Riteņbraucējs Pluto arī nākamajā sezonā pārstāvēs UCI kontinentālā līmeņa komandu no Nīderlandes

25/11/2020 12:37
Mārtiņš Pluto

Latvijas šosejas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto pagarinājis līgumu ar vienu no Nīderlandes labākajām UCI kontinentālā līmeņa komandām “A Bloc”, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Pluto riteņbraucēja gaitas sāka “Rīgas Riteņbraukšanas skolas” Purvciema nodaļā pie trenera Jāņa Krišlauka. Karjeras sākuma posmā viņš kļuva par “Cerību kausa” ieguvēju, triumfējot arī citās pašmāju šosejas riteņbraukšanas sacensībās.

Pēc zēnu vecuma noslēguma Pluto pārcēlās uz dzīvi Nīderlandē, kur “Monkey Town” jaunatnes riteņbraukšanas klubā turpināja savas sportiskās gaitas. Tika gūti virkne panākumu augsta mēroga jaunatnes sacensībās.

Šī latviešu riteņbraucējam bija noslēdzošā sezona U-23 vecuma grupā. Visas četras sezonas viņš pārstāvējis Nīderlandes kontinentālo šosejas riteņbraukšanas komandu “Monkey Town”, kas pērn mainīja nosaukumu uz “A Bloc”.

Pēdējos divos gados Eiropas U-23 čempionātā grupas Pluto ieņēma attiecīgi 29. un 26.vietu. Aizvadītas arī virkne citas sekmīgas UCI līmeņa sacensības, kurās sportists pats finišēja labāko desmitniekā, gan arī sekmēja komandas biedru triumfus.

Arī 2021.gada sezonu Pluto pavadīs Nīderlandē un turpinās pārstāvēt “A Bloc” vienības krāsas. Latvijas sportistam būs iespēja startēt UCI Pro sērijās, kā arī pirmās un otrās kategorijas viendienu un daudzdienu velobraucienos.