Riteņbraucējs Neilands izcīna uzvaru Azerbaidžānas velobrauciena pēdējā posmā

07/05/2017 14:57

Latviešu riteņbraucējs Krists Neilands no “Israel Cycling Academy” komandas svētdien izcīnīja uzvaru Azerbaidžānas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.1) noslēdzošajā – piektajā – posmā.

Svētdien velobrauciena dalībniekiem bija jāveic 158 kilometrus gara distance, ko pirmajā vietā finišējušais Neilands veica trīs stundās, 53 minūtēs un 56 sekundēs. Latvietis noslēdzošajā aplī nolēma atrauties no peletona, turklāt iekrāto pārsvaru viņš nosargāja līdz pat finišam, par 21 sekundi apsteidzot Ahmetu Erkenu no “Torku Sekerspor” komandas, kamēr trešais bija kolumbietis Edvins Avila (“Illuminate”).

Neilandam šis bija pirmais panākums tik augstas raudzes sacensībās, turklāt tas viņam ļāva tikt arī pie 14 UCI kategorijas punktiem.

Labākais no pārējiem Latvijas riteņbraucējiem svētdien posmā bija “Rietumu Banka-Rīga” komandu pārstāvošais Klāvs Rubenis, kurš ieņēma 53.vietu, bet 70. un 71.pozīcijā bija vēl divi šīs vienības sportisti – attiecīgi Emīls Liepiņš un Armands Bēcis. Tikmēr līdz finišam neaizkļuva Rīgas komandu pārstāvošais igaunis Pēters Prūss un Ēriks Toms Gavars.

Tikmēr par Azerbaidžānas velobrauciena kopvērtējuma uzvarētāju kļuvis Azerbaidžānas velobraucējs Kirils Pozdņakovs no “Synergy Baku” komandas. Savukārt Neilands kopvērtējumā ieguva 23.vietu, uzvarētājam piekāpjoties par sešām minūtēm un 12 sekundēm. Liepiņš tikmēr bija 59.vietā, kamēr Rubenis bija 63.pozīcijā, bet Bēcis ieņēma 80.vietu.

Kopumā Azerbaidžānas velobraucienu veiksmīgi noslēdza 97 riteņbraucēji.