Rikardinju: Vēlējos iemēģināt spēkus citā līgā un paveikt ko lielu Čempionu līgā

14/08/2023 23:31
Nokopēts
Rikardinju

Latvijas čempionvienības telpu futbolā “Riga” jaunieguvums Rikārdu Filipi da Silva Braga jeb Rikardinju ir gatavs piedalīties Latvijas telpu futbola vēstures veidošanā, pirmdien preses konferencē uzsvēra portugālis.

Augusta sākumā “Riga” komandai pievienojās 37 gadus vecais Rikardinju, kurš tika atzīts par pasaules labāko telpu futbolistu 2010., 2014., 2015., 2016., 2017. un 2018.gadā.

“Pieņemot šo izaicinājumu, vēlējos iemēģināt spēkus citā līgā un paveikt ko lielu Čempionu līgā. Zinu, ka būs grūti, taču esam ambiciozi un drosmīgi. Jūtos kā mājas un esmu gatavs piedalīties Latvijas telpu futbola vēstures veidošanā. Pats svarīgākais ir tas, ka mēs visi vēlamies sasniegt savus mērķus. Taču vēlos uzsvērt, ka ārzemju spēlētāji neatrisina visas problēmas, esam nākuši, lai palīdzētu un spēlētu kā komanda,” stāstīja Rikardinju.

“Telpu futbols man ir daudz devis, tagad ir laiks tam dod atpakaļ. Man ir daudz pieredzes, ko varu dot un palīdzēt jaunajiem spēlētājiem. Kad šeit ierados un redzēju apstākļus, tad sapratu, ka varam paveikt ko lielu,” uzsvēra portugālis.

Rikardinju pirms tam spēlēja Indonēzijā un tagad, gatavojoties sezonai “Riga” vienībā, trenējas kopā ar komandu un arī individuāli. Kluba prezidents Mārtiņš Petrovs atgādināja, ka komanda iepriekšējā sezonā Čempionu līgā ar vietējiem spēlētājiem iekļuva pamatkārtā, kur, viņaprāt, nospēlēja cienījami.

“Šosezon mērķis ir iekļūt elites kārtā, kā arī uzvarēt Latvijas čempionātā. Pateicoties sponsoriem, bijusi iespēja piesaistīt leģionārus. Pirmo gadu sāksim kā profesionāla komanda un trenējamies divreiz dienā, visam ir nopietna pieeja,” stāstīja Petrovs.”Leģionāri paliek līdz sezonas beigām, ja kādam nepagadās labs transfērs. Komandas budžets ir aptuveni 400 000 eiro, protams, ja parādīsies sponsori, tad tas kļūs vēl lielāks.”

Rikardinju vairākus gadus bijis Portugāles izlases kapteinis un kopā ar valstsvienību 2018.gadā triumfēja Eiropas meistarsacīkstēs, bet 2021.gadā kļuva par pasaules čempionu. Rikardinju piecas reizes Lisabonas “Benfica” rindās izcīnījis Portugāles čempiontitulu, kā arī sešas reizes kļuva par Spānijas čempionu ar “Inter Movistar” vienību.

“Riga” šovasar piesaistījusi arī šogad UEFA Čempionu līgā ceturto vietu izcīnījušo brazīlieti Seržiu de Amorimu jeb Seržinju un viņa tautieti Tallesu Flauzinju, kā arī 2016.gadā Pasaules kausā uzvarējušo argentīnieti Konstantino Vaporaki un Dilanu Vargasu. “Riga” jaunās sezonas Čempionu līgas turnīra priekšsacīkšu kārtas sacensības uzņems Salaspilī no 23. līdz 26.augustam un spēlēs vienā apakšgrupā ar Nahčivanas “Araz” no Azerbaidžānas, Rēgensburgas “Jahn” no Vācijas un Stambulas “Šišli” no Turcijas.

Pamatkārtā iekļūs apakšgrupu pirmo vietu ieguvēji un labākā no otro pozīciju ieguvējām. Pagājušās sezonas “Optibet” telpu futbola virslīgas čempionāta finālsērijā “Riga” ar 3-1 uzvarēja “RFS Futsal” komandu. Iepriekš šis klubs startēja ar nosaukumu “Petrow” un pērn Čempionu līgā pirmoreiz sasniedza pamatkārtu.

Oficiāli: Telpu futbola leģenda Rikardinju pievienojas Latvijas čempioniem

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām