Riteņbraucējs Neilands izcīna vietu trijniekā Norvēģijas ziemļu tūres kopvērtējumā

Krists Neilands, sportazinas.com
Krists Neilands | Foto: Isreal Cycling Academy

Latvijas šosejas riteņbraucējs no profesionālās kontinentālās vienības “Israel Cycling Academy” svētdien nodrošināja trešo vietu Norvēģijā notikušā daudzdienu velobrauciena “Arctic Race of Norway” (UCI 2.HC) kopvērtējumā.

Neilands, kurš šodien svin savu 25 gadu jubileju, par trešo vietu kopvērtējumā saņēmis 125 UCI punktus. Viņš triumfēja arī jauno braucēju vērtējumā.

Pēdējā jeb ceturtajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 165,5 kilometri ar sešiem kāpumiem, no kuriem trīs bija pēdējos sacensību apļos. Uzvaru pēdējā posmā svinēja norvēģis Markuss Hēlgārds (“Uno-X”), kurš finiša spurtā pārspēja savu tautieti Amunnu Grendālu Jansenu (“Jumbo-Visma”), abiem finišējot pēc trim stundām 35 minūtēm un 32 sekundēm.

Neilands uzvarētājam zaudēja četras sekundes, kas viņam deva devīto vietu, kamēr Emīls Liepiņš no “Wallonie-Bruxelles” atpalika septiņas minūtes un 16 sekundes, finišēdams 54.pozīcijā.

Trešais šajā posmā finišēja Kazahstānas riteņbraucējs Aleksejs Lucenko (“Astana”), kuram ar to pietika, lai nodrošinātu uzvaru kopvērtējumā. Viņš par sekundi apsteidza francūzi Varenu Bargilu (“Arkea Samsic”), bet 19 sekundes Lucenko zaudēja Neilands. Tikmēr Liepiņš uzvarētājam zaudēja nedaudz vairāk kā pusstundu, kas viņam deva 67.vietu.

Pērn šajā velobraucienā no latviešiem piedalījās Neilands, Gatis Smukulis un Andžs Flaksis. Kopvērtējumā neviens no viņiem netika pirmajā septiņdesmitniekā.

Norvēģijas ziemeļos notiekošais velobrauciens notika septīto reizi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par