Rīgas “Dinamo” savā laukumā sarūgtina Skudras komandu

23/10/2019 21:55

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” trešdien ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) savā laukumā apspēlēja Latvijas speciālista Pētera Skudras trenēto Čeļabinskas “Traktor”.

Rīgas “Dinamo” komandas labā ar vārtu guvumiem izcēlās Lauris Dārziņš un Gints Meija, bet rīdziniekiem šī bija trešā uzvara pēdējos četros mačos. “Sauso” spēli vārtos aizvadīja Aleksanders Salāks. Čehu vārtsargs šajā mačā atvairīja visas 34 pretinieku mestās ripas un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Savukārt rīdzinieki pa pretinieku vārtiem meta gandrīz divreiz mazāk jeb 20 reižu.

Statistika

Rīgas “Dinamo” vārtu guvēji22:55 Lauris Dārziņš (Brendons Makmilans), 52:09 Gints Meija (Roberts Mamčics)

Čeļabinskas “Traktor” vārtu guvēji: –

Rīgas “Dinamo” noraidījumi: – 20:43 Miķelis Rēdlihs, 37:17 Uvis Balinskis, 39:37 Lauris Dārziņš

Čeļabinskas “Traktor” noraidījumi: – 39:37 Vitālijs Menšikovs, 39:37 Ilja Karpuhins, 43:42 Artjoms Borodkins, 49:47 Tomass Hika, 50:09 Vitālijs Menšikovs, 50:49 Jurijs Sergijenko, 55:43 Jegors Fatejevs

Mača gaita

Spēles pirmajā periodā aktīvāki bija viesi, kuri uz četriem “Dinamo” hokejistu metieniem atbildēja ar divtik vairāk raidījumiem. Skudras vadītā komanda gan vienu reizi ieraidīja ripu vārtos, taču pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tiesneši konstatēja pretinieku hokejista Jegora Fatejeva spēli ar augstu paceltu nūju.

Otrā perioda ievadā “Dinamo” izturēja skaitlisko mazākumu, turklāt trešajā minūtē guva vārtus. Pretuzbrukumā piespēli no laukuma gala izdarot Brendonam Makminlana, nepiesegts pie vārtu labā stabiņa bija Dārziņš, kurš raidīja ripu tīklā. Perioda turpinājumā bija agresīva cīņa, rīdzinieku vārtsargam Salākam vairākas reizes glābjot mājiniekus. Perioda otrajā pusē Latvijas komanda izturēja mazākumu, turklāt Dārziņa aktivitāte ļāva trešo spēles nogriezni sākt vairākumā.

Spēle vairākumā trešā perioda sākumā bija neizteiksmīga, bet nedaudz vēlāk Dārziņš sarūpēja vēl vienu iespēju spēlēt piecatā pret četriem. Otrais vairākums šajā trešdaļā jau bija pārliecinošāks, tomēr arī šoreiz neizdevās ieraidīt ripu vārtos. Perioda vidū Tomāšs Gika par izrunāšanos saņēma desmit minūšu disciplinārsodu, bet nedaudz vēlāk laukuma saimnieki nopelnīja kārtējo vairākumu trešdaļā, turklāt tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trijiem.

Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Meija realizēja vairākumu, vārtu priekšā pretinieku vārtsarga skatu aizsedzot Koltonam Gilīsam. Nedaudz vairāk kā četras minūtes pirms finālsvilpes Rīgas klubs tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, tādējādi “Traktor” hokejistiem tikpat kā zuda cerības atspēlēties. Pēdējā minūtē Čeļabinskas komanda nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču arī šis gājiens augļus nenesa.

Situācija turnīrā

Jau ziņots, ka “Dinamo” svētdien mājās ar 1:2 piekāpās Ņižņekamskas “Neftekhimik”. Pēc astoņu zaudējumu sērijas Latvijas komanda uzvarējusi četrās no nākamajām sešām spēlēm. Tāpat arī “Traktor” iepriekšējā mačā svinēja minimālu uzvaru, viesos ar 2:1 pārspējot Jaroslavļas “Lokomotiv” un pārtraucot četru zaudējumu sēriju.

Abas komandas savu šosezon pirmo savstarpējo spēli aizvadīja pagājušajā pirmdienā, kad rīdzinieki viesos uzvarēja ar 4:3. Čeļabinskas komandu šosezon vada Skudra, pie kura Ņižņijnovgorodas “Torpedo” par asistentu divus gadus strādāja rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns.

Turpinājumā “Dinamo” izbraukumā aizvadīs divas spēles ar Minskas “Dinamo” un Maskavas “Spartak” komandām, bet nākamajā otrdienā atgriezīsies uz vienu mājas spēli ar Pekinas “Kunlun Red Star”. Rīgas klubs ar 14 punktiem 21 spēlē ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē un ir šobrīd vājākā vienība līgā. Tikmēr “Traktor” ar 20 punktiem 24 cīņās ir devītā Austrumos.

“Dinamo” un “Traktor” vienības KHL savā starpā spēkojušās 24 reizes, no kurām rīdzinieki uzvarējuši vien septiņos dueļos, visas reizes gūstot panākumus pamatlaikā.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.  Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā. Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.