Riteņbraucējs Skujiņš Kalifornijas velobraucienu noslēdz septītajā desmitā

Toms Skujiņš, sportazinas.com
Toms Skujiņš Foto: Trek-Segafredo

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš no profesionālās komandas “Trek-Segafredo” Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules tūrē iekļauto Kalifornijas daudzdienu velobraucienu noslēdza kopvērtējuma 64. vietā, kamēr uzvaru svinēja 20 gadus vecais slovēnis Tadejs Pogačars no “UAE Team Emirates” vienības.

Sestdien pēdējā, septītajā, posma bija jāveic 141 kilometrs ar diviem kāpumiem distances vidusdaļā. Pēdējā posma finiša spurtā uzvaru svinēja nīderlandietis Īss Bols no “Sunweb” vienības, finišēdams pēc divām stundām 53 minūtēm un 16 sekundēm.

Otrais finišēja slovāks Peters Sagans no “BORA – hansgrohe” vienības, bet trešais bija Pogačara komandas biedrs Jespers Filipsens no Beļģijas. Pats Pogačars finišēja grupā, kas uzvarētājam zaudēja piecas sekundes, ieņemdams 20. vietu.

Tajā pašā grupā finišēja arī Skujiņš, kurš tika klasificēts 61. vietā.

Kopvērtējumā uzvarēja Pogačars, kuram tas ir lielākais panākums karjerā. 16 sekundes viņam zaudēja kolumbietis Serhio Igvita no “EF Education First” vienības. Skujiņš Pogačaram zaudēja 46 minūtes un 23 sekundes, kas deva 64. pozīciju. Pie UCI punktiem tika pirmā sešdesmitnieka velobraucēji.

Kalifornijas tūre Skujiņam regulāri bijusi veiksmīga. Vēl pērn viņš izcīnīja uzvaru šī velobrauciena kalnu karaļa kopvērtējumā, bet kopējā ieskaitē viņš bija 19.vietā, pie uzvaras atsevišķā posmā tiekot trešajā etapā. Šī velobrauciena posmos latvietis uzvarēja arī 2015. un 2016. gadā, tiesa, toreiz sacensības vēl nebija UCI Pasaules tūres kalendārā.

Tieši Kalifornijas velobrauciens bija vienas no sacensībām, kurās Skujiņš izpelnījās riteņbraukšanas sabiedrības uzmanību. Vēl 2015. gadā viņš pāris dienas bija kopvērtējuma līderis, tiekot arī pie uzvaras vienā no posmiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par