Ro. Bukartam un Ķēniņam piespēles komandu uzvarās Čehijā un Šveicē

15/01/2019 23:51
Roberts Bukarts, Sportazinas.com

Čehijas hokeja Ekstralīgā šovakar ar rezultatīvu piespēli izcēlies latviešu uzbrucējs Roberts Bukarts, palīdzot viņa un Gunta Galviņa pārstāvētajai Tžiņecas “Ocelari” tikt pie panākuma savā laukumā pagarinājumā pār Karlovivari “Energie” – 4:3 (2:1, 1:2, 0:0, 1:0).

Bukarts savu 18. rezultativitātes punktu (4+14) šosezon nopelnīja pirmā perioda astotajā minūtē, kad pēc viņa un Vladimira Rota piespēlēm rezultātu skaitliskajā vairākumā atklāja Jirži Polanskis.

Roberts šovakar darbojās “Ocelari” vienības pirmajā uzbrucēju trio un 12:24 minūtēs atzīmējās ar uzvaru vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, un cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

Savukārt Galviņš, kurš bija iekļauts otrajā aizsargu pārī, uz ledus pavadīja 17:55 minūtes, šajā laikā izpildot trīs metienus pa vārtiem un nopelnot negatīvu lietderības koeficientu -1. Gunta rēķinā šosezon divi precīzi metieni un piecas rezultatīvas piespēles.

Ekstralīgas kopvērtējumā “Ocelari” ar 68 punktiem 34 spēlēs ieņem pirmo pozīciju, par diviem punktiem apsteidzot Liberecas “Bili Tygri”, kā arī Oskara Cibuļska un Māra Bičevska pārstāvēto Hradeckrāloves “Mountfield”.

Tikmēr Šveices augstākajā līgā “sauso” uzvaru savā laukumā pār savainotā Ivara Punnenova “Langnau Tigers” guva Rolands Ķēniņš un viņa “Lausanne” vienība – 4:0 (2:0, 2:0, 0:0).

Latviešu uzbrucējs Ķēniņš bija iekļauts Lozannas kluba otrajā maiņā un kopumā nospēlēja 15:30 minūtes. Spēles 40. minūtē Ronalds rezultatīvi asistēja partnerim Korijam Emertonam, kurš uzstādīja mača gala rezultātu 4:0. Ķēniņa kontā arī divi metieni pa vārtiem un pozitīva lietderība +1.

27 gadus vecajam uzbrucējam šosezon aizvadītajās 36 spēlēs astoņi vārti un 15 rezultatīvas piespēles.

“Lausanne” ar 57 punktiem turnīra kopvērtējumā pakāpusies uz trešo pozīciju, kamēr “Langnau Tigers” ar 54 punktiem atrodas divas pozīcijas zemāk.