Rīgas maratons pārcelts uz oktobri un var notikt virtuāli

12/05/2020 13:00

“Rimi” Rīgas maratons pārcelts uz 10. un 11.oktobri, informē sacensību rīkotāji.

30.Rīgas maratonam un tā saistītajiem pasākumiem bija jānotiek 16. un 17.maijā, taču marta beigās skrējiens tika pārcelts uz nenoteiktu laiku.

10.oktobrī plānota Bērnu diena un Ģimeņu skrējiens, savukārt 11.oktobrī norisināsies maratona, pusmaratona, desmit kilometru un sešu kilometru skrējieni. Atkarībā no valstī noteiktajiem ierobežojumiem, dalībnieki skries, pieskaņojoties jaunajai realitātei, vai virtuāli, norāda pasākuma rīkotāji.

“Nav iespējams prognozēt, kāda būs pandēmijas izplatības attīstība un noteiktie ierobežojumi rudenī, tomēr esam pieņēmuši lēmumu šogad skriet 10.-11.oktobrī,” komentē Rīgas maratona direktors Aigars Nords. “Ja ierobežojumi būs pilnībā atcelti, Rīgas maratons notiks ar jubilejas maratonam atbilstošu vērienu. Ja ierobežojumi būs spēkā, adaptēsimies, ieviešot radošus jauninājumus, kas jubilejas maratonam ļaus bez aizķeršanās noritēt, ievērojot epidemiologu norādījumus. Pirmo reizi pasākuma vēsturē maratons varētu notikt arī virtuāli, dalībniekiem piedāvājot iespēju distanci noskriet individuāli, distanci un laiku fiksējot īpaši sagatavotā aplikācijā,” viņš norāda.

Dalībniekiem, kuri jau reģistrējušies 2020.gada pasākumam, taču nevarēs piedalīties jaunajos maratona norises datumos, Rīgas maratona organizatori sarūpējuši iespēju pārcelt savu dalību uz 2021.gadu vai pārreģistrēt savu dalību uz cita skrējēja vārda. Līdz 12.jūnijam šādu iespēju organizatori piedāvā bez maksas.

Virtuālā maratona gadījumā, distances un rezultātus fiksēt varēs skriešanas aplikācijās, viedtālruņos un pulsometros, savukārt, īpaša Rīgas maratona vietne rezultātus apkopos un uzvarētājus noteiks automātiski.

Organizatori joprojām cer, ka ierobežojumi lielajiem pasākumiem tiks pilnībā atcelti laicīgi, lai maratons 10.-11.oktobrī noritētu kā katru gadu – ar kopīgu startu šoreiz pie Brīvības pieminekļa un finišu Krastmalā. Ja, savukārt, saglabāsies ierobežojumi, dalībnieku drošībai organizatori neizslēdz dalītos startus un dalībnieku dalīšanu “viļņos”, virtuālo maratonu un vai tā saucamo hibrīd-pasākumu, kas ļautu ievērot distancēšanos.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada.

2019.gadā pasākums pulcēja 38 398 dalībniekus, tai skaitā 4632 ārvalstniekus no 82 pasaules valstīm un teju 13 000 bērnu “Rimi” Bērnu dienas” ietvaros.

Pasākums atkārtoti saņēmis prestižo “World Athletics” Zelta kvalitātes zīmi.

2019.gadā vīriešu sacensībās maratonā uzvarēja etiopieši Andualems Belajs Šiferavs un Birke Debele, finišējot pēc attiecīgi divām stundām astoņām minūtēm un 51 sekundes un divām stundām 26 minūtēm un 18 sekundēm, abiem gargabalniekiem labojot sacensību rekordus.

No pašmāju skrējējiem pirmajā desmitniekā finišēja Dmitrijs Serjogins, kurš līdz ar to tika kronēts par Latvijas čempionu maratonā un izcīnīja ceļazīmi uz pasaules čempionātu. Latvijas vadošie gargabalnieki Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnarovics karstajos laika apstākļos nefinišēja.

Iepriekš tika ziņots, ka šī gada Rīgas maratona pirmo piecu vietu ieguvēji kvalificēsies Tokijas olimpiskajām spēlēm. Tiesa, olimpiskās spēles pārceltas uz nākamo gadu.

2020.gada sezonas rudens kalendārs skrējējiem būs gana blīvs. Piemēram, 11.oktobrī iecerēts arī Čikāgas maratons, kas norisinās prestižā “World Marathon Majors” seriāla ietvaros.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Jaks
15/10/2021 19:24

Jakam desmitais punkts, Bukarta vārti neglābj “Admiral” no zaudējuma

Šovakar latviešu aizsarga Jāņa Jaka pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība “Sochi” ar 2:4 zaudēja Čeļabinskas “Traktor”. Lai arī Soču komanda jau sestajā minūtē nonāca iedzinējos pēc Tomaša Hikas vārtu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…