Rišarlisonam šedevrs, Brazīlijas jaudīgais uzbrukums otrajā puslaikā “nobombardē” Serbiju

24/11/2022 22:55
Rišarlisons

Brazīlijas futbola izlase Pasaules kausa finālturnīru sāka ar drošu uzvaru. Pieckārtējie čempioni G apakšgrupas spēlē ar rezultātu 2:0 pieveica Serbijas valstsvienību. Lielisks sniegums uzvarētāju rindās Rišarlisonam, kurš guva abus vārtus.

Spēles gaita

Serbi nopelnīja pirmo brīdinājumu jau spēles septītajā minūtē, kad Strahiņa Pavlovičs pārkāpa noteikumus pret Neimaru. Pirmā puslaika turpinājumā abām izlasēm izdevās izveidot uzbrukumus, taču vairāk sitienus pretinieku vārtu virzienā izpildīja Brazīlijas futbolisti. Savukārt otrais puslaiks iesākās ar divām serbu kļūdām aizsardzībā īsā laika posmā, kuras Brazīlijas futbolistiem tomēr neizdevās izmantot.

57.minūtē serbi veica divas maiņas, īsi pēc tam pie pirmā stūra sitiena tiekot Serbijas izlasei, kas netika izspēlēts veiksmīgi. Pāris minūtes pēc tam brazīlieši devās pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar Kazemīru sitienu par vārtu stabu.

Tikmēr 62.minūtē pēc Vinisiusa Žuniora sitiena pie atlēkušās bumbas Serbijas vārtu priekšā tika Rišarlisons, kurš uzreiz raidīja garām vārtsargam un izvirzīja vadībā Brazīliju. Vēl 73.minūtē Vinisiuss uz vārtu priekšu piespēli atdeva Rišarlisonam, kurš meistarīgi vēlreiz pārspēja Serbijas vārtsargu Vaņu Milinkoviču-Saviču, panākot 2:0, kas arī bija mača gala rezultāts. Jāizceļ brazīliešu nospiedošais pārsvars – otrajā puslaikā pa serbu vārtiem viņi izdarīja 19 sitienus, tostarp septiņus vārtu taisnstūrī.

Komandu sastāvi

Brazīlijas izlases sastāvs: Alisons Bekers, Danilu Luiss da Silva, Tjagu Silva, Markiņoss, Alešs Sandru, Kazemīru, Lukass Paketa (Freds, 75.minūte), Neimars da Silva Santuss Žuniors (Antonijs Matēuss dus Santuss, 79.minūte), Rišarlisons (Gabriels Žezuss, 79.minūte), Rafinja (Gabriels Martinelli, 87.minūte), Vinisiuss Žuniors (Rodrigu, 75.minūte).

Serbijas izlases sastāvs: Vaņa Milinkovičs-Savičs, Strahiņa Pavlovičs, Nikola Milenkovičs, Milošs Veļkovičs, Nemaņa Gudeļs (Ivans Iličs, 57.minūte), Andrija Živkovičs (Nemaņa Radoņičs, 57.minūte), Saša Lukičs (Darko Lazovičs, 66.minūte), Filips Mladenovičs (Dušans Vlahovičs, 66.minūte), Aleksandars Mitrovičs (Nemaņa Maksimovičs, 83.minūte), Dušans Tadičs, Sergejs Milinkovičs-Savičs.