Riteņbraucējam Skujiņam 48.vieta drēgnajā velobrauciena Valensijā otrajā posmā

02/02/2017 21:04

Rīga, 2.febr., LETA. Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Cannondale – Drapac” komandas ceturtdien guva 48.vietā drēgnajā un kalniem bagātajā “Volta a la Comunitat Valenciana” (UCI kat.2.1) daudzdienu velobrauciena otrajā posmā, kamēr “Delko Marseille Provence KTM” vienību pārstāvošais Gatis Smukulis finišēja starp atpalicējiem Francijā notiekošā tāda pat līmeņa velobrauciena “Etolie des Besseges” otrajā etapā.

Valensijas velobraucienā ceturtdien sportistiem bija jāveic 180,6 kilometrus gara distance lietainos un drēgnos laika apstākļos, turklāt teju no jūras līmeņa jāpaceļas vairāk nekā 1000 metru augstumā, kam sekoja atgriešanās jūras līmenī.

Sacensībās sekmīgākais bija titulētais Vācijas sportists Tonijs Martins (“Katjuša – Alpecin”), kurš svinēja solo uzvaru un finišā par 11 sekundēm apsteidza tuvākos sekotājus. Zīmīgi, ka sacensību vidējais ātrums nepārsniedza 39 kilometrus stundā.

Toms Skujiņš finišēja sekotāju grupiņā 57 sekundes aiz uzvarētāja un ierindojās 48.vietā, kas bija augstākais rezultāts komandā.

Arī kopvērtējumā tagad Skujiņš ieņem 44.vietu, par divām minūtēm un 34 sekundēm zaudējot līderpozīcijā esošajam olimpiskajam čempionam Gregam van Avermētam no Beļģijas (BMC).

Kā vēstīts, pirmajā etapā trešdien tika veikts komandu brauciens, kurā “Cannondale – Drapac” sportisti ieņēma devīto vietu.

Krietni ātrākā tempā Francijā tika aizvadīts “Etolie des Besseges” daudzdienu velobrauciena otrais posms, kurā startē arī Latvijas čempions Smukulis. Šeit distances otrajā pusē izveidojās 23 sportistu liela vadošā grupa, kas arī sadalīja godalgotās vietas, bet tajā nebija neviens no “Delko Marseille Provence KTM” vienības sportistiem.

Sacensībās uzvaru guva norvēģis Aleksanders Kristofs, kurš turklāt arī pārstāv “Katjuša – Alpecin” vienību.

Tikmēr Smukulis finišēja noslēdzošajā grupā, kas līderiem atpalika deviņas minūtes un divas sekundes, ierindojoties 118.vietā.

Kopvērtējumā par līderi kļuvis tieši Kristofs, bet Smukulis zaudē deviņas minūtes un 20 sekundes, ieņemot 108.vietu.

Abi velobraucieni piecu posmu garumā ilgs līdz svētdienai.

Pērn Smukulis uzvarēja Latvijas čempionātā gan grupas braucienā, gan individuālajā distancē, bet septembrī notikušajā “Vuelta a Espana” velobraucienā viņš bija ļoti aktīvs un pat divus posmus noslēdza pirmajā desmitniekā, kā arī guva 21.vietu pasaules čempionāta individuālajā braucienā. Tiesa, sportists neizcīnīja iespēju piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet tika atzīts par Latvijas gada labāko riteņbraucēju. Sportists šosezon pametis Pasaules tūri un startē profesionālā kontinentālā līmeņa komandā.

Skujiņš pērn pirmo reizi karjerā pārstāvēja Pasaules tūres komandu. Sportists izcīnīja divas trešās vietas Latvijas čempionātā un atkal spožākos rezultātus sasniedza sacensībās Ziemeļamerikā, uzvarot arī vienā Kalifornijas tūres posmā. Tāpat Skujiņš piedalījās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur izcīnīja 59.vietu grupas braucienā.