Riteņbraucējs Neilands sezonu sāk ar 34. vietu

Krists Neilands, sportazinas.com
Krists Neilands | Foto: Israel Cycling Academy

Latvijas riteņbraucējs no profesionālās komandas “Israel Start-Up Nation” ceturtdien Provansas tūres (UCI 2.Pro) pirmajā posmā izcīnīja 34.vietu.

Provansas tūres pirmajā etapā riteņbraucējiem bija jāveic 149,5 kilometrus gara distance, kurā bija viens trešās kategorijas kāpums.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts mājinieks Nasers Bugani (“Arkéa Samsic”), kurš finišēja ar laiku trīs stundas 16 minūtes un 35 sekundes. Francijas sportists finiša līniju sasniedza lielajā grupā.

Otrajā vietā tika klasificēts itālis Jakubs Marečko (“CCC”), bet uzreiz aiz viņa ierindojās tautietis Džakomo Nicolo (“NTT Pro Cycling”).

Arī Neilands finišu sasniedza lielajā grupā un ierindojās 34.vietā. Savukārt augsto piekto vietu izcīnīja viņa komandas biedrs no Francijas Hugo Hofsteters.

Latvijas sportistam šīs bija pirmās sacensības šogad. Viņš aizvadītā gada nogalē Latvijas Gada balvā sportā tika atzīts par 2019.gada uzlecošo zvaigzni.

Piektdien sportisti mēros 174,9 kilometrus kalnainu distanci, kurā būs jāpieveic divi pirmās un divi trešās kategorijas kāpumi.

Sacensības Francijas dienvidos norisināsies līdz svētdienai, kad tiks aizvadīts 170,5 kilometrus garš posms.

Neilands šogad iekļauts komandas sastāvā arī prestižajai “Strade Bianche” klasikai un “Tirreno – Adriatico” daudzdienu velobraucienam.

Pērn šajās pašās sacensībās trešajā posmā otro vietu izcīnīja Toms Skujiņš, kurš kopvērtējumā ierindojās augstajā 15.pozīcijā. Neilands pagājušajā gadā kopvērtējumā bija 58., bet Viesturs Lukševics 80.vietā.

2020.gada sezonā pirmo reizi Latvijai vienlaicīgi būs uzreiz trīs pasaules tūres komandu pārstāvji. Skujiņš un Liepiņš pārstāvēs “Trek-Segafredo” vienību, kamēr Krists Neilands turpinās pārstāvēt “Israel Start-Up Nation”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par