēles, bet atbildes uz visiem jautājumiem nevarēs atrast hokeja laukumā.

Saules aušanu, šokolādes saldējumu, debesu iekrišanu un citus metaforiskus skaņdarbus Liepājā izpildīja Prāta Vētra, kurus koncertā klausījās arī pāris “Dinamo” hokejisti. Tā bija viena no nometnes brīvajām dienām, bet kopumā fiziskais darbs Liepājā bija ieguldīts milzumdaudz. Nometnes nav vieglas, bet tajās ieliktais pamats atspaidojas regulārajā sezonā, un vēl nozīmīgāk izslēgšanas spēlēs.

Par izslēgšanas spēlēm runāt vēl pāragri, bet pēc aizvadītajā sezonā iekrātās pārliecības šim mērķim vismaz domās jābūt tuvākam. Šādu kursu norādījis arī kuģa stūrmanis, galvenais treneris un ģenerālmenedžeris vienā personā Ģirts Ankipāns. Ja citās komandās atbildīgos amatus pilda divi cilvēki, tad “Dinamo” viens, tāpēc viņš nevar sūkstīties, ka spēlētāju selekcijā nav vienojies ar galveno treneri par hokejistu izvēli.

Iespējamie papildinājumi

Nekādi papildinājumi komandai nav plānoti, bet varbūtības teorija pastāv, ka rīdzinieku rindas papildinās Mārtiņš Dzierkals. Līdzīgi kā pagājušogad jaunais uzbrucējs komandai pievienojās “Dzelzceļa kausa” izcīņā. Šāds scenārijs pastāv arī pašreiz, bet pirms nometnes Liepājā bija lielāka iespēja, ka Dzierkals spēlēs Rīgā. Pārrunas ar “Dinamo” esot sarežģītas, tāpēc uzbrucējs tagad ir atvērts visiem piedāvājumiem. Pagājušās sezonas otrajā daļā Mārtiņš labi iespēlējās, viņa meistarība būtu vērtīgs papildinājums arī gaidāmajā sezonā.

Mārtiņš Dzierkals, sportazinas.com
Mārtiņš Dzierkals.

Foto: Raimonds Volonts

No dienas kārtības noņemts jautājums par Timura Biļalova pievienošanos “Dinamo” rindām, vismaz tuvākā nākotnē šāda iespēja nepastāv. Negribētos simtprocentīgi ticēt šim apgalvojumam, jo Biļalova pārstāvētajai Kazaņas “Ak Bars” vienībai ir divi stabili vārtsargi. Komandai pievienojies aizvadītās sezonas Zviedrijas augstākās līgas labākais vārtsargs Adams Reideborns, bet otrā vārtsarga posteni stabili ieņem ilggadējais Kazaņas pārstāvis Emīls Garipovs.

KHL nepastāv spēlētāju izīrēšanas funkcija, bet bijuši slēptie izīrēšanas gadījumi, ka viena komanda saglabā tiesības uz spēlētāju, kamēr hokejists paraksta līgumu ar citu vienību. Speciāla darba grupa izvērtēs šo noteikumu, un dos atbildi ne vēlāk par 31. oktobri, kad noskaidrosies, vai drīkstēs būt īres iespēja. Ja oficiāli tiks iegrāmatots šis noteikums, tad Biļalovam varētu būt iespēja pārstāvēt “Dinamo”.

Vējainā nometne

Otro vasaru pēc kārtas treniņnometne notika Liepājā, ja pirms tam iecīnīta lokācija bija Valmiera, tad jūra vairāk pievilināja rīdziniekus. Nometne nebija viegla, ko varēja pateikt pēc divām pārbaudes spēlēm ar Krievijas augstākās hokeja (VHL) līgas komandām. Pirmajā mačā spēlēja nomināli otrais sastāvs, otrajā pārbaudē tuvu optimālās maiņas.

Hokejisti klausās trenera norādījumos.
Foto: dinamoriga.lv

Pirmajā spēlē vārtu drošība bija uzticēta Maksimam Tretjakam, kurš pagājušajā sezonā jau bija komandas rindās, bet pie liela spēles laika netika. Šogad viņam visdrīzāk būs atvēlēts otrā vārtsarga postenis, ja nenotiks krasas izmaiņas. Rīdzinieki ar 1:2 38 pēcspēles metienu garā sērijā tomēr piekāpās Almetjevskas “Neftyanik” komandai. Pamanāmākie otrā ešelona spēlētāji bija Rihards Marenis un Emīls Ģēģeris. Pagājušās sezonas jaunatklājums Marenis vasarā ielicis labu fizisko bāzi, abās pārbaudes spēlēs vairākkārtīgi apliecinot savu varējumu. Starp citu, tieši Liepājā Marenis piedzīvoja debiju Latvijas izlases rindās pārbaudes turnīrā 2015. gadā.

Emīls Ģēģeris klusi ir kļuvis viens par vienu no jaunās paaudzes labākajiem spēlētājiem. 1999. gadā dzimušais hokejists prasmīgi strādā mazākumā, augsto hokeja IQ līmeni viņš apliecina arī vienādos sastāvos, gan pats sev, gan komandas biedriem izveidojot vārtu gūšanas iespējas.

Otrajā spēlē pretiniekos stājās pagājušās sezonas VHL čempione Karagandas “Sariyarka”, kuru vada Leonīds Tambijevs. No aizvadītās sezonas sastāva daudzi spēlētāji pametuši kluba rindas, tāpēc komandu spēka samēri bija krietni zemāki, nekā plānots.

Ar skatu nākamajos nometnes pārbaudījumos.
Foto: dinamoriga.lv

Viena maiņa, kuru Ankipāns plāno iespēlēt jaunajā sezonā, ir trijnieks Kārters Eštons – Dāvids Ulstroms – Brendons Makmilans, kuri otrajā mačā guva divus vārtus. Kanādieši Eštons un Makmilans kopā spēlēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo” rindās 2016./17. gada sezonā, toreizējo ķīmiju Ankipāns plāno izveidot arī šosezon. Abi kanādieši ir spēka spēlētāji un melnā darba darītāji, kamēr centrs Ulstroms var gūt vārtus.

Pirmais virknējums plānojas Lauris Dārziņš – Jakubs Berglunds – Miķelis Rēdlihs, šeit nav jābūt lielam atklājējam, lai saprastu, ka Berglunds iespēlēts Līnusa Videla vietā. Vairākuma izspēle arī palikusi līdzīga pagājušajā sezonā zīmētajam, ja savstarpējā ķīmija radīsies arī šim virknējumam, tad rezultativitāte neizpaliks.

Nākamie plāni

No 3. līdz 8. augustam “Dinamo” piedalīsies turnīrā Krievijas pilsētā Sočos, kur spēkosies ar HK “Soči”, Sanktpēterburgas SKA, Jaroslavļas “Lokomotiv” un Krievijas olimpiskās izlases komandu. Turnīrā piedalīsies arī Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard”, bet rīdzinieki ar šo vienību nespēlēs.

Sagatavošanās cikls jaunajai sezonai turpinās, pēc turnīra Sočos sekos sastāva atsijāšana. Pēcāk rādīsies vēl skaidrāka bilde, lai varētu fokusēties jaunās sezonas sākumam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par