“River Plate” triumfē “Copa Libertadores” finālā (VIDEO)

10/12/2018 00:17

Argentīnas komanda “River Plate” svētdien triumfēja prestižajā Dienvidamerikas klubu turnīrā “Copa Libertadores”.

“River Plate” Spānijas galvaspilsētā Madridē slavenajā “Santiago Bernabeu” stadionā atbildes mačā ar 3:1 (0:1) papildlaikā pārspēja citu argentīniešu vienību “Boca Juniors”. Pirmajā mačā tika fiksēts neizšķirts 2:2.

Lai arī spēles 44.minūtē rezultātu atklāja “Boca Juniors” futbolists Dario Benedeto, tomēr mača turpinājumā “River Plate” spēja sagriezt spēli kājām gaisā. Otrajā puslaikā izlīdzinājumu panāca Lukass Prato, divu spēļu summā rezultātam kļūstot 3:3.

Pamatlaiks noslēdzās ar nemainīgu rezultātu, turklāt 92.minūtē no laukuma tika noraidīts “Boca Juniors” spēlētājs Vilmars Barioss, kas deva priekšrocības “River Plate”. Papildlaikā 109. minūtē Huans Kvintero guva svarīgus vārtus, bet mača turpinājumā “River Plate” prata ne tikai nosargāt pārsvaru, bet arī gūt vēl vienus vārtus, ar precīzu sitienu izceļoties Gonsalo Martinesam.

Līdz ar to rezultāts divu spēļu summā vēstīja 5:3, un “River Plate” komanda izcīnīja savu ceturto trofeju šajā turnīrā, bet kopumā šis bija 59. “Copa Libertadores” fināls.

Jau vēstīts, ka sākotnēji fanu uzbrukumu dēļ tika pārcelta fināla atbildes spēle starp abām Argentīnas vienībām. CONMEBOL prezidents Alehandro Domingess pēc tikšanās ar abu klubu vadībām nolēma maču pārcelt uz 9. decembri. Tikšanās laikā arī tika nolemts, ka drošības apsvērumu dēļ “Boca Juniors” un “River Plate” izšķirošo dueli aizvadīs ārpus Argentīnas teritorijas.

Iepriekš interesi uzņemt šo maču izteica Paragvaja, Brazīlija, Itālija, kā arī Katara, bet tika nolemts, ka cīņa notiks slavenajā Madrides stadionā “Santiago Bernabeu”, kur ikdienā spēlē karaliskais “Real” klubs.

Pirmā finālspēle noslēdzās ar neizšķirtu 2:2, bet arī tā sākotnēji tika pārcelta nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ. Savukārt vēlāk pārcēlās arī otrs mačs, jo “Boca Juniors” komandas autobuss, ierodoties stadionā, tika apmētāts ar akmeņiem, kā arī tika pielietota pirotehnika. Uzbrukuma dēļ autobusam tika izsisti vairāki logi un kluba spēlētāji cieta no plīstošiem stikliem un asaru gāzes.

Šī bija pirmā reize, kad divas Argentīnas komandas iekļuvušas “Copa Libertadores” finālā, tāpēc duelis tika saukts par lielāko klubu maču Argentīnas futbola vēsturē.