Rīgas maratonā tiks organizēti trīs dažādu drošības līmeņu starti

29/07/2021 15:44

Augusta beigās gaidāmajā “Rimi” Rīgas maratonā būs trīs dažādu drošības līmeņu starti, aģentūru LETA informēja sacensību rīkotāji.

Šogad Rīgas maratons norisināsies vasaras beigās. Sestdien, 28.augustā, būs sacensības “Bērnu dienas” distancēs, bet svētdien, 29.augustā, pie Brīvības pieminekļa startēs maratona, pusmaratona, desmit kilometru un 5,5 kilometru skrējieni. 2021.gadā pasākumā startēs būtiski mazāks dalībnieku skaits, rūpēs par drošību ierobežojot arī skatītāju un izklaides iespējas.

“Mūsu prioritāte šogad ir dalībnieku drošība, tādēļ pasākums būs citādāks – bez ierastā lielā masu starta un izklaidēm, ar fokusu uz skriešanu un šaurākā lokā, bet tomēr tikpat īsts un iedvesmojošs,” saka maratona direktors Aigars Nords. “Zaļais starts” pulcēs un kopīgu startu 29.augustā nodrošinās vakcinētajiem un Covid-19 pārslimojušajiem dalībniekiem ar Eiropas Savienībā derīgu digitālo sertifikātu. “Zaļais starts” būs kopējs, atbilstoši maratona tradīcijām, kā arī šiem dalībniekiem būs iespējas uzkavēties finiša zonā. “Dzeltenajā startā” izkliedēti un ar individuālu starta laiku startēs dalībnieki ar negatīvu Covid testu, uzrādot derīgu digitālo testēšanas sertifikātu (PĶR testu ne vecāku kā 48 stundas vai RAT – sešas stundas). “Dzeltenā starta” dalībniekiem starta zonā būs jālieto maskas un jāievēro divus metru distance. Dalībnieki startēs organizētos “viļņos” ar piecu līdz desmit sekunžu intervālu. Ierašanās uz starta numura norādītajā laika intervālā būs obligāta un kritiski svarīga, lai nodrošinātu plūstošu un drošu pasākuma norisi.

Finiša zonā šiem dalībniekiem būs jālieto maskas, jāievēro distance, un nav paredzēta uzkavēšanās. Jāņem vērā, ka, ja 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju sasniegs 120, “dzeltenais starts” var tikt atcelts. “Dzeltenā starta” dalībnieku skaits ir ierobežots, reģistrācijai turpinoties līdz limita sasniegšanai vai līdz 5.augustam. Dalībniekiem, kuri nevēlas taisīt testu vai skriet klātienē, maratona organizatori piedāvās arī virtuālo startu, maratona dienā noskrienot savu distanci jebkur pasaulē un rezultātu ar viedierīci fiksējot virtuālajā “Skriešanas klubā”.

Pērn maratonam bija jānotiek 10. un 11.oktobrī, taču sacensību priekšvakarā pasākums ar valdības lēmumu tika atcelts. Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. 2019.gadā pasākums pulcēja 38 398 dalībniekus, tai skaitā 4632 ārvalstniekus no 82 pasaules valstīm un teju 13 000 bērnu “Rimi” Bērnu dienas” ietvaros. Pasākums atkārtoti saņēmis prestižo “World Athletics” Zelta kvalitātes zīmi. 2019.gadā vīriešu sacensībās maratonā uzvarēja etiopieši Andualems Belajs Šiferavs un Birke Debele, finišējot pēc attiecīgi divām stundām astoņām minūtēm un 51 sekundes un divām stundām 26 minūtēm un 18 sekundēm, abiem gargabalniekiem labojot sacensību rekordus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….