Riteņbraucējs Neilands izcīna augsto piekto vietu Dānijas tūres pirmajā posmā

21/08/2019 20:26

Latvijas šosejas riteņbraucējs Krists Neilands no profesionālās kontinentālās vienības “Israel Cycling Academy” trešdien izcīnīja piekto vietu daudzdienu velobrauciena “PostNord Danmark Rundt – Tour of Denmark” (UCI kat.2.HC) pirmajā posmā.

Dānijas tūres ievadā riteņbraucējiem bija jāveic nepilni 170 kilometri ar pieciem nelieliem kāpumiem. Posma uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā, visu goda pjedestālu aizņemot Beļģijas riteņbraucējiem.

Uzvaras laurus plūca Tišs Benūts no “Lotto Soudal” vienības, otrais bija viņa komandas biedrs Gerbens Tīsens, bet trešo vietu guva Amorī Kapio no ” Sport Vlaanderen – Baloise”.

Cīņā par pjedestālu iesaistījās arī Neilands, kurš finišēja piektais. Vadošais sešinieks posmu pabeidza pēc distancē pavadītām trim stundām 54 minūtēm un 48 minūtēm.

Ceturtdien riteņbraucēji sacentīsies individuālajā braucienā, bet Dānijas tūre noslēgsies svētdien ar piekto posmu.

Pērn Dānijas tūrē startēja Andžs Flaksis un Neilands, kuri kopvērtējumā palika ārpus pirmā piecdesmitnieka.

Dānijas tūre norisinās 29.reizi. 1995.gadā šeit trešo vietu kopvērtējumā izcīnīja Kaspars Ozers.

Jau ziņots, ka Neilands svētdien nodrošināja trešo vietu Norvēģijā notikušā daudzdienu velobrauciena “Arctic Race of Norway” (UCI 2.HC) kopvērtējumā. Neilands, kurš nedēļas nogalē svinēja savu 25 gadu jubileju, triumfēja jauno braucēju vērtējumā.

Šīs Neilandam šogad bija jau trešās UCI līmeņa sacensības, kad viņš kāpj uz goda pjedestāla kopvērtējumā.

Savukārt Mārtiņš Pluto no kontinentālās komandas “Monkey Town” trešdien Nīderlandē ieņēma 47.vietu vienas dienas sacensībās “Veenendaal-Veenendaal Classic” (UCI kat.1.1).