Rikjardo pēc avārijas treniņā Nīderlandē vairs nestartēs, viņu aizvietos F-1 debitants

25/08/2023 20:38
Daniels Rikjardo

“Red Bull” pilots Makss Verstapens piektdien Zandfortā uzrādīja labāko rezultātu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 11.posma pirmajā treniņbraucienu sesijā, bet otrajā labākais bija “McLaren” pilots Lando Noriss, kamēr avāriju piedzīvoja Daniels Rikjardo (“AlphaTauri”).

Pirmajos treniņbraucienos Verstapens savu ātrāko apli veica vienā minūtē un 11,852 sekundēs. Par 0,278 sekundēm lēnāks bija Fernando Alonso (“Aston Martin”) un par 0,373 sekundēm – Luiss Hamiltons (“Mercedes”). Ceturtajā vietā ierindojās Verstapena komandas biedrs Serhio Peress, piektajā – Aleksandrs Albons (“Williams”), bet sestajā – Noriss.

Otrajos treniņbraucienos Noriss apli veica vienā minūtē un 11,330 sekundēs un par 0,023 sekundēm apsteidza Verstapenu. Albons Norisam zaudēja 0,269 sekundes, Hamiltons uzvarētājam piekāpās 0,308 sekundes, “AlphaTauri” braucējs Juki Tsunoda atpalika 0,390 sekundes, bet sešinieku noslēdza Pjērs Gaslī (“Alpine”), Norisam zaudējot 0,436 sekundes. Peress ierindojās septītajā vietā, Alonso bija desmitais, bet labākais no “Ferrari” pilotiem Šarls Leklērs – ierindojās vietu zemāk, viņa komandas biedram Karlosam Sainsam ieņemot 16.vietu.

Pirmajos treniņbraucienos tikai divus apļus veica “Aston Martin” otrais pilots kanādietis Lānss Strols, paziņojot boksiem par “dīvainu skaņu” savā braucamajā. Savukārt otrajos treniņbraucienos Norisa komandas biedrs austrālietis Oskars Piastri nenovaldīja mašīnu un ietriecās nožogojumā, paliekot trasē. Pēc brīža viņam blakus avarēja cits austrālietis Daniels Rikjardo, kurš tikai savā trešajā posmā pēc atgriešanās F-1 iedzīvojās plaukstas locītavas lūzumā un šajā nedēļas nogalē trasē vairs nedosies. Viņu aizvietos 21 gadu vecais jaunzēlandietis Liams Lousons, kuram tā būs debija F-1.

Sestdien notiks trešā treniņbraucienu sesija un kvalifikācija, bet sacīkstes norisināsies svētdien. Kopvērtējumā pārliecinošs līderis ir Verstapens, kurš sakrājis 314 punktus. Otrais ar 189 punktiem ir Peress, bet Alonso ar 149 punktiem tikai par punktu apsteidz Hamiltonu.

F-1 2023.gada čempionātā paredzēti 22 posmi. 2022.gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.