Riteņbraukšanas cienītāji aicināti kopīgi izbraukt 1939.gadā notikušā Vienības brauciena sacensību pēdējos kilometrus

18/08/2015 01:35

Rīga, 18.aug., LETA. Par godu septembrī gaidāmajam 25.Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam šodien Rīgā ikviens šī sporta cienītājs aicināts kopīgi izbraukt 1939.gadā notikušo sacensību pēdējos kilometrus.

Brauciena starts paredzēts plkst.13 pie Rīgas pasažieru ostas. Maršruts gar 11.Novembra krastmalu vedīs līdz Akmens tiltam, no kura riteņbraucēji dosies uz vēsturisko finiša vietu – Uzvaras laukumu.

Velobrauciena temps būs atbilstošs tam, lai visi dalībnieki vienkopus veiktu distanci. Noslēgumā ikviens aicināts uz neformālām sarunām un uzkodām.

Šogad pašas sacensības paredzētas 6.septembrī Siguldā. Dalībniekus šoreiz sagaida unikāla akcija – katra dalībnieka vārds un uzvārds tiks iegravēts īpašā vides objektā, kas atradīsies Siguldas Svētku laukumā. Skaistais objekts paliks kā vēstures liecība šī gada velobraucienam, stiprinot Latvijas tautas vienotību.

Ikvienam būs iespēja izvēlēties kādu no trijām distancēm – 100 kilometrus garo sporta “Itera” šosejas braucienu, 45 kilometru SEB kalnu divriteņu (MTB) braucienu vai arī 36 kilometrus garo “Latvijas Dzelzceļa” Tautas braucienu. Tiks noteikti ne tikai ātrākie dalībnieki, bet arī lielākie darba kolektīvi, kuplākās ģimenes, stilīgākie riteņbraucēji un vēl daudzas citas nominācijas.

Pieteikšanās Vienības velobraucienam sākusies 18.jūnijā un turpināsies līdz pat 1.septembrim. Reģistrēties iespējams mājaslapā “velo.lv”. Tāpat pieteikties var arī Siguldas novada tūrisma informācijas centrā, Cēsīs un Valmierā esošajos riteņbraukšanai paredzētajos veikalos “Eži”, Smiltenes sporta centrā, Kuldīgas novada tūrisma informācijas centrā, kā arī “Veloserviss” veikalā “Trek”, kas atrodas Rīgā, Brīvības ielā 111.

Vienības velobrauciena pirmsākumi meklējami Latvijas pirmās brīvvalsts 30.gados. Sacensības notika no 1936.gada līdz 1939.gadam un tika sauktas par Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienu. Nosaukumā tika ietverta dibināšanas dziļākā jēga – vienotība. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ar prezidenta Gunta Ulmaņa, Murjāņu Sporta ģimnāzijas trenera Ernesta Pūces un domubiedru iniciatīvu velobrauciens tika atjaunots 1995.gadā.

Kopš 1999.gada velobraucienu organizē “Igo Japiņa sporta aģentūra”, pulcējot arvien vairāk dalībnieku no gada uz gadu. 2009.gadā braucienā piedalījās 3784 velosipēdisti, bet 2010.gadā – 4457 dalībnieki. Līdz šim nepārspēts ir palicis 1939.gadā sasniegtais rekords, kad no visiem Latvijas novadiem uz Rīgu devās 6090 velobraucēji.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
30/11/2021 07:19

Porziņģis traumas dēļ pamet maču, “Mavericks” atzīst “Cavaliers” pārākumu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis un Dalasas “Mavericks” ar rezultātu 96:114 atzina Klīvlendas “Cavaliers” pārākumu. Porziņģis priekšlaicīgi pameta mača, jo ieguva labās potītes savainojumu. Arī pirms traumas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…