Riherta lielie plāni – “Metta” treneris ierosina nomainīt pilnībā visus LFF darbiniekus

26/11/2023 12:18
Nokopēts
Andris Riherts

“Optibet Virslīgas” kluba “Metta” galvenais treneris Andris Riherts pēc izcīnītās uzvaras pārspēlēs, kas viņa vadītajai komandai ļāva nosargāt vietu turnīrā, atskatījās uz dueli pret “Skansti”, kā arī kārtējo reizi šosezon nāca klajā ar skaļiem paziņojumiem, šoreiz ierosinot veikt kardinālas izmaiņas Latvijas Futbola federācijā (LFF).

Jau vēstīts, ka “Metta” vakar nosargāja vietu arī 2024. gada “Optibet Virslīgas” turnīrā. Atbildes spēlē “Metta” ar 2:1 izrāva uzvaru pār “Skansti” un divu maču summā uzvarēja ar 7:2. Šo divu komandu duelis pirms pārspēļu notikšanas tika vērtēts visai kritiski, ņemot vērā, ka “Skanstes” komandā, kas ieņēma trešo vietu pēc spēka otrajā jeb Nākotnes līgā, spēlē vairāki “Metta” audzēkņi, kā arī vienībā strādā vairāki “Mettas” sistēmā strādājošie speciālisti.

“Paldies “Skanstei”, ka pretī nāca ar lielu motivāciju. Arī mūsu spēlētāji varēja šīs spēles izbaudīt, devām iespēju piedalīties visiem, kuri bija veseli. Motivētākas komandas kā “Skanste” nekad nav bijusi pārspēlēs, un šaubos, ka arī kādreiz būs. Šodienas spēle tam ir lielisks pierādījums – viņi arī pēc 1:6 gribēja uzvarēt,” kritikai atbildēja Riherts.

“Tiem, kas gudri teica, ka viss jau bija izšķirts un šis ir Latvijas futbola cirks, tad es varu teikt, ka šī ir Latvijas futbola realitāte. “Metta” un “Skanste” spēlē pārspēlēs, un es varu garantēt, ka tuvāko desmit gadu laikā no šīm komandām tiks veidota vismaz 50% no Latvijas izlases,” pārliecināts bija “Metta” stūrmanis. “Kāds būs līmenis, es negribu prognozēt, bet tā būs! Šobrīd ir tā, ka ar saviem audzēkņiem ar divām komandām bez kaut kādiem fantastiskiem naudas resursiem, bez politiskas aizmugures gandrīz varam iekļūt Virslīgā. Šis ir katru dienu ieguldīts tīrs, pliks darbs, kas mums Latvijas līmenī ļauj strādāt pietiekami kvalitatīvā līmenī.”

Veltot atzinīgus vārdus gan savai, gan “Skanstes” komandai, Riherts pēcāk pieskārās problēmai, kas, viņaprāt, palīdzētu klubam attīstīties. Speciālists ierosināja veikt izmaiņas LFF. “Lai starptautiski mēs varētu izdarīt kaut ko vairāk, ir jādara krietni vairāk ne tikai mums, bet visiem. Nākamais gads Latvijas futbola federācijā būs vēlēšanu gads. Es ceru, ka būs 100% LFF darbinieku nomaiņa, ieskaitot tos, kuri pat varbūt tikai vakar ir pieņemti darbā,” uzstāja Riherts.

“Pie sevis sāku domāt, ka pirms četriem gadiem, kad ievēlēts tika Kaspars Gorkšs un izlases treneris bija Slaviša Stojanovičs, tad tā bija mūsu realitāte. Pat varbūt nobijāmies, ka tās bija pārāk lielas izmaiņas, taču nē – tās vienkārši vitāli bija nepieciešamas. Man pat liekas, ka visu par četriem gadiem tagad esam nokavējuši…” pauda Riherts.

“Kāds man teiks, ka tu, Rihert, tur visvairāk kliedzi [iebilstot par toreizējo vadību] – jā, visdrīzāk, tā arī bija. Iespējams, man ir jāatzīst kļūda, kas varbūt ir bijusi vislielākā, kāda jebkad ir pieļauta. Mēs tagad esam atgriezušies tajā pašā punktā, kur bijām ar Stojanoviču – izlasei ir viena uzvara un daudz zaudējumu. Praktiski nekādus soļus neesam spēruši uz priekšu, tāpēc ļoti ceru, ka pilnībā nomainīsies visa LFF valde, prezidents, darbinieki. Bez 100% nomaiņas mums nekas nebūs. Ja kāds uztraucas, ka pazudīs futbols, tas nenotiks. Cik saprotu, sistēma ir iestrādāta, jautājums ir tikai katras pozīcijas aizpildīšana, to paveicot pareizā veidā,” secināja treneris.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām