“Rīgas Sprintā” labākos rezultātus uzrāda Maļuka un Igaunijas peldētājs Zaicevs

28/11/2021 15:34
Ieva Maļuka

Piektdien un sestdien notikušajās “Rīgas Sprints” sacensībās augstvērtīgākos rezultātus sasniedza Ieva Maļuka un Igaunijas peldētājs Daniels Zaicevs, informē Latvijas Peldēšanas federācija (LPF).

Maļuka “Daugavas” sporta nama peldbaseinā notikušajās sacensībās izcēlās ar četrām uzvarām. Bez būtiskām pretenzijām no konkurentu puses viņa kaklā kāra zelta medaļas 100 un 200 metru brīvajā stilā, kā arī 100 un 200 metru kompleksajā peldējumā.  200 metru brīvajā stilā Latvijas rekordiste finišu sasniedza ar jaunu sacensību rekordu – 1:59,86. Tieši šis rezultāts bija arī augstvērtīgākais pēc FINA punktu tabulas dāmu konkurencē – 782 punkti.

Igaunijas kluba “Garant” pārstāvis Zaicevs divu dienu sacensībās iekrāja izcilu bilanci – astoņos startos astoņas uzvaras, no tām četras individuālajās disciplīnās – Eiropas čempionāta finālists Rīgā palika nepārspēts 50, 100 un 200 metru brīvajā stilā, kā arī 100 metru kompleksā. Turklāt visās četrās distancēs sportists sasniedza jaunus šo sacensību rekordus, bet 100 metros brīvajā stilā uzrādītais finiša laiks bija augstvērtīgākais arī pēc FINA punktu tabulas – 830 punkti (47,81 sekunde). Pa trīs individuālajām uzvarām Rīgā izcīnīja Maria Romaņuka, kas palika nepārspēta visās brasa distancēs, un Elizabete Paula Ozola, kurai zelts visās distancēs peldējumā uz muguras, kā arī – sudrabs 50 metru tauriņstilā.

Sacensību uzvarētājas titulu divas reizes izcīnīja trīs sportisti – Gabriela Ņikitina, kas palika nepārspēta 50 un 100 metru tauriņstilā, Toms Veinbergs, kuram zelts 50 un 100 metros uz muguras, kā arī Daniils Bobrovs, kurš zeltam 100 un 200 metru brasā pievienoja arī bronzu īsākajā no brasa distancēm, kur visnotaļ negaidīta uzvara jelgavniekam Jevģenijam Boicovam (27,92 sekundes).

Tāpat šogad sprinta čempiona titulu izcīnīja Andrejs Dūda (50 metru tauriņstils – 24,58), Kristaps Miķelsons (200 metru komplekss – 2:01,31), Zane Embrekte (50 metru brīvais stils – 25,90), Reds Rullis (200 metru tauriņstils – 2:15,24), Jelizaveta Savčenko (200 metru tauriņstils – 2:45,52), Germans Čileks (100 metru tauriņstils – 56,01), kā arī Germans Veidemans (200 metri uz muguras – 2:15,13).