Rīgas ”Dinamo” Ufā cieš sesto zaudējumu pēc kārtas

12/09/2017 19:35
Rīgas

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā otrdien viesos ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) zaudēja Ufas “Salavat Julajev” vienībai, ciešot sesto zaudējumu pēc kārtas.

Rīdzinieki jau sesto maču pēc kārtas nespēja gūt vairāk par vieniem vārtiem, taču šoreiz vismaz reizi spēja izcelties, jo iepriekšējā cīņā palika “sausā”.

Latvijas kluba rindās izcēlās Brendons Makmilens, kurš komandas rindās atgriezās pēc piecām spēlēm, jo pirms tam bija devies uz dzimteni, lai apciemotu savu ģimeni, kurā bija pieaugums.

Tikmēr mājiniekiem vārtus guva zviedru leģionārs Līnuss Umarks, kurš izcēlās spēles 22.minūtē, kā arī dāņu aizsargs Filips Larsens, kurš vairākumā bija precīzs 43.minūtē.

Šajā spēlē pārsvars bija Ufas komandai, taču arī rīdzinieki izveidoja vairākas labas iespējas vārtu gūšanai, tomēr līdz 56.minūtei bija “sausā”.

Pirmajā trešdaļā abiem klubiem bija iespējas izcelties, taču tās palika neizmantotas, periodam noslēdzoties neizšķirti 0:0. Rīdzinieku rindās labi spēlēja vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš vairākas reizes glāba komandu.

Viesiem labas iespējas bija Mikam Indrašim un Ņikitam Jevpalovam, kuras arī nerealizējās gūtos vārtos. Perioda vidū rīdzinieki spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču vārtus gūt nespēja.

Savukārt otrā perioda sākumā “Salavat Julajev” izmantoja pretinieku pozicionālu kļūdu viduszonā, kas ļāva Umarkam pēc somu uzbrucēja Jonasa Kempainena piespēles izdarīt precīzu metienu, ripu raidot virs Kalniņa pleca.

Arī pēc tam bīstamāk uzbruka “Salavat Julajev”, kuri trešdaļas vidū ieguva arī vairākumu pēc Karla Stolerija noraidījuma, tomēr rezultāts nemainījās, savukārt perioda noslēgumā iniciatīva jau bija Latvijas klubam, tomēr panākt izlīdzinājumu Ozoliņa trenētie vīri nespēja.

Trešā perioda sākumā “Dinamo” nokļuva nepatīkamā situācijā, jo vispirms noraidījumu saņēma Lukass Lesio, bet pēc tam komanda vēl divas soda minūtes nopelnīja par skaitliskā sastāva pārkāpumu.

“Salavat Julajev” pretiniekus spieda, beigās, kad jau ceturtais rīdzinieku spēlētājs bija laukumā, izceļoties Larsenam, kurš ar precīzu metienu noslēdza labu mājinieku saspēli. Zīmīgi, ka Larsenam šie bija sesttie vārti sezonā un viņš ir KHL labākais snaiperis starp aizsargiem.

Tikmēr mača beigu daļā beidzot izcēlās arī “Dinamo”, Makmilenam četras minūtes un 11 sekundes pirms pamatlaika beigām izmantojot Ufas kluba vārtsarga Bena Skrīvensa kļūdu. Vārtsargs, cenšoties piespēlēt partnerim, netrāpīja pa ripu, pēc tam saminstinājās, kas ļāva Makamilenam pēc Denija Kristo piespēles, izslidot no aizvārtes un ieraidīt ripu tukšos vārtos.

Beigās “Dinamo” gan nespēja izglābties no zaudējuma, vēl reizi paliekot mazākumā,

Šajā mačā rīdziniekiem bija jāiztiek bez vārtsarga Džastina Pītersa palīdzības, kurš uz pāris dienām devies uz Kanādu, lai apciemotu savu ģimeni, kurā nesen piedzima dvīņi. Pīterss komandai pievienosies jau pirms nākamā mača, kas ceturtdien notiks Sočos.

Rīdzinieki šosezon uzvarējuši tikai divos no desmit mačiem, abus panākumus gūstot viesos, kamēr mājās piecās spēlēs tika piedzīvoti pieci zaudējumi, komandai šajos mačos iemetot vien četrus vārtus, nevienā no mačiem neizceļoties vairāk par reizi.

Sezonas sākums rīdziniekiem ir neveiksmīgs, jo komanda ir pēdējā – 13.vietā – Rietumu konferencē, kur tai ir pieci punkti.

Tikmēr “Salavat Julajev” ir ceturtā Austrumu konferencē, gūstot

piecas uzvaras astoņos mačos, kas dod 15 punktus.

Rīgas “Dinamo” šajā izbraukumā sērijā pēc tam spēlēs arī ar “Soči”, Helsinku “Jokerit”, Kazaņas “Ak Bars” un Ņižņekamskas “Ņeftehimik” komandām.

Jau vēstīts, ka savainojumu dēļ uz izbraukuma spēlēm nedevās vārtsargs Antons Naumovs, aizsargs Guntis Galviņš, kā arī uzbrucēji Koltons Gilīss, Georgs Golovkovs un Miķelis Rēdlihs, kurš gan komandai varētu pievienoties Helsinkos. Tikmēr komandā atgriezies kanādietis Brendons Makmilens, kurš bija devies uz dzimteni, lai piedalītos pēcnācēja dzemdībās.

Sanda Ozoliņa un viņa palīgu rīcībā šajā izbraukumā ir vārtsargi Jānis Kalniņš, Džastins Pīterss un Jānis Voris, aizsargi Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Aleksandrs Jerofejevs, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Karls Stolerijs, Kristaps Zīle un Viljams Rens, uzbrucēji Oskars Batņa, Māris Bičevskis, Terijs Galjardi, Emīls Ģēģeris, Miks Indrašis, Nikolajs Jeļisejevs, Ņikita Jevpalovs, Denijs Kristo, Edgars Kulda, Lukass Lesio, Brendons Makmilens, Gints Meija, un Gunārs Skvorcovs.

Izbraukumā līdz nedevās uzbrucēji Roberts Lipsbergs un Frenks Razgals, kuri nosūtīti uz “Dinamo” fārmklubu “Liepāja”/”Optibet”, kas spēlē Latvijas augstākajā divīzijā – “Optibet” Hokeja līgā (OHL).

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Pa 56 spēlēm regulārajā čempionātā KHL klubi aizvadīja arī pirmajās divās – 2008./2009. un 2009./2010.gada – KHL sezonās, bet pēc tam divas sezonas spēlēja pa 54 mačiem, bet īsākais bija 2012./2013.gada regulārais čempionāts, kad katra komanda izspēlēja pa 52 cīņām. Savukārt iepriekšējās trīs sezonās komandas aizvadīja pa 60 mačiem katra.

Šī gada kalendārs saīsināts, jo no 29.janvāra līdz 25.februārim turnīrā būs pārtraukums, kas saistīts ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Zīmīgi, ka pēc pārtraukuma Rīgas “Dinamo” atliks aizvadīt vien divas spēles, viesos pret Minskas “Dinamo” un 1.martā mājās pret Helsinku “Jokerit”, noslēdzot regulāro sezonu.

KHL regulārajā čempionātā bez Olimpiādei paredzētās pauzes būs arī divi pārtraukumi, kas atvēlēti izlašu vajadzībām. Tāpat kalendārā janvāra vidū būs neilgs pārtraukums saistībā ar KHL Zvaigžņu spēli.

Rīgas “Dinamo” šī gada nogalē plāno startēt tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā, kur grupā tiksies ar Šveices izlasi un Somijas augstākās līgas klubu Hāmēnlinnas HPK.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.