Rīgas “Dinamo” sezonas pirmajā mačā pēc otrās trešdaļas cīnās neizšķirti ar “Ak Bars”

25/08/2015 20:57

Rīga, 25.aug., LETA. Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” otrdien savā šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pirmajā mačā pēc otrās trešdaļas spēlē neizšķirti 1:1 ar Kazaņas “Ak Bars”.

Maču no “Arēnas Rīga” tiešraidē translē televīzijas kanāli TV6 un TV5.

Latvijas komandas pirmos vārtus šajā sezonā guvis Kaspars Saulietis, kamēr “Ak Bars” labā izcēlies Aleksandrs Svitovs.

Abas komandas savu pirmo dueli sezonā iesāka aktīvi, taču iniciatīva nepiederēja nevienai no tām, vienībām cīnoties līdzvērtīgi. Tiesa, pirmajās minūtēs ne pie vieniem vārtiem nebija vārtu gūšanas iespēju. Lai gan izdevību gūt vārtus nebija daudz, pirmā trešdaļa tika aizvadīta dinamiskā garā, turklāt bez lielām pauzēm.

Pašā trešdaļas izskaņā lieliska iespēja gūt vārtus bija rīdzinieku kapteinim Laurim Dārziņam, taču viņam izgājienā neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu, jo ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Neilgu brīdi vēlāk Latvijas komanda tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots.

Jau pašā otrā perioda sākumā mājinieki palika mazākumā, kad uz noraidīto soliņa devās Krišjānis Rēdlihs. Kazaņas komandas hokejisti viena spēlētāja pārsvaru neizmantoja, lai gan vienā no epizodēm rīdziniekus glāba vārtu pārliktnis. Dažas minūtes vēlāk par skaitliskā sastāva pārkāpumu 2 minūšu sodu nopelnīja Rīgas “Dinamo”, turklāt tā laikā “Ak Bars” raidīja ripu Latvijas komandas vārtos, taču neatļauti, jo viesu hokejists to paveica ar kāju. Arī šo vairākumu Krievijas klubs neizmantoja, bet 32.minūtē rīdzinieki jau trešo reizi pēc kārtas nonāca mazākumā. Lai gan tā laikā Kazaņas vienība izdarīja spiedienu uz mājinieku vārtiem, tas nevainagojās panākumiem, turklāt tā laikā rezultātu atklāja tieši Rīgas “Dinamo” – Saulietis izrāvās uz vārtiem un sarežģītā situācijā mazākumā pārspēja Emīlu Garipovu.

Pēc zaudētajiem vārtiem “Ak Bars” sāka spēlēt vēl aktīvāk, taču sekmīgi mājinieku vārtos darbojās zviedrs Jūakims Ēriksons, bet ik pa brīdim Latvijas komandai izdevās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem. Tiesa, pašā otrās trešdaļas izskaņā Kazaņas vienības hokejisti izlīdzināja rezultātu, kad pēc burzmas vārtu priekšā ripu “būrī “raidīja Svitovs.

Latvijas komandai šajā mačā nākas iztikt bez uzbrucēja Andra Džeriņa, kurš iedzīvojies savainojumā un, visticamākais, vienībai varēs pievienoties vien pirmajā izbraukuma sērijā, kas sāksies svētdien. Jau pirmajā mačā Rīgas “Dinamo” vārtos stājies zviedrs Ēriksons, kurš tādejādi piedzīvojis debiju KHL, tāpat kā Roberts Locāns, Tims Sestito, Tomāšs Kundrāteks un Stīvens Seigo.

“Ak Bars” ir pagājušās sezonas fināliste, kam titula sērijā ar 1-4 nācās piekāpties SKA. Vēl tikai pagājušās nedēļas vidū “Ak Bars” Rīgā triumfēja arī tradicionālajā pirmssezonas turnīrā “Latvijas Dzelzceļa” kauss, finālā ar 2:0 pārspējot Jaroslavļas “Lokomotiv” komandu. Pārbaudes turnīrā Rīgā “Dinamo” ar “Ak Bars” aizvadīja vienu cīņu. Tajā ar 3:2 uzvarēja Kazaņas kluba hokejisti.

Kā ziņots, jaunā sezona iesākusies ar pērnās sezonas regulārā turnīra uzvarētāju Maskavas CSKA triumfu KHL Atklāšanas kausa mačā. Tajā CSKA ar 4:3 pagarinājumā pieveica Gagarina kausa ieguvējus Sanktpēterburgas SKA hokejistus.

Čempionāta turpinājumā Rīgas “Dinamo” ceturtdien uzņems Čerepovecas “Severstaļ” komandu, bet pirmo izbraukuma sēriju sāks svētdien, 30.augustā, un tajā tiksies ar Minskas “Dinamo”, CSKA, Zagrebas “Medveščak”. Tā kā šajā laikā “Arēnā Rīga” risināsies Eiropas čempionāts basketbolā, turpinājumā pēc pāris dienu pauzes Rīgas “Dinamo” arī dosies sezonas tālākajā braucienā, viesojoties pie Novokuzņeckas “Metallurg”, Novosibirskas “Sibirj”, Habarovskas “Amur” un Vladivostokas “Admiral”.

Sezonas trešo maču savā laukumā rīdzinieki aizvadīs vien 17.septembrī, sacenšoties ar Podoļskas “Vitjaz”.

Iepriekšējā sezonā Rīgas “Dinamo” otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču “Atlant”, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas “Spartak”, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles – pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām – Minskas “Dinamo”, Zagrebas “Medveščak” un Bratislavas “Slovan” – rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču – komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.