Rīgas rotāšanai Pasaules čempionāta hokejā laikā piešķir vairāk nekā 80 tūkstošus eiro

22/04/2021 16:19

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien atbalstīja 83 300 eiro piešķiršanu pilsētas rotāšanai Pasaules čempionāta (PČ) hokejā laikā, kas galvaspilsētā norisināsies maija beigās un jūnija sākumā.

Sākotnējais budžeta pieprasījums bija 109 647 eiro apmērā, bet veicot tirgus izpēti par 2021.gada Pasaules Čempionāta hokejā oficiālā talismana tēla – eža “Spiky” izgatavošanu un eksponēšanu pilsētvidē – izvēlēts lētāks piedāvājums. Pēc sākotnējās tāmes vislielākās izmaksas bija paredzētas 15 PČ hokejā oficiālā talismana tēla eža “Spiky” izgatavošanai un eksponēšanai pilsētvidē. Šim mērķim bija plānots izlietot 50 820 eiro. Taču tagad šī summa samazināta apmēram uz pusi.

12 547 eiro plānots izlietot 690 karogu ar čempionāta simboliku izgatavošanai un eksponēšanai pie stabiem ielās, dārzos un parkos. Vairāk nekā 1000 eiro paredzēts karogu izgatavošanai Rīgas tiltu noformēšanai. Kopumā vairāk nekā 10 000 eiro plānots maksāt par karogu uzstādīšanu un noņemšanu. 84 jaunu kronšteinu izgatavošanai plānots atvēlēt 3117 eiro, bet 184 kronšteinu dekoratīvo uzliktņu izgatavošanai – 5018 eiro. Četri speciāli karogi tiks izgatavoti Rātsnama fasādei. Šim mērķim plānots izlietot 111 eiro.

Vides objektu – karogkonstrukciju ar 16 dalībvalstu karogiem – izgatavošanai plānoti 2050 eiro, bet baneriem ar grafisku dizainu – 1123 eiro. Sešu karogkonstrukciju montāža, demontāža un pārvietošana izmaksās 8058 eiro. Vēl vairākus tūkstošus eiro izmaksās plakātu stendi. 4000 eiro paredzēti noformējuma civiltiesiskajai apdrošināšanai. Finansējumu plānots piešķirt no Rīgas domes budžeta programmas “Izdevumi neparedzētiem gadījumiem”.

Jau ziņots, ka Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada PČ bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības. 2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada PČ ieplānots maija beigās un jūnija sākumā. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Tāpat  Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja nolēma piešķirt 200 000 eiro Latvijas Basketbola savienībai (LBS), lai nodrošinātu U19 Pasaules kausa izcīņas sacensību norisi Rīgā. Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde, U19 Pasaules Kausa izcīņa basketbolā jauniešiem norisināsies šogad no 3.jūlija līdz 11.jūlijam Rīgā un Daugavpilī.

Šīs sacensības ir trešās prestižākās Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) sacensības, kas reizi divos gados pulcē 200 talantīgākos jaunos basketbolistus no 16 pasaules valstīm. Latvijas U19 izlases komandas kodolu veido basketbola skolas “Rīga” audzēkņi. Šī gada gājuma komanda pirms diviem gadiem U16 Eiropas čempionātā izcīnīja 8. vietu. Rīgā paredzēta daļa no pirmā posma sacensībām un otrais posms. Šajā laikā sacensību dalībnieki izmantos Rīgas viesnīcu, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu, sporta bāzu pakalpojumus. Paredzams, ka liela daļa ārvalstu komandu Rīgā ieradīsies vismaz nedēļu pirms sacensību sākuma, būtiski pagarinot infrastruktūras objektu izmantošanas laiku un ekonomisko efektu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

10/05/2021 20:31

Merzļikins par “Blue Jackets” vārtsargiem: Neviens nav muļķis, nedomāju, ka mēs abi ar Korpisalo paliksim šeit

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins pēc aizvadītās sezonas izteicis komentārus par atlaisto treneri Džonu Totorellu, kā arī vērtējis komandas situāciju vārtsargu līnijā. Elvis Merzlikins…