“Rīgas Futbola skola” ar panākumu uzsāk Sieviešu futbola līgas jauno sezonu

12/04/2021 15:30

Iepriekšējās sezonas Latvijas Sieviešu futbola līgas (SFL) čempione “Rīgas Futbola skolas” komanda sestdien ar uzvaru iesāka 2021.gada sezonu. “Rīgas Futbola skola” viesos ar rezultātu 5:1 (2:1) uzveica Ķekavas “Auda” vienību.

Rīdziniecēm divus vārtus, abus ar 11 metru soda sitieniem, otrajā puslaikā guva Anastasija Čemirtāne. Viešņām atzīmējās arī Darja Fiošina, Dana Nikola Ņikitina un Marina Teļukeviča, bet pretiniecēm vienīgos vārtus guva Evelīna Sendija Čubare.

Tikmēr ar uzvaru augstākajā līgā atgriezās vēju pilsētas futbolistes, “Liepājas Futbola skolai” mājās ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspējot vicečempioni “Metta”. Liepājniecēm vārtus 28.minūtē guva Taisija Smirnova. Vēl pirmajā kārtā “Super Nova”/RTU viesos ar 2:1 (0:1) apspēlēja “Olaini”. Diānas Skribinas gūtie vārti ļāva “Olainei” uzvarēt pirmo puslaiku, bet spēles otrajā daļā Jekaterina Ovsjankina un Alise Gaiķe panāca 2:1 viešņu labā. Gaiķei bija iespēja izcelties arī pirmajā puslaikā, taču viņa nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Veicot Latvijas sieviešu futbola līgu reorganizāciju, šogad pirmoreiz vēsturē tika īstenota komandu licencēšana dalībai SFL sacensībās. Tādējādi SFL turnīra dalībnieku skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu palielinājies par diviem. Nākotnes mērķis ir turnīrs ar astoņu komandu dalību. “Rīgas Futbola skola” ir esošā Latvijas čempionvienība, “Metta” pērn turnīrā ieņēma otro vietu, bet “Olaine” ierindojās trešajā pozīcijā.

SFL sacensībās nestartē 2020.gada sezonas ceturtās vietas ieguvēja “Riga United FC Ladies”. Pirmoreiz vēsturē valsts vadošajā līgā spēlēs “Super Nova”, kas pagājušajā sezonā uzvarēja pirmās līgas turnīrā, bet pēc divu gadu pārtraukuma sacensībās atkal ir pārstāvēta Liepāja, kuras futbolistes no “Liepājas Futbola skolas” pirmās līgas sacensībās ieguva sudraba godalgas. Pirmoreiz SFL konkurencē spēkus izmēģina “Auda”, kas pirmajā līgā pērn bija piektā labākā komanda.