Rihards Bukarts kaldina negaidītu “Wild Wings” uzvaru DEL spēlē

04/01/2019 23:55
Rihards Bukarts, Sportazinas.com

Latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts piektdien guva vārtus Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) mačā, palīdzēdams Šveningeres “Wild Wings” komandai izcīnīt uzvaru.

“Wild Wings” viesos ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja vienu no DEL vadošajām vienībām Minhenes “Red Bull”.

Bukarts vārtus guva trešā perioda sestajā minūtē, kad pēc pretuzbrukuma panāca neizšķirtu 1:1.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 17 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā trīs reizes meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, tika pie divām soda minūtēm, uzvarēja 33,33% iemetienu un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Bukarts šosezon 26 mačos guvis trīs vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr pieredzējušais aizsargs Arvīds Reķis piektdien nedevās laukumā spēlē, kurā viņa pārstāvētā Augsburgas “Panther” viesos ar rezultātu 3:5 (1:3, 0:2, 2:0) piekāpās Nirnbergas “Ice Tigers” hokejistiem.

Savukārt aizsarga Oskara Cibuļska un uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā Hradeckrālovas “Mountfield” komanda piektdien izcīnīja uzvaru Čehijas augstākās hokeja līgas spēlē.

“Mountfield” savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) pārspēja Karlovi Vari “Energie” hokejistus, latviešiem gan paliekot bez punktiem.

Cibuļskis šajā spēlē uz ledus pavadīja 17 minūtes un 48 sekundes, kurās vienu reizi meta pa vārtiem un bloķēja vienu metienu, kamēr Bičevskis 12 minūtēs un 47 sekundēs veica divus metienus un uzvarēja sešos no 11 iemetieniem. Abi latvieši dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Cibuļskis šajā sezonā 28 spēlēs guvis vienus vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles, kamēr Bičevskim 29 dueļos ir divi vārti un septiņas piespēles.

Tikmēr smagu zaudējumu cieta latviešu aizsarga Ralfa Freiberga un Edgara Kuldas pārstāvētā līgas mačā Zlīnas “PSG Berani”, kas viesos ar 1:6 (1:5, 0:1, 0:0) piekāpās Vitkovices “Ridera” vienībai.

Freibergs šajā mačā nospēlētajās 21 minūtē un 26 sekundēs veica sešus metienus pa vārtiem un tika pie negatīvas lietderības -1, kamēr Kulda 13 minūtēs un 51 sekundē veica vienu metienu, tika pie divām soda minūtēm un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.

Pēdējās astoņās spēlēs Zlīnas komanda piedzīvojusi septiņus zaudējumus.

Freibergs šajā sezonā 32 spēlēs guvis četrus vārtus un veicis 12 rezultatīvas piespēles, kamēr Kulda 33 mačos atzīmējies ar astoņiem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Tāpat neveiksmi piedzīvoja arī uzbrucēja Roberta Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Tršinecas “Ocelārži”, kas viesos ar 1:4 (0:0, 1:2, 0:2) atzina Brno “Kometa” pārākumu.

Bukarts šajā mačā uz ledus pavadīja 16 minūtes, kurās veica piecus metienus pa vārtiem, bloķēja trīs raidījumus un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1, kamēr Galviņš 16 minūtēs un 35 sekundēs veica vienu metienu, bloķēja vienu metienu un tika pie neitrālas lietderības.

Bukarts šosezon 26 spēlēs guvis četrus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles, bet Galviņš 26 mačos izcēlies ar diviem vārtiem un četrām piespēlēm.

Tikmēr ar rezultatīvu piespēli Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) mačā piektdien izcēlās latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš.

Ķēniņa pārstāvētā “Lausanne” komanda gan piektdien viesos ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās “Fribourg-Gotteron”.

Latvietis asistēja vienības pirmo vārtu guvumā, kad Korijs Emertons 14.minūtē vairākumā panāca 1:1. Kopumā Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja iespaidīgas 26 minūtes un 38 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks spēlē, veica vienu metienu pa vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu raidījumu un dueli noslēdza ar negatīvu lietderību -1.

Šosezon Ķēniņš 31 spēlē guvis septiņus vārtus un veicis 14 rezultatīvas piespēles, būdams komandas ceturtais rezultatīvākais spēlētājs.

Citviet ārpus pieteikuma palika Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins, kura pārstāvētā “Lugano” komanda savā laukumā ar rezultātu 3:4 (1:3, 0:0, 2:1) piekāpās “Ambri-Piotta”.

Savukārt savainojumu turpina ārstēt cits latviešu vārtsargs Ivars Punnenovs, bet viņa un uzbrucēja Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnau “Tigers” savā laukumā ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pieveica “Zug” vienību. Arī Melnalksnis palika ārpus spēles pieteikuma.

Šveices augstākās līgas kopvērtējumā līderpozīciju ar 59 punktiem 29 spēlēs ieņem “Bern”, bet piektā ar 48 punktiem ir Langnau “Tigers”, kamēr aiz tās ar 47 punktiem 31 cīņā ir “Lausanne”.

Tikmēr “Lugano” ar 43 punktiem 29 cīņās ir devītā, bet latviešu speciālista Harija Vītoliņa trenētie “Davos” hokejisti 28 mačos iekrājuši 25 punktus, kas tiem dod priekšpēdējo vietu 12 komandu konkurencē. Tiesa, pirmais desmitnieks ir jau 18 punktu attālumā.